رهایی 8 محیط بان از چوبه دار
۲۲۹۵۱۱
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
۱۲۷۴۸ 
ابتکار درباره پیگیری مشکلات حقوقی محیط‌بانان کشور توسط سازمان حفاظت محیط زیست اظهارکرد: سال 92 که من مسئولیت سازمان را برعهده گرفتم هشت محیط‌بان حکم اعدام داشتند. در حال حاضر مسائل حقوقی بعضی از این محیط‌بانان حل شده و دو نفر از آنها به زودی مشکلاتشان مرتفع خواهد شد.
خبرآنلاین: معصومه ابتکار گفت: محیط‌بانان استخدام رسمی سازمان محیط زیست هستند، البته در این حوزه سازمان دچار کمبود است و تلاش داریم این کمبود جبران شود.

۳۱ژوییه و ۹مرداد روز جهانی محیط بان؛ این روز برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ و همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس فدراسیون بین المللی محیط بانان جشن گرفته شد.

گروه های ۶۳ گانه عضو رسمی این فدراسیون، فعالیت های مختلفی را برای این روز پیشنهاد می کنند: از روشن کردن شمع و یک دقیقه فکر کردن به محیط بانانی که حین انجام وظیفه جان باخته اند تا کاشت یک درخت به عنوان ادای احترام به رنجرهای جهان و آموزش های عمومی و بحث و گفتگو و چانه زنی با مسوولان حکومت ها. اما از سال گذشته تقریبا صحبت ها در مورد محیط بانان و دلسوزی برا‌ی آنها به عمل هایی برای بهبود وضعیت آنها تغییر کرده است. محیط بانانی که به جرم حفاظت از طبیعت به اعدام محکوم شده بودند حکم آزادی گرفتند و آنهایی که از سختی کار گله داشتند سرو سامان گرفتند.

معصومه ابتکار نیز به مناسبت این روز با اشاره به 9 مرداد روز جهانی محیط بانان و تلاش‌های سازمان محیط زیست برای آنان اعلام کرد: محیط‌بانان استخدام رسمی سازمان محیط زیست هستند، البته در این حوزه سازمان دچار کمبود است و تلاش داریم این کمبود جبران شود؛ به طوری که در حال حاضر میزان سختی کار آنها به 3000 امتیاز افزایش یافته و اجرای درجه‌بندی محیط‌بانان به منظور بهبود شرایط آنان در حال انجام است.

او در ادامه با اشاره به اینکه تعداد محیط‌بانان در کشورکم است، گفت: اقدامات بسیاری در مورد تقویت دوره‌های آموزشی محیط‌بانان صورت گرفته و آموزش تخصصی 850 نفر در سطح ملی و تغییر وضعیت 450 محیط‌بان در راستای بهبود وضعیت آنها انجام شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه این سازمان توجه ویژه‌ای به جایگاه اجتماعی محیط‌بانان و معرفی آنها در رسانه‌ها به صورت گسترده دارد، گفت: در سطوح ملی سال گذشته در جشنواره شهید رجایی یک محیط‌بان نشان ملی دریافت کرد.

ابتکار در ادامه با اشاره به پیگیری مشکلات حقوقی محیط‌بانان کشور توسط سازمان حفاظت محیط زیست اظهارکرد: سال 92 که من مسئولیت سازمان را برعهده گرفتم هشت محیط‌بان حکم اعدام داشتند. در حال حاضر مسائل حقوقی بعضی از این محیط‌بانان حل شده و دو نفر از آنها به زودی مشکلاتشان مرتفع خواهد شد.

او همچنین در مورد اختیارات محیط‌بانان گفت: محیط‌بانان به عنوان ضابط قوه قضاییه اجازه حمل سلاح دارند و یگان حفاظت محیط زیست هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج