رباتی جالب به شکل حشره +عکس
۲۲۹۵۶۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۲
۷۳۳۴ 
دانشمندان اظهار دارند که همیشه مجذوب حرکت حشرات بر روی آب بوده‌اند. کشف این مکانیزم که حشرات چگونه روی سطح آب بلند می‌شوند جزو یکی از مسائل موردعلاقه محققان بوده است. تا اینکه سرانجام با ضبط تصاویر دقیق دوربین‌های فوق پیشرفته و بررسی رفتار حرکتی حشرات، موفق به کشف چگونگی این اتفاق شده‌اند.
وبسایت نوچه - نازنین خیر خواه: دانشمندان اظهار دارند که همیشه مجذوب حرکت حشرات بر روی آب بوده‌اند. کشف این مکانیزم که حشرات چگونه روی سطح آب بلند می‌شوند جزو یکی از مسائل موردعلاقه محققان بوده است. تا اینکه سرانجام با ضبط تصاویر دقیق دوربین‌های فوق پیشرفته و بررسی رفتار حرکتی حشرات، موفق به کشف چگونگی این اتفاق شده‌اند.

رباتی به شکل حشره رباتی به شکل حشره

هم‌اکنون محققان موفق به ساخت ربات حشره ایی هستند که می‌تواند با جمع‌کردن پاهای خود تا 14 سانتی‌متر از روی آب بپرد. ساخت این ربات که نتیجه تلاش فراوان محققان است می‌تواند تغییر شگرفی را روی بعضی از صنایع ایجاد کند.

کشاورزی، صنایع نظامی و حتی صنایع جاسوسی می‌توانند این فناوری را در موارد بسیار مورداستفاده قرار دهند. قبل از این تولید موفق، ربات‌های حشره را در فیلم Minority Report دیده بودید که وارد آپارتمان می‌شدند. امروز این تخیل به واقعیت تبدیل‌شده و ربات‌های حشره برای اولین بار تولیدشده‌اند.

 

همان‌طور که در ویدیو می‌بینید این ربات می‌تواند بدون اینکه آرامش آب را بر هم بزند و یا امواج گسترده ایی را روی سطح آب ایجاد کند از روی آن بلند شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج