نظر فابيوس درباره بازگشت پژو به ايران
۲۲۹۰۸۹
۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۱
۱۷۵۲۸ 
لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه بعد از مذاکراتش با مقامات ایرانی گفت شرکت پژو-سیتروئن که قبلا در بازار خودرو ایران پیشتاز بود برای بازگشت به بازار ایران احتمالا با مشکلات بیشتری نسبت به شرکت فرانسوی رنو مواجه خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما: لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه بعد از مذاکراتش با مقامات ایرانی گفت شرکت پژو-سیتروئن که قبلا در بازار خودرو ایران پیشتاز بود برای بازگشت به بازار ایران احتمالا با مشکلات بیشتری نسبت به شرکت فرانسوی رنو مواجه خواهد شد.
 
شرکت های پژو و رنو پیش از آغاز تحریم های بین المللی علیه ایران در سال 2011 جایگاهی قوی در بازار ایران داشتند ولی این تحریم ها آنها را مجبور به خروج از این بازار کرد.
 
فابیوس که به تازگی به عنوان نخستین وزیر امور خارجه فرانسه در 12 سال اخیر به تهران سفر کرده است گفت واکنش وزرای ایرانی درباره (بازگشت) رنو مثبت بود. وی در مصاحبه با رادیو فرانس انفو گفت: «در خصوص پژو، مقامات ایرانی از این شرکت به علت خروج از ایران در چند سال پیش به شکلی که به آن معترض هستند انتقاد دارند از این رو (بازگشت آن) احتمالا دشوارتر است».
 
شرکت های خودروسازی مثل پژو-سیتروئن و فولکس واگن در صدد ورود به بازار ایران پس از دستیابی این کشور به توافق در خصوص پرونده هسته ای با قدرتهای جهان هستند. کارلوس تاوارس مدیرعامل شرکت پژو روز چهارشنبه گفت مذاکراتی که شرکت او درباره پروژه مشترک با بزرگترین شرکت خودروسازی ایران انجام می دهد به علت احساسات ضدفرانسوی در این کشور با مشکلاتی مواجه است.
 
وی گفت پژو پیشنهادهایی برای شریک تاریخی خود ایران خودرو آماده کرده است. شبکه تلویزیونی دولتی پرس تی وی به نقل از مسئولان ایران خودرو اعلام کرد پژو پیش از امضای هر قرارداد جدید باید تصمیم خود را برای خروج از ایران در سال 2011 به علت تحریم ها مد نظر قرار دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج