مذاکره با ایرباس برای ورود به ناوگان هوایی
۲۲۸۷۶۸
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۱
۱۱۱۴۹ 
وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با شرکت هواپیماسازی ایرباس برای نوسازی ناوگان هوایی ایران خبر داد.
خبرگزاری مهر: وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با شرکت هواپیماسازی ایرباس برای نوسازی ناوگان هوایی ایران خبر داد.

عباس آخوندی بعد از مذاکره خصوصی با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه با بیان اینکه ایران و فرانسه روابط تجاری تاریخی دارند، گفت: همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف هوایی، ریلی، جاده‌ای و دریایی با شرکت‌های فرانسوي سابقه دیرینه دارد.

وي با بیان اینکه شركت‌هاي مختلف ايراني و فرانسوي از گذشته رابطه گسترده‌اي داشته‌اند، افزود: در سفر چندي پيش بنده به پاريس و همچنين سفر هيات فرانسوي به ايران در ارتباط با حوزه هوايي صحبت‌هاي مختلفي صورت گرفت.

وزير راه و شهرسازي درباره نوسازی ناوگان هوایی کشور گفت: ایرباس به عنوان یکی از شرکت‌های هواپیمایی اروپایی حدود ۵۰ درصد از ناوگان هوایی ایران را تشكيل مي‌دهد و در این زمینه برای نوسازی ناوگان هوایی کشور در حال مذاکره مستقيم با شرکت ایرباس هستیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش خبرنگار TF۱ درباره تأثیر عملکرد وزیر خارجه فرانسه در مذاکرات اخیر ۱+۵ در روابط اقتصادی بعدی ایران و فرانسه اظهارداشت: من فکر می‌کنم باید پنجره‌ای جدید باز شود تا بتوان برای آینده فکر کرد. به عقیده من، بهتر است رویکرد جدیدی را آغاز کنیم.

در همین حال،  لوران فابیوس پس از دیدار و گفتگو با عباس آخوندی گفت: در سفر به ایران با چند وزیر دیدار داشتم و سفر بسیار خوبی بود، زیرا برای همکاری بین دو کشور، عزم واقعی وجود دارد.

فابیوس اظهارداشت: حوزه کاری وزارت راه و شهرسازی ایران گسترده است و در بخشهای حمل و نقل ریلی، هوایی، دریایی و جاده ای بحث و گفتگو کردیم.

وی افزود: قرار است ظرف چند هفته آینده گروه های کارشناسی مأمور کنیم که روی موضوع های بحث شده برنامه ریزی شود.

عباس آخوندي در پایان دیدار با وزیر امور خارجه فرانسه،  كتاب «پنج هزار سال مهندسی ایرانی»  را به وي اهدا كرد.

«۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی» کتابی از پژوهش‌های مستند علمی و تصاویر باکیفیت است که به تاریخ ساخت‌وساز در ایران اختصاص دارد و به مخاطب نشان می‌دهد آثاری که امروزه بعد از قرن‌ها در کشور بر جای مانده‌اند، چگونه خلق شدند و گذشت زمان آن‌ها را دستخوش چه تغییر و تحولاتی کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج