نگرانی مک‌ کین از قدرتمندی ایران با توافق
۲۲۸۸۵۳
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
۱۴۰۲۸ 
سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح در مجلس سنای آمریکا گفت: توافق هسته ای با ایران می تواند این کشور را به بزرگترین قدرت نظامی در خاورمیانه تبدیل کند.
خبرگزاری مهر: مکن کین در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا با وزیران کابینه اوباما ضمن اشاره به توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ گفت: ایران با این توافق نه تنها قادر به خرید میلیاردها دلار سلاح از بازار جهانی خواهد بود بلکه به کشورهای زیادی سلاح خواهد فروخت، از این رو این توافق علاوه بر اینکه باعث تقویت توانایی های هسته ای این خواهد شد بلکه این کشور را تبدیل به اولین قدرت نظامی در منطقه خواهد کرد.

وی با طرح این ادعا که ایران در بلند مدت تبدیل به تهدیدی مستقیم علیه نیروهای آمریکا خواهد شد، افزود: مسئله ای که باعث می شود ایران به سلاح هسته ای دست نیابد سند ۱۰۰ صفحه ای متن توافق نیست بلکه توانایی نیروهای آمریکا برای مبادرت به اقدام مناسب در صورت عدم اجرای این توافق است.

مک کین در جلسه ای که با حضور جان کری وزیر امور خارجه، اشتون کارتر وزیر دفاع، ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا برگزار شد، گفت: این توافقنامه ها باعث تقویت ایران به جای ایجاد بازدارندگی آمریکا در مقابل این کشور می شود.

در این نشست همچنین اشتون کارتر ادعا کرد در صورت هر گونه انحراف از جانب ایران آمریکا می تواند قدرت خود در منطقه را تقویت کند، در این صورت تمام اهداف ایران در دسترس آمریکا خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج