چرا این فیلم تیزر تلویزیونی ندارد؟
۲۲۹۷۲۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹
۹۰۶۸ 
کارگردان فیلم «گس» ضمن توضیح مشکلات اکران این فیلم در سال ساختش، دلیل تبلیغات محدود این فیلم را نیز مطرح کرد.
خبرگزاری ایسنا: کارگردان فیلم «گس» ضمن توضیح مشکلات اکران این فیلم در سال ساختش، دلیل تبلیغات محدود این فیلم را نیز مطرح کرد.

کیارش اسدی‌زاده که این روزها فیلمش در گروه «هنر و تجربه» در حال اکران است با اشاره به تاثیر تبلیغات تلویزیونی برای فیلم‌ها در اکران گفت: برای اولین‌بار است که این موضوع را مطرح می‌کنم که متاسفانه فیلم «گس» از تبلیغات تلویزیونی، فقط به دلیل اینکه فیلم مورد تایید مدیران تلویزیون نیست، محروم شد و به ما اجازه‌ی پخش تیزرهای تبلیغاتی را ندادند!

او ادامه داد: تنها تبلیغات این فیلم در شبکه‌های مجازی است، زیرا علاوه بر اینکه تلویزیون تیزرهای فیلم را پخش نکرد، به دلیل پر هزینه بودن بیلبوردهای شهرداری نیز نتوانستیم تبلیغات شهری هم انجام دهیم.

اسدی‌زاده با اشاره به دلیل ساخت فیلم «گس» گفت: من از همان دوران که فیلم کوتاه می‌ساختم، بحث خانواده از دغدغه‌های مهم من بود که در فیلم‌های کوتاهم نیز ریشه‌هایی از این دغدغه مشخص بود تا اینکه در سال 90 فیلمنامه‌ی «گس» براساس همین تعلق خاطرم به خانواده شکل گرفت که یک نوع نقد اجتماعی در رابطه با فروپاشی خانواده نیز هست.

چرا این فیلم تیزر تلویزیونی ندارد؟

او با بیان مشکلات اکران این فیلم در آن سال یادآور شد: در سال 90 حدود هفت، هشت تا از فیلمسازهای آن دوره به صورت اتفاقی فیلم‌هایی با این فضا و موضوع ساختند که موجب شد، مدیران فرهنگی وقت، موضوع «خیانت» را جزو خط قرمز ها عنوان کنند و باعث شد نتواند اکران شود.

کارگردان فیلم «گس» ادامه داد: تا زمانی که دولت عوض شد و ما برای صدور مجوز نمایش این فیلم اقدام کردیم ولی با توجه به اینکه در گذشته برای فیلم حواشی ای درست شده بود، دیگر نمی‌توانست اکران فیلم به سرعت اتفاق بیافتد و به محض اینکه جایی به نام «هنر و تجربه» ایجاد شد، ما امیدی تازه برای اکران این فیلم پیدا کردیم.

کیارش اسدی زاده ادامه داد: فیلم «گس» در این مدت به سمتی پیش می‌رفت که دیگر امیدی به اکران آن وجود نداشت و الان با توجه به این نکته من از اکران آن در گروه «هنر و تجربه» کاملا رضایت دارم.

او با اعلام رضایت از بازخوردهای فیلم «گس» گفت: این فیلم به نسبت دیگر فیلم های این گروه (به جز فیلم «ماهی و گربه» و فیلم « پرویز») از استقبال بالا و فروش خوبی برخوردار بوده است.

اسدی‌زاده با بیان اینکه «این دقیقا همان فیلمی است که در جشنواره‌ی فیلم رم هم اکران شد» گفت: برخلاف شایعاتی که پخش شد ، این نسخه‌ای که هم اکنون در حال اکران است درست همان نسخه‌ای است که ما آن را در جشنواره‌ی فیلم رم هم نمایش دادیم.

این فیلمساز در ادامه با اشاره به اینکه بازیگران فیلم، همگی اولین انتخاب‌هایش بودند، گفت: من در همان مرحله‌ی نگارش فیلمنامه این بازیگر ها را انتخاب کردم. بیشتر هم به این دلیل که من طرفدار تئاتر هستم و نمایش زیاد میبینم و بازیگرانم را هم از بچه‌های تئاتر انتخاب کردم.

او همچنین دلیل پیوستن بازیگران مطرح در فیلمش را، موضوع فیلمنامه و جذابیت نقش‌ها عنوان کرد.

چرا این فیلم تیزر تلویزیونی ندارد؟

اسدی زاده ضمن توضیحاتی در مورد آیه‌ای که در انتهای فیلم نوشته می‌شود، گفت: متاسفانه چون در ایران برخی از مخاطبین تندرو نمی‌توانند تا پایان فیلم صبر کنند و نتیجه‌ای که فیلم می‌خواهد بگیرد را، ببینند امکان دارد برداشت‌های متفاوت و اشتباهی از فیلم صورت گیرد.

او با اشاره به این که این آیه را در زمان پخش در فیلم گذاشته شده، اضافه کرد: تصمیم گرفتم با این کار از ادامه‌ی این حواشی و برداشت‌های اشتباه توسط برخی‌ها جلوگیری کنم و این آیه برای آن جنس از مخاطب است.

اسدی‌زاده با اشاره به برنامه های پیش رویش گفت: فیلم بعدی‌ام، «شکاف» از آبان‌ماه اکران عمومی خواهد شد و همچنین مشغول نوشتن فیلمنامه‌ی فیلمی به نام «جابه‌جایی» با تِم و درون مایه‌ی مهاجرت هستم، که امسال ساخته نخواهد شد.

کارگردان فیلم «شکاف» در پایان اظهار کرد: یکی از خوشحالی های من این است که فیلم «گس» که فیلم اول من است، با وجود تمام مشکلاتی که برای اکران آن وجود داشت، باز هم زودتر از فیلم بعدی‌ام، «شکاف» اکران شد.

کیارش اسدی‌زاده در پایان گفت: من دوست نداشتم «شکاف» زودتر از «گس» اکران شود و اگر فیلم دومم، اول اکران می‌شد، دیگر این روند رو به جلوی من در فیلمسازی دیگر برای مخاطب مشخص نمی‌شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج