شل: خواهان بازگشت به ایران هستیم
۲۲۹۱۴۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۵
۵۹۲۵ 
مدیر مالی شل از تمایل این شرکت برای حضور و مشارکت بلندمدت در پروژه های گازی ایران با شرایط قراردادی مناسب خبر داد.
خبرگزاری ایرنا: مدیر مالی شل از تمایل این شرکت برای حضور و مشارکت بلندمدت در پروژه های گازی ایران با شرایط قراردادی مناسب خبر داد.

سیمون هنری در حاشیه یک نشست خبری در لندن، گفت: چنانچه تحریمهای بین المللی علیه صنعت نفت و گاز ایران لغو شود که انتظار می رود تا پایان امسال نیز این اتفاق رخ دهد، شرکت انگلیسی-هلندی شل تمایل دارد به پروژه های توسعه و برداشت گاز از ذخایر متعارف ایران بازگردد.

وی افزود: شرکت شل انتظار ندارد که به سرعت بر اساس مدل تازه قرارداد نفت ایران (IPC)، با این کشور قراردادهای نفت و گاز امضا کند و به نظر می رسد بازگشت سرمایه از پروژه های بالادستی زمانبر باشد.

مدیر مالی شرکت شل تصریح کرد: ایران ذخایر گازی عظیمی دارد بنابراین فرصتهای مطلوبی برای حضور و سرمایه گذاری در پروژه های گازی این کشور همراه با شرایط قراردادهای مناسب به طوری که هزینه ریسک میان دو طرف مشترک یا حداقل مقداری از آن برای شرکتها در نظر گرفته شود، وجود دارد.

شل یکی از چند شرکت بزرگ نفت و گاز جهان بوده است که در ماههای اخیر برای حضور و مشارکت دوباره در پروژه های نفت و گاز ایران پیش از لغو تحریم ها، با این کشور عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) مذاکره کرده است.

هنری با بیان اینکه شل، که پیشتر در توسعه پروژه های توسعه میدان گازی پارس جنوبی حضور داشته است، خواهان بازگشت به ایران در زمان مناسب است، گفت: من متوجه ام که ایرانی ها خواهان سرمایه گذاری شرکتهایی مانند شل هستند.

وی افزود: ایرانی ها مذاکره کنندگان خوبی هستند، هر شخصی که فکر می کند می توان ظرف ١٢ ماه ناگهان یک قرارداد بسیار بزرگ با ایران امضا کرد، ساده لوح است.

مدیر مالی شرکت شل ادامه داد: مذاکرات آسان نخواهد بود، به زمان نیاز دارد، صحبت از یک مشارکت احتمالی و حضور طولانی مدت است و این همکاری تنها برای ٢ یا سه سال نخواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج