گران ترین بازیکنان فوتبال ایران
۲۳۰۶۷۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۶
۴۸۸۴۴ 
در پایان روزهای نقل و انتقالات که همه اخبار درباره قیمت بازیکنان است، بد ندیدیم بررسی ویژه ای درباره قیمت بازیکنان فوتبال ایران انجام دهیم تا گران ترین بازیکنان تاریخ مشخص شوند. ملاک های مختلفی برای سنجش قیمت بازیکنان وجوددارد که مثلا یکی از این معیارها سایت معتبر ترانسفر مارکت است.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه چلچراغ - کارن کوکبیان: در پایان روزهای نقل و انتقالات که همه اخبار درباره قیمت بازیکنان است، بد ندیدیم بررسی ویژه ای درباره قیمت بازیکنان فوتبال ایران انجام دهیم تا گران ترین بازیکنان تاریخ مشخص شوند. ملاک های مختلفی برای سنجش قیمت بازیکنان وجوددارد که مثلا یکی از این معیارها سایت معتبر ترانسفر مارکت است.

در هر صورت پس از حضور کی روش در تیم ملی و نمایش های قابل قبول تیم ملی در جام جهانی 2014 و جام ملت های 2015 سایت های معتبر قیمت گذاری هم وارد شدند و روی بازیکنان ایرانی قیمت گذاشتند و البته با حضور بازیکنان ایرانی در لیگ قطر و رسانه ای شدن قیمت های آنان می شود به ارزش بازیکنان می پردازیم، اما به عنوان مثال بهتر است بدانید که براساس ادعای سایت ترانسفرمارکت، مثلا بازیکنی مثل سردار آزمون یک میلیون یورو ارزش دارد.

یعنی چیزی حدود سه میلیارد و 600 میلیون تومان که در باشگاه روستونف توپ می زند، یا علیرضا جهانبخش یک میلیون و 300 هزار یورو که می شود حدود چهار میلیارد و 700 میلیون تومان. اما همین بازیکنان با قیمت هایی به مراتب کمتر با باشگاه های جدیدشان قرارداد بسته اند. در هر حال اگر می خواهید بدانید چه کسانی در میان میلیاردها تومان پارو زده اند، این گزارش را بخوانید و از این که می توانسته اید فوتبالیست شوید، اما نشده اید، حسابی ناراحت شوید.

جواد نکونام، 29 میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

جواد نکونام با قراردادی که با سایپا بست و برخی می گویند که یک میلیارد تومان بوده، در سایت ترانسفر مارکت و در اوج فوتبالش هشت میلیون یورو بوده که با توجه به قیمت کنونی یورو تقریبا 29 میلیارد تومان در اوجش قیمت داشته است. ضمن این که یورو تا حوالی 4500 هم رفته، اما براساس سایت ترانسفر مارکت در حال حاضر قیمت نکونام 500 هزار یورو یعنی حدود یک میلیارد و هشت میلیون تومان است.


مهدی مهدوی کیا: 27 میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

هافبک راست تیم ملی ایران در سال های نه چندان دور، دوران پرفروغی را در هامبورگ آلمان سپری کرد. او در تمامی سال های حضور در این تیم، ارزشی بالاتر از دو میلیون یورو داشت و در دو مقطع در سال های 2004 و 2006 به ارزشی بالاتر از شش و نیم میلیون یورو رسید. این در حالی بود که در اکتبر 2004، قیمت مهدوی کیا هفت و نیم میلیون یورو شده بود. قبل از خداحافظی اش از فوتبال قیمت او 250 هزار یورو، یعنی 900 میلیون تومان بوده است. مهدی مهدوی کیا یکی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال ایران است. مهدی مهدوی کیا یکی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال ایران است.


اشکان دژاگه: 18 میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

بازیکن دورگه تیم ملی پس از سال ها بازی در لیگ برتر انگلستان و لیگ آلمان، ترجیح داد به لیگ قطر بیاید تا یکی از پردرآمدترین ورزشکاران ایرانی شود. براساس اعلام سایت ترانسفر مارکت رقم قرارداد دژاگه برای پیوستن به العربی قطر چیزی حدود پنج میلیون یورو (معادل تقریبی 18 میلیون تومان) است. او ژوئن 2009 و در حالی که در ولفسبورگ آلمان توپ می زد، ارزشی معادل پنج میلیون یورو داشت. البته در روزهایی که دلار و یورو قیمتشان به ثبات رسیده بود، دژاگه با 25 میلیارد تومان به تیم العربی رفته بود، اما در نهایت پس از کاهش قیمت دلار و یورو و روی کار آمدن دولت جدید قیمت ارز افت کرد تا قیمت این بازیکن هم افت کند. قراردادی که دژاگه بسته بود، با یوروی 4200 تومانی بود، اما حالا قیمت یورو 3600 تومان است.


علی کریمی، 20 و نیم میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

بی شک یکی از مستعدترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران، علی کریمی بود؛ فوتبالیستی که با وجود شایستگی بسیار برای حضور در لیگ های برتر اروپایی، بیشتر دوران حرفه ای خود را در حاشیه خلیج فارس گذارند و با رقم های میلیاردی در بین تیم های عربی جا به جا شد. کریمی در مقطع دو سال حضور خود در بایرن مونیخ آلمان بین سال های 2005 تا 2007، ارزش 5 میلیون یورویی را هم تجربه کرد. جالب آن که او در سال های پایانی بازی خود و در حالی که در استیل آذین توپ می زد، یک باره با قراردادی آزاد به شالکه آلمان رفت و تنها یک بازی رسمی برای این تیم انجام داد.


مسعود شجاعی: شانزده و نیم میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

هافبک نفوذی تیم ملی ایران که مدت ها در تیم های اسپانیایی توپ می زد، در بازه بین ژوییه تا دسامبر 2009 ارزشی معادل چهار میلیون یورو داشته است. او سپتامبر 2014 با قراردادی  یک میلیون و دویست هزار یورویی به تیم الشحانیه قطر پیوست و البته دلارهای قطری هم چنان به مذاق استاد مسعود شجاعی خوش آمده است که در قطر مانده است.


وحید هاشمیان: 14 و نیم میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

وحید هاشمیان که روزی با قرارداد دو میلیون یورویی از بوخوم آلمان به بایرن مونیخ پیوست، این روزها بدون هیاهو و به دور از حاشیه ها مشغول یادگیری مربیگری، آن هم به طور حرفه ای است. او در سال 2004 ارزشی معادل سه و نیم میلیون یورو (14 و نیم میلیارد تومان) را تجربه کرد.


سید جلال حسینی: 12 و نیم میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

مدافع وسط تیم ملی ایران، این روزها یکی از گران قیمت ترین بازیکنان ایران است که ارزشی معادل یک میلیون و 800 هزار یورو دارد. سید جلال حسینی در زمان انتقال خود از سایپا به سپاهان، در سال 88 رقمی بیش از یک و نیم میلیارد تومان گرفته است. اما به ادعای سایت معتبر ترانسفرمارکت، او در همین سال ارزشی معادل سه میلیون یورو (12 و نیم میلیارد تومان) داشته است.


علی دایی: 11 میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

بی شک مهاجم سابق تیم ملی یکی از موفق ترین بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های خارجی بود. او در هرتابرلین، بایرن مونیخ و آرمینیا بیله فیلد آلمان دوران قابل قبولی داشت و در حد فاصل سال 1998 تا 2000 توانست ارزش خود را به حدود دو میلیون و 700 هزار یورو برساند.


مجتبی جباری: 12 میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

مجتبی جباری یکی از ستاره های فوتبال ایران در دهه اخیر بود که به واسطه روحیه ای که داشت هم خیلی زود از تیم ملی خداحافظی کرد و هم به لیگ های اروپایی نرفت! جباری که گفته می شود در ابتدای لیگ سیزدهم با سپاهان قراردادی به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون تومان امضا کرد و در میانه راه قید حضور در این تیم را زد، با قراردادی دو ساله به ارزش سه و نیم میلیارد دلار (12 میلیارد تومان) به الاهلی قطر پیوسته است.


آندرانیک تیموریان: 12 میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

هافبک ناراضی و جداشده استقلالی ها که چند سال کم فروغی را در بولتون و فولهام گذراند، هیچ گاه نتوانست بازیکن گران قیمتی باشد و ارزش او در تمامی سال های حضور در انگلیس بین 500 تا 700 هزار یورو در نوسان بود. او در پایان سال میلادی 2013 و در حالی که در استقلال تهران توپ می زد، ارزشی معادل دو میلیون یورو داشته است. او در پایان سال میلادی 2013 و در حالی که در استقلال تهران توپ می زد، ارزشی معادل دو میلیون یورو داشته است. او از استقلال به تراکتورسازی رفت و بعد از تراکتورسازی به ام صلال قطر ترانسفر شد تا 12 میلیارد تومانی شود.


غلامرضا عنایتی: هشت و نیم میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

مهاجم کهنه کار فوتبال ایران با وجود حضور طولانی مدت در سطح اول فوتبال کشور، هیچ گاه نتوانست به جایگاهی ثابت در تیم ملی برسد. او یکی از فوتبالیست هایی است که سایت ترانسفر مارکت، ارزش دو میلیون یورویی (هشت و نیم میلیارد تومان) را برای او ثبت کرده است. عنایتی در حال حاضر در سال پایانی بازی خود به تیم استقلال برگشت، اما در نهایت به تیم سیاه جامگان پیوست. براساس همین سایت معتبر او در حال حاضر چیزی حدود 300 هزار یورو قیمت دارد.


حسین کعبی: هفت میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

مدافع راست سابق تیم ملی کشورمان که در دوران جوانی به تیم ملی راه یافت و در حال حاضر و در شرایطی که 31 سال دارد، دیگر جایی در تیم ملی ندارد، روزگاری به یکی زا پرامیدترین بازیکنان ایرانی برای بازی در تیم های مطرح اروپایی مطرح شده بود. او بعد از یک فصل ناموفق در لسترسیتی و انجام تنها سه بازی برای این تیم انگلیسی، دیگر هیچ گاه نتوانست در اروپا بازی کند و ارزش یک میلیون و 700 هزار یورویی (حدود هفت میلیارد تومان) را به عنوان بالاترین ارزش در دوران اوج فوتبالی اش، ثبت کرد.


علیرضا جهانبخش: پنج و نیم میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

استعداد نوشکفته فوتبال ایران که سابقه بازی در داماش تهران و گیلان را داشت، این روزها به مهاجم تاثیرگذار نایمخن هلند تبدیل شده و در سایت های معتبر فوتبال به ارزشی معادل یک میلیون و 300 هزار یورو (معادل پنج میلیارد و نیم میلیون تومان) رسیده است. فروردین ماه 93 بود که گمانه زنی هایی برای حضور جهانبخش در منچستر یونایتد شنیده شده بود. اما با توجه به نیاز تیم هلندی به مهاجم جوان ایرانی برای بازگشت به لیگ برتر هلند، وی کماکان در نایمخن باقی ماند. جالب است بدانید که به نوشته سایت elfvoetbal هلند، هنک گریم، مسئول استعدادیابی باشگاه نایمخن مبلغ 220 هزار یورو (900 میلیون تومان) برای جذب او پرداخته است.


فرهاد مجیدی، چهار و نیم میلیارد و دویست میلیون تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

دیگر استعداد فوتبال ایران که ترجیح داد جز در یک مقطع یک ساله (سال 2000)، بیشتر دوران ورزشی خود را برای تیم استقلال و تیم های حاشیه خلیج فارس بازی کند، همواره با قراردادهای میلیاردی و کوتاه مدت میان تیم های عربی جا به جا شد. او اگرچه در سایت ترانسفر مارکت ارزشی یک میلیون یورویی دارد، اما با هشت بار جا به جایی بین تیم های متمول عربی، احتمالا یکی از پردرآمدترین بازیکنان تاریخ فوتبال کشور بوده باشد.


کریم باقری: چهار میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

او یکی از معدود ستارگان تیم ملی ایران در جام جهانی 1998 بود که با وجود لژیونرشدن؛ نتوانست انتظارها را برآورده کند و در اوج دوران فوتبالی خود در تیم های آرمینیا بیله فیلد آلمان، چارلتون انگلیس، السد قطر و پرسپولیس تهران به ارزشی برابر با یک میلیون یورو (چهار میلیارد تومان) رسید.


خداداد عزیزی: چهار میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

غزال تیزپای فوتبال ایران، یکی از بازیکنانی است که در لیگ های متعدد خارجی توپ زده است؛ از آلمان و امارات گرفته تا اتریش و آمریکا. خداداد عزیزی را نیز می توان یکی دیگر از بازیکنانی دانست که با وجود شایستگی برای بازی کردن در تیم های معتبر اروپایی، تنها سه فصل برای کلن آلمان بازی کرد و در 50 بازی هم 10 گل به ثمر رساند. او در اوج دوران فوتبالی خود هیچ گاه به ارزشی بالاتر از یک میلیون یورو نرسید.


سردار آزمون: چهار میلیارد تومان

گران ترین بازیکنان فوتبال ایران

جوان 20 ساله فوتبال ایران که از استعدادهای درخشان دهه اخیر فوتبال ایران است، در رادار برخی از تیم های مطرح اروپایی قرار گرفته بود. اوایل امسال بود که سایت رسمی هواداران تیم آرسنال از حضور استعدادیاب های این باشگاه لندنی در تمرینات روبین کازان پرده برداشت. بنا بر اعلام این سایت، آرسن ونگر قصد داشت آزمون را جایگزین نیکلاس بندتر، مهاجم دانمارکی خود، کند. هم زمان با این مسئله، بحث حضور آزمون در اینترمیلان و آث میلان ایتالیا و بنفیکای پرتغال نیز به گوش رسید. ستاره گنبدکاووسی تیم روبین کازان در حالی که قرار بود که به تیم لیورپول بپیوندد، سر از تیم روستوف درآورد. ارزش این بازیکن چیزی حدود چهار میلیارد تومان برآورد شده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1394/05/14
مسخره است.یعنی دایی و کریمی و مهدوی کیا از نکونام کمتر ارزش داشتن!!
پاسخ ها
sara
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
لابد داشتن دیگه خخخخخخ
متین
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
آره کمتر ارزش دارن.
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1394/05/14
کدوم عقل کلی این مطلب گذاشته!!!؟به تومان مقایسه کرده!!!حتی یه بچه هم می دونه قیمت ارز چقدر نوسان داشته باید با دلار یا یورو حساب می کرد!!!آخه قیمت دلار زمون دایی 800 تومان بود زمون نکونام 4000 تومان!!!اگه جوونییای دایی و نکونام یه زمان بود قیمت دایی 5-6 برابر نکونام بود!!!!تازه اگه با کریمی یا مهدوی کیا بود 5-6 برابر به 10برابر هم می رسه!!
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
برو بابا
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1394/05/14
پژمان منتظری از خیلی هاشون بهتره
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1394/05/14
اینها که بیشترازذخایربانک مرکزی شدندخاک برسراونهایی که به این عزیزان توهین میکنند
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1394/05/14
واس همینه عنایتی همچنان فوتبال بازی میکنه
خسته نشده خدایی
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1394/05/14
دلم واسه پاس توي عمق ها و بازي هاي قشنگه جباري تنگ شده.
حيف كه اخلاق نداشت
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1394/05/14
ی سوال

چهار و نیم میلیارد و دویست میلیون تومان

همون

چهار میلیارد و هفتصد میلیون نیست؟؟؟

پارسی را پاس بداریم !!
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1394/05/14
مسعود شجاعی مفت گرونه .
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1394/05/15
دقیق نیست چون خلعتبری هم مبلغ زیادی گرفته
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1394/05/15
عشق است نکونام آبی که اینجا هم صدرنشینه! چی بگم؟ بگم 2 یا 4؟
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1394/05/17
خوش به حالشون حالشو ببرن ما تو خریدپیتزاش موندیم
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
تو هم تلاش میکردی ...به دست وپات زحمت میدای ...مثل اینها میشدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج