خطرناک ترین مسیر پیاده رو جهان +عکس
۲۵۵۲۱۰
۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۱
۲۸۱۰۸ 
در سال ۱۹۲۱ شاه آلفونسو سیزدهم دستور ایجاد یک «مسیر کوچک» را صادر کرد و به اندازه ای آن را دوست داشت که خودش هم بر آن پیاده روی کرد.
وبسایت شفقنا: «مسیر کوچک پادشاه» پلی معلق در ارتفاع ۳۵۰ فوتی یک رودخانه است. این گردشگاه، مسیر پیاده روی باریکی در سراشیبی صخره های جنوبی اسپانیاست که در سال ۱۹۰۵ ساخته شده است و به دو سد هیدروالکتریک در حوالی مالاگا در آندلس متصل می شود.

در سال ۱۹۲۱ شاه آلفونسو سیزدهم دستور ایجاد یک «مسیر کوچک» را صادر کرد و به اندازه ای آن را دوست داشت که خودش هم بر آن پیاده روی کرد. این لحظه، یک زمان تاریخی بود چرا که برق چند سال پیش از آن به اسپانیا رسیده بود و دومین انقلاب صنعتی موجب دگرگون شدن زندگی مردم اسپانیا و اروپا می شد.

 در طی قرن بیستم افراد محلی از این پل برای رفت و آمد استفاده می کردند و این پل معلق این امکان را برای کودکان فراهم کرده بود که هر روز به مدرسه بروند!

متاسفانه افرادی که بر این پل پا می گذاشتند و از آن برای رفتن به روستاهای اطراف و سرزدن به دوستانشان استفاده می کردند، در قبال آن احساس مسوولیت نکردند و مسیر پادشاه کم کم فرسوده شد.

پس از آنکه در سال ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ پنج نفر در اثر گذر از این پل کشته شدند، مقامات محلی آن را بستند.

پس از تعمیر و مرمت این مسیر ۵ مایلی در مارس ۲۰۱۵ بازگشایی شد اما اینک پنج شنبه تا یکشنبه و روزانه تنها ۶۰۰ نفر می توانند از آن عبور کنند.

گزارش تصویری: خطرناک ترین و زیباترین مسیر پیاده رو جهان

گزارش تصویری: خطرناک ترین و زیباترین مسیر پیاده رو جهان

گزارش تصویری: خطرناک ترین و زیباترین مسیر پیاده رو جهان

گزارش تصویری: خطرناک ترین و زیباترین مسیر پیاده رو جهان

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1394/07/24
برترین جون آلزایمر گرفتیا این پستو دو ماه یه بار میزاری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج