داروسازان خارجی در راه ایران
۲۲۹۰۹۵
۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
۱۱۰۴۴ 
رئیس سندیکای صاحبان داروهای انسانی از اعلام آمادگی برخی شرکت‌های داروسازی خارجی برای همکاری‌های مشترک با ایران خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: رئیس سندیکای صاحبان داروهای انسانی از اعلام آمادگی برخی شرکت‌های داروسازی خارجی برای همکاری‌های مشترک با ایران خبر داد.

محمود نجفی عرب با بیان اینکه "با توافق ایران و 1+5 فرصت و تهدید در حوزه دارو برای تولیدکنندگان داخل به وجود آمده است"، اظهار کرد: این توافق در حوزه صادرات می‌تواند اثر بسیار مثبتی داشته باشد و بسیاری از کشورهایی که می‌توانستند در سال‌های اخیر بازار داروهای ایرانی باشند و به دلیل تحریم‌ها مشتری ایران نبودند، می‌توانند به بازارهای صادراتی ایران صادر شوند.

وی با بیان اینکه "دارو، حوزه‌ای است که روز به روز نیازمند بازسازی و نوآوری است"، گفت: در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های ایجاد شده برای تجهیز و به‌روزسانی برخی از صنایع دارویی با مشکل مواجه بودیم.

رئیس سندیکای صاحبان داروهای انسانی ادامه داد: هرچند که تحریم‌ها در حوزه دارو نبودند اما برخی از ماشین آلات ما به دلیل دوکاره بودن استفاده در لیست تحریم‌ها قرار گرفت و به همین دلیل بازسازی صنعت داروسازی در برخی زمینه‌ها با مشکل مواجه شد.

نجفی عرب با بیان اینکه باید تلاش کنیم کیفیت محصولات خود را افزایش دهیم، اظهار کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری مشترک می‌توانیم شرکت‌های داروسازی بزرگ دنیا را وارد ایران کنیم و به تبع آن نوآوری و تکنولوژی در زمینه ساخت دارو وارد ایران شود.

وی با اشاره به حضور برخی از شرکت‌های خارجی در ایران و صحبت‌های اولیه برای همکاری‌های مشترک بعد از توافق صورت گرفته است، گفت: قطعا شرکت‌های بزرگ دنیا از این موضوع استقبال خواهند کرد و تاکنون نیز چند مورد اعلام آمادگی برای همکاری‌های مشترک دارند.

رئیس سندیکای صاحبان داروهای انسانی در عین حال با بیان اینکه ورود شرکت‌های بزرگ داروسازی به ایران تهدیدی برای صنایع داروسازی ما نیز حساب می‌شوند، اظهار کرد: ممکن است با توجه به ورود داروهای خارجی به کشور بازار صنایع داروسازی ما از بین برود؛ بنابراین بحث ما این است که دولت کمک کند و بیشتر همکاری‌های ما با کشورهای خارجی در حوزه مشارکت‌های تولیدی باشد.

نجفی‌عرب همچنین با تاکید بر ضرورت حذف قوانین مزاحم، گفت: باید قوانینی که باعث ایجاد رانت را از بین ببریم و شرکت‌های خصولتی را سروسامان دهیم تا بتوانیم محیطی رقابتی ایجاد کنیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج