پسر ظریف، ساقدوش داماد جان کری؟!
۲۲۹۸۱۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
۶۸۵۲۴ 
جنجال و ادعای جدید جمهوریخواهان درباره اینکه پسر ظریف دوست صمیمی داماد ایرانی جان کری بوده است!

مجله اینترنتی برترین ها

روزنامه هفت صبح - مهران خداداد: احتمالا خبرهای مربوط به ازدواج دختر «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا با فردی ایرانی را پیش از این خوانده اید. در سال 2009، دکتر «ونسا بردفورد کری» دختر کوچک جان کری از همسر اولش، با دکتر «برایان (بهروز) والاناهید» پزشک ایرانی - آمریکایی ازدواج کرد. بهروز فرزند «نوشین» و «رضا والاناهید» از لس آنجلس است و در رسانه های آمریکایی با نام «برایان ناهید» شناخته می شود.

در خبر مربوط به ازدواج ونسا و برایان در اکتبر 2009 در روزنامه «نیویورک تایمز»، هیچ اشاره ای به اصلیت بهروز نشد - که امری نامعمول در خبرهای مربوط به ازدواج است - و زندگی نامه او از زمان دانشگاه اعلام شد.

نیویورک تایمز در مورد آقای داماد نوشته بود: «او با درجه عالی از دانشگاه کالیفرنیا فارغ التحصیل شده و مدرک پزشکی خود را با درجه عالی از ییل دریافت کرده است. برایان و ونسا برای اولین بار صبح یکی از روزهای سپتامبر 2005 همدیگر را در بیمارستان عمومی ماساچوست دیدند. چهار سال پس از این آشنایی و در سال 2009 آنها رسما با هم ازدواج کردند. اخبار غیررسمی نشان می دهد که برایان و ونسا پیش از این به ایران نیز سفر کرده اند.»

اکنون اما «میشل هیک فورد» در مطلبی با عنوان «باور نخواهید کرد که ساقدوش داماد کری که بوده است» به جنبه دیگری از این مراسم پرداخته است. این مطلب که در بسیاری از وب سایت ها نیز با همین عنوان بازنشر شده به آشنایی جان کری و «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان نیز پرداخته و ادعاهای تازه ای مطرح کرده است. نویسنده این مطلب مدعی شده است که جان کری و محمد جواد ظریف سال ها قبل از دیدارهای مربوط به مذاکرات هسته ای در وین، همدیگر را می شناخته اند: «ظریف و کری برای اولین بار همدیگر را بیش از یک دهه قبل و در جریان میهمانی شامی در منهتن دیده اند.»

پسر ظریف، ساقدوش داماد جان کری؟!

خانم هیک فورد اما در ادامه ادعای شگفت انگیزتری را مطرح می کند: «فکر می کنید ساقدوش بهروز والاناهید در سال 2009 و در زمان عروسی با ونسا کری چه کسی بوده است؟ پسر محمد جواد ظریف!»

این وب سایت در ادامه نوشته است که ظاهرا جان کری وقتی به عنوان وزیر امور خارجه مشغول شد تنها در مورد ازدواج دخترش با یک ایرانی - آمریکایی حرف زده و در جلسه سنا، در مورد ساقدوش دامادش هیچ پرسشی مطرح نشده است: «این مسئله احتمالا دو علت داشته است؛ شاید چون کری هیچ وقت این مسئله را فاش نکرده، در مورد آن مورد پرسش قرار نگرفته است و احتمال دوم این است که همکاران قدیمی او در برابر این سناتور سابق بسیار مودبانه رفتار کرده و در این باب پرسشی مطرح نکرده اند.»

پسر وزیر مور خارجه کشورمان، «مهدی ظریف» است که «بیزینس اینسایدر» چندی پیش در مورد او نوشته بود که بیش از یک دهه در آمریکا زندگی کرده اما در سال 2013 به ایران بازگشته است.

این وب سایت نوشته بود که مهدی ظریف پیش از بازگشت به ایران در کمپانی های فضایی و مخابراتی مشغول به کار بوده است. این وب سایت آمریکایی ادعا کرده است که مهدی ظریف پس از بازگشت به ایران، درباره سوابق کاری اش در آمریکا اغراق کرده و در حالی که مدعی است برای شرکت معتبر «وریزون» کار می کرده اما این شرکت اعلام کرده او تنها برای یکی از پیمانکاران این شرکت انجام وظیفه می کرده است و نه خود این شرکت.

با ایران یا بر ایران؟

حمله تندروهای آمریکایی به جان کری البته پیش از این هم سابقه داشته است. «نیویورک تایمز» چندی پیش در مورد وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا نوشته بود: «ما تازه فهمیده ایم جان کری تا چه حد مطیع خواسته های ایران است. منابع خبری ایرانی فاش کرده اند که محمد جواد ظریف در مذاکرات سر جان کری فریاد می زند و رهبر معظم ایران از او خواسته است دیگر این کار را نکند.»

«واشنگتن تایمز» نیز با انتقاد از تلاش های دولت اوباما برای توافق با ایران نوشته بود: «زمانی که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در سوییس از روی دوچرخه اش افتاد بیش از آنچه که پزشکان فکر می کردند، مغزش آسیب دید.»

تندترین حمله را اما «فرانت پیج» به جان کری و تلاش های او برای حصول توافق با ایران داشت. این وب سایت در مطلبی با عنوان «عوامل دشمن» و زیر تیتر «جان کری نماینده آمریکاست یا ایران؟»، مذاکره با ایران را «امری مسخره، غم انگیز و برنامه ریزی شده از سوی ایران» خواند و نوشت: «برخی ایرانی - آمریکایی ها معتقدند که جان کری باید به دلیل رابطه دوستی طولانی مدتی که با همتای ایرانی اش محمد جواد ظریف داشته است، از مذاکرات کنار گذاشته شود.»

این وب سایت نیز در مطلب خود نوشته است که برخی منابع ایرانی - آمریکایی گفته اند که پسر ظریف ساقدوش داماد کری در سال 2009 بوده است: «زوج کری - والاناهید اندکی پس از عروسی خود به ایران نیز سفر کرده و با خانواده والاناهید دیدار داشته اند.»

این وب سایت در ادامه مطلب خود به سوابق جان کری اشاره کرده و نوشته است که او مدت زیادی از جمله طرفداران مذاکره هسته ای با ایران بوده است: «در سال 2004 و در طول نامزدی اش برای انتخابات ریاست جمهوری، او گفته بود که اگر رییس جمهور شود به ایران برای دستیابی به سوخت هسته ای پیشنهادهایی خواهد داد و حتی اگر به مقام ریاست جمهوری هم نرسید خواهد کوشید تا پرونده هسته ای ایران از راه های مسالمت آمیز حل شود.»

این وب سایت مدعی شده بود که «جان کری مدت ها از حمایت های مالی ایرانی های آمریکا برخوردار بوده و حتی برای حذف تحریم ها علیه ایران لابی کرده است.»
انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1394/05/11
از هر چیزی برای خراب کردن ظریف استفاده می‌کنند ! دلواپسان همه جا هستند !!!
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1394/05/11
ابعاد وابستگی ظریف کم کم روشن تر خواهد شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
ای بدبخت کافر همه را به کیش خود پندارد
صمد از تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
آنچه که ما را در زنجیر اسارت نگه میدارد افکار کوتاه خودمان است در دین اسلام تهمت زدن به مسلمان حرام است و غیرقابل بخشش
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1394/05/11
بابزرگان نشین و بزرگ شو !!!!!!!
-
12:00 - 1394/05/11
هیچ مشکلی نیست خیلی مبارکه
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1394/05/11
کری ذاتا انسان شریفی است. مثل ما بیماری دشمن ستیزی ندارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
جک می گی!!! قاتل صدها زن و بچه در یمن، عراق و سوریه همین انسان به ظاهر شریف هست که شرافت انسانی رو به لجن کشیده. از خواب خرگوشی دربیا. تو این سیاست کثیف هر کسی مخالف منافع آمریکا بایسته ارزش زندگی کردن نداره و تروریسته
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1394/05/11
خوب شد مارو دعوت نکردن وگرنه لباس چی میپوشیدیم!
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1394/05/11
پسر اقای ظریف با داماد ایرانی اقای کری دوست بوده و در جشن عروسی اش شرکت کرده و گیریم که ساقدوش اقای داماد هم بوده است. کجای این موضوع جای تعجب دارد؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
واقعا که این دلواپسان آدمای عجیبی هستند به قول این دوست عزیزمون (کجای این موضوع جای تعجب داره) والا ما هم همینو میگیم
اکرم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
موضوع ساقدوش بودن نیست.مهم نفس عمله که پسر جهانگیری ساقدوش مردیست که داماد دشمن ماست
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1394/05/11
اصلا گیریم هم ساقدوش بوده میخوای چیکار کنی؟هان؟هان؟هان؟
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1394/05/11
مجله خواهشا اخبارهای ضد ظریف رو منتشر نکن ....کارتون اصلا جالب نیست حالا دارید با اینکارهای قبیحانه تون تیشه به ریشه ی خودتون و مجلتون میزنی .....فقط یکباره دیگه از این خبرامنتشر کنی ....من که دیگه سر بهمجلتون نمیزنم اصلا و ابدا
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1394/05/11
حالا یکی بگه ایراد این کار کجاست؟!!!
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1394/05/11
خیلی هم خوبه هم داماد هم ساقدوش هم بابای ساقدوش باعث افتخارن.... تا کور شود هر انکس که نتواند دید
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1394/05/11
سلام
اگر این خبر درست باشد من شخصا آن را به فال نیک میگیرم. دشمنی ایران وامریکا یه روز باید تمام بشه یا حداقل اختلافات باید کمتر شود.
پاسخ ها
صمد از تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
اگر قرار است با یکی از کشورهای استعمارگر دشمن شویم من ترجیج میدهم با آمریکا دوست باشیم با چین دشمن
Iran, Islamic Republic of
03:26 - 1394/05/12
سلام به همه. من که میگم عشق است بابا رفته ساقدوش شده لابد لیاقتش را داشته ودر ضمن چرا سیاسی میکنید اگرتو هم عرزه راداری برودربان بشو میدانم نمی توانی چون مغزت منفی است والاسلام
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
عرضه!
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1394/05/12
اگردنبال این کارهای پوچ نبودندوضع کشوربه این اسفی نبوداینهافقط مرد خاله زنکییندنه اداره کشور.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
فارسی صحبت کن عزیزم
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1394/05/12
جستجو در زندگی شخصیه دیگران دور از اخلاقه....
به کسی چه ربطی داره اخه!
یکم لطفا با فرهنگتر باشیم
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1394/05/12
كم مونده بگن ظريف و كري واسه شب نشيني ميرن خونه ي همديگه
ايششششششششششش از دست اين دلواپسان
خدايا اين دلواپسان را از ما بگير آمين
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1394/05/12
کسی از دلواپسان حرفی نزده شما به خودتون شک دارید ماهم تبریک میگیم
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1394/05/12
دلش خواسته به شما چه
Germany
14:24 - 1394/05/12
فرض میکنیم که ساقدوش بوده، و چقدر خوب که آقای ظریف و کری همدیگر رو از قبل میشناختن، خدا پدرش رو بیامرزه که فرضا پولی گرفته که برای حذف تحریم های ایران لابی کنه..
آخرش که چی؟ منظور؟!!!
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1394/05/12
زمان همه چیو حل میکنه اگه ظریف آدم خوبی بودکه وظیفش بوده اگرم نه که توی کل تاریخ نفرینش میکننوحقشه،تاجنگ ایران وآمریکاس امثال ظریف ماروشیرمیکنن که تموم زنگیمونوبدیم وقتی هم که صلحه مابایداینجابشینیموشهیدامونواززیرخاک بکشیم بیرون امثال ظریف وبچه هاش برن عروسی
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1394/05/12
ما رو هم دعوت می کردن می رفتیم از پسر ظریف چی کم داریم؟؟/
پاسخ ها
كتي
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
پدر ديپلمات
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1394/05/12
ظريف كار بزرگي كرده ، اگه همه حرفهاي شما درست باشد تازه نشان داده چقدر با سياسته و آخر زرنگه كه از دوستي خودش براي حل بحران كشور استفاده كرده ، دلواپسان هم نگران پولهايي هستند كه بلوكه شده و قراره يك قرونشم نسيب اقايان نشه
تا دست از سر روحاني و ظريف برنداريد ملت هم از كوبيدن شما دست نميكشن ،
حالا هي ساقدوش رو بهانه كنيد يه روز امريكايي بودن ظريف و يه روز دوستي با كري و.... هر كي بوده واسه مردم رنجديده ايران حكم ناجي رو داره
Australia
17:50 - 1394/05/12
دختر کری!! کپی برابر اصل باباش!!!LOLLL
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1394/05/12
ما با اسراییل دوس نمیشیم نه آمریکاییها تازه آدم باید از دوستیش استفاده منه منافه مملکت مهمه نه دوستی
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1394/05/12
باسلام.ظریف جون دوست داریم.درودبرامام خامنه ای .ازبسیجی پاسدارهادی وارسته چقاقزانی
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1395/02/27
عزیزم اینقدر هان هان نکن کسیکه بره با هم چین کسایی هم سفره بشه یه نخی تو کارش هس بعدا که بمب ریختن تو سر من وتو نوعی و خواستن کشور رو اشغال کنن اونوقت میفهمی چی زیر سرشون بوده اونا هما ایرانو میخوان حتی مردمشو که به عنوان برده ازشون استعمار و بیگاری در جهت منافع خودشون بکشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج