سفر آمانو به آمریکا تاکنون تایید نشده
۲۲۹۴۳۹
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
۶۹۹۲ 
یک منبع آگاه شایعات مربوط به سفر یوکیا امانو به امریکا برای ارائه گزارش در خصوص توافق با ایران را تایید نکرد ولی گفت: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان ضامن استقلال این نهاد نباید پاسخگوی گروه های سیاسی کشورهای مختلف باشد.
خبرگزاری ایرنا: یک منبع آگاه شایعات مربوط به سفر یوکیا امانو به امریکا برای ارائه گزارش در خصوص توافق با ایران را تایید نکرد ولی گفت: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان ضامن استقلال این نهاد نباید پاسخگوی گروه های سیاسی کشورهای مختلف باشد.

برخی رسانه های غربی مطالبی منتشر کرده اند که حاکی از سفر یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به آمریکا است. این شایعه بویژه در شرایطی که تندروهای کنگره و سنای امریکا خواهان دستیابی به جزییات توافق ایران و اژانس هستند، احتمال درز اطلاعات محرمانه را تقویت کرده است.

با این حال این منبع آگاه خاطرنشان کرد که تاکنون این سفر تایید نشده است.

وی افزود: آژانس سازمانی مستقل، فنی و بین المللی است که مدیرکل آن به عنوان ضامن این استقلال و بی طرفی نباید پاسخگوی گروه های سیاسی کشورهای مختلف باشد. اگر چنین شود این حق برای بقیه کشورها و مجالس دنیا نیز ایجاد می شود که مدیرکل آژانس پاسخگوی سوالات آنها هم باشد.

این منبع اظهار داشت: به نظر می رسد چنین شرایطی نه تنها مغایر با اصل بی طرفی و استقلال این سازمان است، بلکه سفرهای مکرر مدیرکل اژانس به کشورهای مختلف و پاسخگویی به گروه ها و مجالس مختلف عملا غیرممکن است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج