میانگین قیمت مسکن در نیمه شمالی پایتخت
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۳۸۴۵
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۰
۳۰۸۳
پیشنهاد افزایش قیمت فروش مسکن در تهران توسط برخی مالکان باعث به وجود آمدن دو دستگی قیمت‌ها شده است.
دنیای اقتصاد: پیشنهاد افزایش قیمت فروش مسکن در تهران توسط برخی مالکان باعث به وجود آمدن دو دستگی قیمت‌ها شده است؛ به ‌این شکل که بعد از جست‌وجو و کندکاو در ‌این باره مشخص می‌شود طی یک ماه گذشته متوسط قیمت واحدهایی که با نرخ‌هایی نسبتا ارزنده در نیمه شمالی بازار مسکن مناطق مختلف تهران (شرق، غرب، شمال و مرکز) از سوی فروشنده‌ها اعلام شد، متری حدود 3 میلیون و 342 هزار تومان برآورد شد در صورتی که قیمت متوسط نرخ‌هایی که بیش از ارزش واقعی تعیین شده بودند متری 3 میلیون و 722 هزار تومان محاسبه شد.

میزان اختلاف ‌این دو قیمت ممکن است نرخ چشمگیری نباشد (‌380 هزار تومان در ازای هر متر مربع‌) اما همین مبلغ در هنگام محاسبه قیمت فروش (کل متراژ) رقم قابل ملاحظه‌ای خواهد بود.

علاوه براین، مقایسه بین قیمت‌هایی که در بازار مسکن یک منطقه عرضه شده‌اند ‌این روزها تا متری 2 میلیون و 150 هزار تومان هم فاصله نشان می‌دهد.

برای مثال قیمت هر متر مربع یک واحد مسکونی نوساز 165 متری در سعادت آباد با کلیه امکانات و دو پارکینگ، 6 میلیون و 50 هزار تومان پیشنهاد شده است؛ اما در همین محله واحد نوساز دیگری با متراژ 112 متر مربع به همراه کلیه امکانات رفاهی متری 3 میلیون و 900 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 (2 میلیون و 150 هزار تومان فاصله دو نرخ اعلام شده) به ‌این ترتیب، وجود اختلاف قابل توجه بین قیمت‌هایی که فروشنده‌ها در بازار پیشنهاد می‌کنند باعث شده تا خریداران به دقت و جست‌وجو در بازار بیفزایند.


از سوی دیگر در خیابان میرداماد واحدی 132 متری، نوساز و 3 خوابه متری 3 میلیون و 800 هزار تومان قیمت گذاری شده است در حالی‌که واحدی نوساز با متراژ 116 متر مربع با کلیه امکانات متری 5 میلیون تومان عنوان شده است.

(‌یک میلیون و 200 هزار تومان تفاضل دو قیمت پیشنهادی‌) همچنین میزان اختلاف قیمت تعیین شده از سوی دو فروشنده در بازار مسکن حوالی بلوار کشاورز، متری 400 هزار تومان است؛ زیرا یک واحد 80 متری نوساز با پارکینگ و انباری، متری 3 میلیون و 200 هزار تومان برآورد شده است اما واحد نوسازی که متراژ آن 64 متر مربع است به اضافه پارکینگ، انباری و آسانسور، با قیمت متری 3 میلیون و 600 هزار تومان آماده تحویل به خریدار است.


البته تفاضل قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن در نیمه نوار جنوبی تهران هم مستثنا از دیگر محله‌های تهران نیست؛ چراکه در محله دلاوران هم واحدی به متراژ 75 متر مربع با پارکینگ، انباری، آسانسور و بالکن به قیمت متری 2 میلیون و 800 هزار تومان به بازار فروش عرضه شده و از طرف دیگر یک واحد مسکونی نوساز 80 متری در همین منطقه با آسانسور و انباری متری 2 میلیون و 150 هزار تومان به خریدار واگذار می‌شود.

شواهد در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی در یک ماه قبل بیان‌گر‌ این مساله است که اگرچه نزدیک به 90 درصد از فروشنده‌ها تصمیم دارند واحدهای خود را با واژه پنهان گرانفروشی به بازار معاملات معرفی کنند؛ اما خریداران با جست‌وجوی بیشتر می‌توانند به نرخ‌های پیشنهادی که ارزنده و منصفانه هستند، دست یابند.

نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی در جدول زیر، ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت‌های تعیین شده از سوی فروشنده‌ها نیستند و به طور یقین بالاتر و پایین‌تر از‌ این نرخ‌ها از سوی مالکان به بازار فروش اعلام می‌شود.       


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر