مرکل دنبال چهارمین دوره صدر اعظمی آلمان
۲۲۹۵۹۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸
۱۶۸۸۵ 
به نظر می رسد صدراعظم آلمان نیز مصمم به حفظ جایگاهش در عرصه سیاسی آلمان است به همین سبب تلاش دارد تا با پیروزی در انتخابات 2017 برای چهار سال دیگر این پست را در اختیار داشته باشد.
خبرگزاری ایسنا: به نظر می رسد صدراعظم آلمان نیز مصمم به حفظ جایگاهش در عرصه سیاسی آلمان است به همین سبب تلاش دارد تا با پیروزی در انتخابات 2017 برای چهار سال دیگر این پست را در اختیار داشته باشد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان قبلا درباره تصمیمش با پیتر توبر، دبیرکل اتحاد دموکرات مسیحی و کلاوس شومر، مدیر فدرال این حزب گفت‌وگو کرده بود.

چندین هفته قبل صدراعظم آلمان درباره کمپین انتخاباتی با رهبر سوسیال مسیحی در ایالت بایرن نیز به گفت‌وگو پرداخت.

هورست سیهوفر، رهبر این حزب خواستار پیروزی دوحزب با اکثریت قاطع است اما مرکل نسبت به امکان این پیروزی تردید دارد.

آلمان در حال حاضر توسط یک ائتلاف بزرگ اداره می‌شود که شامل دو حزب اتحادیه دموکرات مسیحی / اتحادیه سوسیال مسیحی و سوسیال دموکراتیک است.

نخستین کابینه مرکل نیز دولت ائتلافی بزرگ متشکل از اتحادیه دموکرات مسیحی/ اتحادیه سوسیال مسیحی و سوسیال دموکراتیک بود.

صدراعظم آلمان همچنین اعلام می‌کند که آیا قصد دارد در اوایل 2016 رهبری حزب محافظه کار را برای انتخابات پارلمانی آتی برعهده بگیرد یا خیر.

بنابر نظرسنجی فورسا، 56 درصد آلمانی ها خواهان این هستند که مرکل برای چهارمین بار هم در انتخابات 2017 صدراعظم شود.

آنگلا مرکل در آلمان از محبوبیت زیادی برخوردار است اما چند ماه گذشته برایش سخت بوده است. او با رسوایی شنود مکالمات و جاسوسی، تبانی آژانس امنیت ملی آمریکا و سرویس اطلاعات آلمان رو به رو شد و به خاطر نحوه رویارویی با بحران یونان مورد انتقاد قرار گرفت.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج