تاکید جهانگیری بر گسترش روابط تهران ایروان
۲۲۹۶۲۸
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۲
۱۱۹۸۱ 
معاون اول رییس جمهور بر لزوم گسترش مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان تاکید کرد و گفت: دو کشور می توانند با توسعه روابط و گسترش همکاری‌ها، گام‌های موثری در جهت منافع دو ملت بردارند.
خبرگزاری ایسنا: اسحاق جهانگیری عصر امروز( شنبه) در تماس تلفنی «هویک آبراهامیان» نخست وزیر ارمنستان، با بیان اینکه روابط دو کشور از روند رو به رشدی برخوردار است، اظهار داشت: زمینه‌های همکاری فراوانی میان دو کشور وجود دارد و می توانیم سطح همکاری‌های خود را در حوزه‌های مختلف ارتقاء دهیم.

معاون اول رییس جمهور همچنین با آرزوی توفیق و سعادت برای دولت و ملت ارمنستان، افزود: ایران آمادگی دارد همکاری های خود را با ارمنستان در حوزه های مختلف از جمله انرژی، تولید و انتقال برق و ترانزیت کالا و مسافر از مسیر ایران، ارمنستان و گرجستان گسترش دهد.

نخست وزیر ارمنستان نیز در این مکالمه تلفنی، با تکراردعوت ازدکترجهانگیری برای سفربه ارمنستان و با ابراز خرسندی از رفع برخی موانع پیش روی همکاری‌های دو کشور در بخش انرژی و انتقال گاز، خواستار ارتقاء سطح همکاری‌ها در زمینه های مختلف میان تهران و ایروان شد.

هویک آبراهامیان همچنین با آرزوی سلامتی و موفقیت برای دولت و ملت ایران، از آمادگی کشورش برای همکاری‌های سه جانبه میان ایران، ارمنستان و گرجستان در زمینه توسعه ترانزیت خبر داد و اظهار امیدواری کرد در یک نشست سه جانبه میان مقامات سه کشور، مقدمات این همکاری فراهم شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج