اهدای اعضای بدن پس از مرگ در زندان
۲۲۸۸۵۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
۲۴۹۸۲ 
یک زندانی مالی در قزلحصار در حادثه ای مبهم از چهار پایه سقوط کرد و در کمای مغزی به کام مرگ فرو رفت. اعضای بدن این مرد جوان که هنوز ازدواج نکرده بود به بیماران دیگر اهدا شد.
روزنامه ایران: یک زندانی مالی در قزلحصار در حادثه ای مبهم از چهار پایه سقوط کرد و در کمای مغزی به کام مرگ فرو رفت.  اعضای بدن این مرد جوان که هنوز ازدواج نکرده بود به بیماران دیگر اهدا شد.

بهرام 34 ساله که به خاطر مسائل مالی از یک سال پیش در زندان قزلحصار بود، پس از چند روز بستری در بیمارستان شهید مدنی کرج دچار مرگ مغزی شد پس از انتقال به بیمارستان سینای تهران کلیه، کبد، قرنیه و قلبش به بیماران نیازمند اهدا شد.

«عیوض علی» برادر این مرد در حالی که هنوز در شوک مرگ برادر بود به خبرنگار شوک گفت: بهرام به خاطر مسائل جزئی از یک سال پیش زندانی شده بود و هر از گاهی به او سر می‌زدیم. روز 31 تیرماه از زندان با ما تماس گرفتند و اعلام کردند که برادرم از چهارپایه افتاده و به بیمارستان شهید مدنی کرج انتقال داده شده است. ما بلافاصله خود را به بیمارستان رساندیم و دیدیم بهرام بیهوش است. بارها علت حادثه را از مسئولان زندان پرسیدیم اما پاسخی دریافت نکرده ایم.

این برادر سیاهپوش ادامه داد: وضعیت برادرم هر روز وخیم‌تر می‌شد تا اینکه دوم مرداد پزشکان مرگ مغزی او را تأیید کردند. ضربه بسیار سنگینی بود اما چون امیدی به بازگشت برادرم نبود و از آنجایی که او هنوز ازدواج نکرده بود پدر و مادرم برای اهدای اعضای او رضایت دادند و او برای عمل اهدا به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

خانواده این زندانی که به ماجرای مرگ بهرام مشکوکند از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری این اتفاق در ندامتگاه قزلحصار هستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج