اظهارات توهین آمیز کامرون درباره مهاجران
۲۲۹۲۵۸
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۴
۹۳۷۵ 
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به سبب اظهارات توهین آمیزش درباره مهاجرانی که تلاش می کنند از بندر کاله فرانسه خود را به انگلیس برسانند به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما: دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به سبب اظهارات توهین آمیزش درباره مهاجرانی که تلاش می کنند از بندر کاله فرانسه خود را به انگلیس برسانند به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

کامرون در سفرش به ویتنام در پاسخ به سؤال یک شبکه تلویزیونی درباره مهاجرانی که تلاش می کنند خود را از بندر کاله در (شمال) فرانسه به انگلیس برسانند گفته بود: اوضاع دشواری است زیرا «گله ای» از مهاجران دریای مدیترانه را طی می کنند تا به زندگی بهتری دست یابند. آنان آینده خود را در انگلیس جستجو می کنند زیرا در انگلیس کار وجود دارد و اقتصاد این کشور در حال رشد است و مکانی باور نکردنی برای زندگی است.

استفاده از عبارت «گله ای از مهاجران» در بین سیاستمداران انگلیسی همچون بمبی انفجار ایجاد کرد.

رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به این اظهارات کامرون گفت: باید یادآوری کنم که او (کامرون) از انسانها سخن می گوید نه از حشرات (حیوانات) .

رهبر حزب مخالفان مهاجرت انگلیس نیز اطمینان داد که از چنین زبانی استفاده نخواهد کرد و از کامرون انتقاد کرد.

بسیاری از سازمانهای بشردوست فعال در زمینه امور مهاجران نیز به اظهارات توهین آمیز دیوید کامرون واکنش نشان داده اند .

انجمن شورای مهاجران، لحن توهین آمیز نخست وزیر انگلیس را محکوم و او را متهم کرد که با اینگونه اظهارات نفت بر آتش می ریزد. آنا موسگراو از مسئولان انجمن شورای مهاجران در این باره گفت: نخست وزیر باید از ادبیاتی مسئولانه استفاده کند و یادآور شود که ما کشوری هستیم که همواره از مهاجران و حقوق بشر حمایت کرده ایم.

سازمانهای مدافع حقوق مهاجران از پرداختن افراطی به بحث مهاجرت در انگلیس انتقاد می کنند. انگلیس از لحاظ دریافت درخواست پناهندگی در اتحادیه اروپا در رتبه پنجم قرار دارد. این کشور سال گذشته بیست و چهار هزار درخواست پناهندگی دریافت کرد و با آلمان که 170 هزار درخواست دریافت کرده است فاصله بسیار زیادی دارد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:32 - 1394/05/10
استفاده از ادبیات لمپنی همه جا داره گسترش پیدا میکنه ، علتش هرچه که باشه برای سخنگویان ملتها فاجعه است. نمونه عینی این مسئله و صدمات حیثیتی که برای مردم خودمون داشت رو هرگز فراموش نمیکنیم.در ادامه اون استفاده از این ادبیات در نشریات ملی ادامه داره که به نوع خود بدعتی در تاریخ ژورنالیستی به حساب میاد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج