فیلم: شبیه ترین ربات به انسان
۲۳۲۰۵۷
۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
۱۰۹۱۰ 
شبیه ترین ربات به انسان را در این ویدیو مشاهده کنید. تلاش های محققان در طراحی ربات ها به آنجا کشیده شده که تصمیم به ادغام مغز انسان و هوش رباتیک گرفته اند.
وبسایت نیکو - نازنین خیر خواه: شبیه ترین ربات به انسان را در این ویدیو مشاهده کنید. تلاش های محققان در طراحی ربات ها به آنجا کشیده شده که تصمیم به ادغام مغز انسان و هوش رباتیک گرفته اند. نتیجه این تلاش ها در آینده تولید ربات هایی است که می توانند بسیاری از نقش های انسان را ایفا کنند.

شبیه ترین ربات به انسان

محققان MIT در حال ساخت رباتی هستند که بتواند در شرایط بحرانی جان انسان را از خطر نجات دهد. این ربات  که DARPA  نامیده می شود توانایی درک شرایط خطر و پیدا کردن راه حل برای نجات انسان را خواهد داشت.

تشخیص نشت رآکتورهای هسته ایی، باز یا بسته بودن دریچه دستگاه ها، چگونگی عملکرد سیستم ها و اقدام به برطرف نمودن مشکلات آنها در مواقع اورژانسی از  چشم اندازهای عملکرد این نوع ربات ها محسوب می شود. رفلکس های حرکتی در نظر گرفته شده برای این نوع ربات ها بسیار ظریف و شبیه انسان است به گونه ایی که می تواند همه حرکات انسان را انجام دهد . اجرای این رفلکس های انسانی با طراحی سه انگشت در هر دست ربات میسر گشته است.

گونه دیگری از این ربات پیشرفته به نام HERMES  عنوان خلبان هواپیماها در آینده عمل خواهد کرد که توسط یک نیروی کنترل از راه دور انسانی کنترل می شود و دوربینی که روی سر ربات قرار داد عملکرد آن را به نیروی کنترل کننده نشان خواهد داد.
برای مشاهده ویدئو در گجت های اندرویدی و ios در صورت بروز مشکل هنگام پخش و دانلود ویدئو بر روی PC بر روی دکمه زیر کلیک کنید.


در صورت بروز مشکل در دانلود ویدئو بر روی دکمه کلیک راست کرده و گزینه Save Link as و یا Save target as را انتخاب کنید.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج