قیمت نفت افزایش یافت
۲۲۹۰۲۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۲
۱۹۹۰۷ 
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت به دلیل کاهش ذخایر و تولید نفت آمریکا اندکی افزایش یافت و بشکه‌ای 53.48 دلار به فروش رفت.
خبرگزاری فارس: امروز قیمت نفت دربازارهای جهانی با افزایش 10 سنتی مواجه شد و نفت برنت بشکه‌ای 53 دلار و 48 سنت به فروش رفت. قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم 7 سنت کاهش یافت و بشکه‌ای 48 دلار و 72 سنت معامله شد. همچنین در گروه محصولات فرآوری شده قیمت بنزین رشد یک دلار و 33 سنتی را تجربه کرد و گالنی 183 دلار و 57 سنت معامله شد.

قیمت نفت گاز  4 دلار کاهش داشت و به قیمت 495 دلار و 50 سنت معامله شد.

به گزارش رویترز دلیل اصلی افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی ارایه آمارهایی مبنی بر کاهش ذخایر نفت آمریکا و نیز کاهش تولید نفت در این کشور است.

آمارها اداره انرژی آمریکا که اواخر روز گذشته منتشر شد نشان می دهد ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به 24 جولای 4.2 میلیون بشکه کاهش یافت که حدود 20 برابر بیشتر از میزان مورد انتظار تحلیل‌گران بوده است.

همچنین ذخایر بنزین این کشور نیز 363 هزار بشکه کاهش یافت در حالی که پیش از این تحلیل‌گران پیش‌بینی افزایش 512 هزار بشکه‌ای را داشتند.

همچنین بر اساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا میزان تولید نفت خام این کشور هم با کاهش 145 هزار بشکه در روز به رقم 9 میلیون و 413 هزار بشکه در روز رسیده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج