کدام مواد غذایی را نخوریم؟
۲۳۲۴۲۲
۰۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۰
۱۹۵۸۶ 
اگر از غذاي آماده و منجمد استفاده مي‌كنيد به دنبال غذاهاي يخي باشيد كه حاوي پروتئين بدون چربي، مقدار زيادي سبزيجات، غلات كامل و سس ساده يا كم چرب باشند. از خريداري غذاهاي يخ‌زده سرخ شده يا خامه‌اي خودداري كنيد.
روزنامه آرمان: پف فيل يا پاپ كورن خوراكي ترد و خوشمزه و كم چربي است كه از ذرت كامل تهيه مي‌شود. به علاوه مي‌توانيد از يك پرس بزرگ و سير كننده استفاده كنيد. سعي كنيد پاپ كورني تهيه كنيد كه بدون چربي و به صورت هوا پز درست شده باشد. چيپس سيب زميني پر چربي است و به سختي مي‌توان تنها مقدار كمي از آن را خورد و كنار گذاشت.
 
مواد غذايي سالم

حموص (مخلوط نخود، ارده و سير) اگر در كنار سبزيجات تازه مثل هويج يا نان هوا پز شده پيتا قرار بگيرد تركيب لذت بخشي از مواد مغذي در اختيار شما قرار مي‌دهد. حموص كه از نخود تهيه مي‌شود منبع خوبي براي آهن، ويتامين ث، پروتئين و فيبر مي‌باشد. بنابراين از طعم حموص لذت ببريد و از خريد ميان وعده‌هاي پر كالري خودداري كنيد.
 
سعي كنيد از ماكاروني‌هاي تهيه شده از گندم كامل و فيبردار استفاده كنيد. اگر از سس گوجه فرنگي بر روي ماكاروني استفاده كنيد، حتي كودكان هم عاشق آن خواهند شد. ذائقه كودك را به سمت غذاهاي پر فيبر پرورش دهيد. سعي كنيد از پنير پيتزا بر روي ماكاروني استفاده نكنيد زيرا پرچربي و پركالري است.
 
ميگو جايگزين سالم‌تر و خوشمزه‌تري به جاي ناگت آن است. مي‌توانيد انواع آماده ميگو را تهيه نماييد، آنها را كباب كرده و يا با سبزيجات كمي تفت دهيد.
 
براي شروع پر قدرت يك روز كاري، يك كاسه غلات كامل مثل غلات صبحانه پرك ذرت يا جو غذاي خوب و مفيدي است. ميوه و شير كم چرب را براي مغذي‌تر شدن غذاي‌تان، به آن اضافه كنيد. گرانولا پر چرب نخوريد. به مقدار كم مي‌توانيد گرانولا را در ماست كم چرب استفاده كنيد.
 
اگر از غذاي آماده و منجمد استفاده مي‌كنيد به دنبال غذاهاي يخي باشيد كه حاوي پروتئين بدون چربي، مقدار زيادي سبزيجات، غلات كامل و سس ساده يا كم چرب باشند. از خريداري غذاهاي يخ‌زده سرخ شده يا خامه‌اي خودداري كنيد. غذاهاي يخ زده كبابي، هوا پز، بخار پز يا كمي تفت داده شده سالمتر و كم كالري‌تر هستند.
 
بستني ميوه‌اي، آب ميوه طبيعي، بستني كم چرب يا ماست يخي انتخاب كنيد كه كالري و چربي كمتري دريافت كنيد. به مدد فناوري‌هاي جديد، اين خوراكي‌ها طعمي همانند بستني و محصولات خامه‌اي و پر چرب دارند. نصف فنجان دسر را مي‌توان در رژيم غذايي هر فردي قبول كرد.
 
مواد غذايي سالم

پيتزاي سبزيجات يا مرغ كبابي كه گزينه‌هايي كم چرب هستند خريداري كنيد.

با صرف نظر از سوسيس، پپروني و پنير اضافي تا حد قابل توجهي سديم، چربي و كالري دريافتي خود را كاهش مي‌دهيد.  پرس پيتزا را به دو قطعه ( از يك پيتزاي 30 سانتيمتري) محدود كنيد و براي سير شدن از سالاد استفاده كنيد.
 
آب ميوه‌هاي صد در صد طبيعي سرشار از ويتامين‌ها، مواد معدني و آنتي اكسيدانها هستند. در واقع بهترين كار پس از مصرف ميوه كامل، نوشيدن آب ميوه طبيعي است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج