پخش زنده سخنرانی نتانیاهو علیه توافق!
۲۲۹۷۱۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷
۹۰۶۹ 
نتانیاهو و اوباما همزمان به دنبال جلب نظر یهودیان آمریکا درباره توافق هسته ای ایران هستند.
عصر ایران: نتانیاهو و اوباما همزمان به دنبال جلب نظر یهودیان آمریکا درباره توافق هسته ای ایران هستند.

نتانیاهو قصد دارد سه شنبه آینده به صورت مستقیم با یهودیان آمریکا علیه توافق هسته ای با ایران صحبت کند.

این اقدام نتانیاهو تلاشی برای جلوگیری از تایید توافق هسته ای ایران در کنگره آمریکاست.

اسرائیل به شدت از توافق هسته ای ایران انتقاد می کند.

هم اکنون کنگره آمریکا در حال بررسی توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 است. دولت آمریکا و اسرائیل به شدت تلاش می کنند نظر کنگره را به سمت خود جلب کنند. کاخ سفید خواهان رای مثبت کنگره به توافق هسته ای ایران است ولی اسرائیل به شدت  با این توافق مخالفت می کند و خواستار رای منفی کنگره به آن است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو قصد دارد روز سه شنبه آینده از طریق اینترنت برای یهودیان آمریکا سخنرانی کند. قرار است سخنرانی او به صورت مستقیم از عبادتگاه های یهودی (کنیسه) در آمریکا پخش زنده شود.

نتانیاهو همچنین در برنامه دیگری با سخنرانی در کنفرانس سران سازمان های یهودی آمریکایی و انجمن های یهودی در آمریکای شمالی به سوالات حاضران در نشست درباره توافق هسته ای پاسخ خواهد داد.

در این برنامه نتانیاهو قصد دارد دیدگاه های خود را علیه توافق هسته ای شرح دهد.

قبل از این گفته شده بود که جمهوری خواهان و سازمان های مخالف توافق هسته ای ایران، مبلغ 20 میلیون دلار برای تبلیغات به ویژه تبلیغات تلویزیونی علیه توافق هسته ای ایران هزینه می کنند.

در مقابله با اقدامات نتانیاهو، باراک اوباما رئیس ایالات متحده آمریکا هم وزیر خارجه اش جان کری را مامور کرده است با سازمان ها و انجمن های یهودی آمریکا که قرار است مورد خطاب سخنرانی نتانیاهو باشند تماس بگیرد و با آنها درباره توافق هسته ای ایران گفتگو کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج