اخراج 47 هزار زن، پس از مرخصی زایمان!
۲۲۹۰۹۹
۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
۲۱۴۰۶ 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه "ما در زمینه اجرای قانون مرخصی زایمان مکاتبات زیادی با دولت انجام دادیم"، گفت: برای امسال حدود 320 میلیارد تومان منابع مالی برای اجرای مرخصی زایمان نیاز است اگر دولت امروز این مبلغ را برای ما واریز کند از فردا می‌توانیم مرخصی زایمان را 9 ماهه اعلام کنیم.
خبرگزاری ایسنا: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه "ما در زمینه اجرای قانون مرخصی زایمان مکاتبات زیادی با دولت انجام دادیم"، گفت: برای امسال حدود 320 میلیارد تومان منابع مالی برای اجرای مرخصی زایمان نیاز است اگر دولت امروز این مبلغ را برای ما واریز کند از فردا می‌توانیم مرخصی زایمان را 9 ماهه اعلام کنیم اما تاکنون حتی یک ریال اعتبار برای افزایش مرخصی زایمان به سازمان تخصیص نیافته است.

محمدحسن زدا افزود: علاقه زیادی داریم که مرخصی زایمان اجرا شود ولی بر اساس ماده 29 قانون برنامه پنجم توسعه، سازمان تامین اجتماعی اجازه ندارد طرحی را بدون آنکه از قبل منابع مالی آن تامین شده باشد، اجرا کند. بر اساس این ماده ابتدا باید منابع مالی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد سپس این سازمان طرحی را اجرا کند.

وی تصریح کرد: حدود 160 هزار نفر می‌توانند سالانه از مرخصی زایمان 9 ماهه بهره مند شوند ولی به شرط آنکه منابع مالی به تامین اجتماعی تخصیص داده شود.

زدا در پایان گفت: بر اساس مطالعات، 47 هزار زن از 145 هزار زنی که در کشور در یک بازه زمانی 18 ماهه از مرخصی شش ماهه زایمان استفاده کردند، در بازگشت به کار اخراج شدند، چراکه در حال حاضر به علت شرایط بازار کار، افراد زیادی با تحصیلات عالی حاضر هستند با دستمزد کم مشغول به کار شوند لذا اگر مرخصی زایمان به 9 ماه افزایش یابد تعداد زنانی که پس از مرخصی اخراج می‌شوند، بسیار افزایش می‌یابد البته افراد زیادی به تامین اجتماعی مراجعه می‌کنند و از علت اجرا نشدن قانون مرخصی زایمان به 9 ماهه می‌پرسند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1394/05/09
روحانی فکر می کنی چندسال رئس جمهور می شی وچند سال دیگه عمر می کنی؟
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1394/05/09
نه این زنها خیلی هم کارمیکردن خدانکنه تو اداره یا جایی مسولش زن باشه دوبرابر بیشتر از مردها باید وقت بزاری تا کارت حل شه چه خوشتون بیاد چه نیاد من راضیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج