بالگرد Ka-52، کابوسی برای تانک ها
۲۴۸۴۴۲
۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
۹۰۷۴ 
کارخانه بالگرد سازی کاموف بالگردی مشابه با نمونهKa-50 به نام Ka-52 طراحی و ساخته است که قطعات این بالگرد به مقدار زیادی از بالگردKa-50 به عاریت گرفته شده است.
وب‌سایت آی آر ارتش: Ka-52 بالگردی تهاجمی و چند منظوره است که قادر به پرواز در همه شرایط آب و هوای جوی روز و شب می باشد این بالگرد توانائی مانور و قدرت زیادی را در میادین جنگ و نبرد در اختیار خلبان قرار میدهد و در کابین بالگرد  Ka-52 بر خلاف مدل Ka-50 که جا برای یک خلبان وجود داشت دو محل در نظر گرفته شده است یک جا برای خلبان و یک جا هم برای اپراتور می باشد.

بالگرد Ka-52 روسیه

صنایع نظامی کشور روسیه در سال 1997 میلادی کارخانه کاموف این بالگرد را با همکاری شرکت اسرائیلیIAI – Israel  Aircraft Industries Ltd  به خط تولید رسانده است.

بالگرد Ka-52 در میادین جنگ برای فرماندهی نیروهای درگیر در جنگ خیلی موثر و کارآمد است از این بالگرد برای مبارزه و از بین بردن اهداف مختلفی در میادین نبرد و جنگ طراحی و در نظر گرفته شده است  که مهمترین این اهداف به شرح زیر میباشند:

از بین بردن تانکها و وسایل زرهی سبک دشمن که برای این منظور بالگرد را مسلح به راکتهای ضد تانک "ویخر" با برد 10 کیلومتر گردیده است.

بالگرد Ka-52 روسیه

سیستم اویونیک پروازی بالگرد Ka-52 مجهز به انواع سیستمهای ناوبری اینرسیالی و خلبان خودکار و سیستم هد آپ دیسپلی یا (اچ یو دی) و نمایشگرهای جهت هدفگیری می باشد که همگی به نحو مناسبی در کابین بالگرد و در دسترس خلبان و اپراتور  نصب  قرار گرفته اند برای تعیین هدفهای زمینی کارشناسان کارخانه کاموف بالگرد Ka-52 را مجهز به یک تثبیت کننده تلویزیونی فرو سرخ کرده اند که به راحتی می تواند هدفهای را در میادین جنگ تا فاصله 20 کیلومتری در روز و 13 کیلومتر در شب تعیین کند و از توانائی ها دیگر این بالگرد در این است که  قادر به انجام آن کمک و تعیین آتش دقیق برای نیروهای زمینی خودی در جنگ میباشد و همچنین توانائی از بین بردن هدفهای پرنده مانند بالگردها ،هواپیماهای جنگی که در ارتفاع کم و با سرعت زیر صوت پرواز می کنند و یا هواپیمایهای بی سرنشین دشمن که در در میدان جنگ در حال عملیات و پرواز و شناسائی هستند را می باشد که برای این منظور بالگرد مجهز به راکتهای  هوا به هوا "ایگلا" گردیده است.

کابین بالگرد Ka-52 هم ضد گلوله می باشد و در قبال گلوله های تا کالیبر12.7 میلی متری و ترکشهای توپهای 23 میلی متری مقاوم است.

بالگرد Ka-52 روسیه

در روی موتورهای بالگرد سیستمی نصب گردیده است که از پراکندگی اشعه مادون قرمز جلوگیری میکند که باعث جلوگیری از برخورد و هدف گرفته شدن کمتری توسط راکتهای مادون قرمز می باشد.

در این بالگرد هم سیستم کاتاپولت هم نصب شده است و در هر شرایطی اضطراری خلبان و اپراتور بالگرد می توانند آنرا ترک کنند.

در اطراف بدنه این بالگرد دو بالچه نصب گردیده است که در روی آنها مهمات و باکهای سوخت اضافی قرار دارند بالگرد مجهز به دو موتور توربینی TVZ-117VMA که هر کدام 2200 اسب بخار تولید می کنند ،بالگرد  Ka-52 قادر به حمل تا 2.5 تن مهمات می باشد.

بالگرد Ka-52 روسیه

ويژگيهاي بالگرد Ka-52:

- خدمه پرواز دو نفر (یک نفر خلبان ویک نفر اپراتور)
  
 -  قطر چرخانه اصلي(متر) 14,5
   
- طول بدنه با ملخ چرخان (متر) 16
   
- طول بدنه(متر) 14.2
  
- ارتفاع (متر) 4.9
  
- عرض با طول بالها 7.3
 
- وزن خالي (كيلوگرم) 7800
 
- ماکزیمم بيشينه وزن برخاست (كيلوگرم) 11300
 
- سقف پرواز خدماتي(متر) 3900
 
- ماكزيمم سقف پرواز(متر) 5500

- شعاع عملیاتی ( با مهمات کامل) 1100 كيلومتر

-حداکثر بار مفید (کیلوگرم) 2800

- پيشرانه دو دستگاه موتور توربو شفت  مدل ТВk-2500 ساخت كارخانه موتورسازی کلیموف

هريك به قدرت ماکزیمم 2700 اسب بخار

- حداکثر سرعت اوج گیری 2700  متربرثانیه

- ماکزیمم بيشينه سرعت پرواز بصورت شیرجه 350 كيلومتر برساعت

- بيشينه سرعت پرواز در سطح افق 260 كيلومتر برساعت

- سرعت پرواز به بغل ( چپ و راست ) 80 كيلومتر برساعت

- سرعت پرواز به عقب 90 كيلومتر برساعت

بالگرد Ka-52 روسیه

مهمات قابل حمل توسط بالگرد روسی Ka-52 به شرح زیر می باشد:

- توپ 30 میلی متری مدل 2А42 با 500 گلوله

- 12 قبضه راکت ضد تانک "ویخر" با برد 10 کیلومتر

- 4 قبضه (دو قبضه در هر طرف) راکت هوا به هوای "ایگلا"  

-  دو بلوک راکت غیر هدایت شوند NAPA-134 و یا چهار بلوک راکت غیر هدایت شوند NAPA-8 و یا چهار قبضه راکت غیر هدایت شونده NUR  مدل С-24 و یا دو عدد بمب500 کیلوی FAB-500 و یا سه عدد بمب ناپالم
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج