آزار دادن شوهر با زبان تند و تیز و تلخ!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۵۶۲۸۶
۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۸
۳۹۲۰۶
نامزدتان مدام به شما تذکر نمی دهد که چقدر حرف های تان تند و تیز است یا تا به حال با این نصیحت از طرف خانواده و دوستان تان مواجه نشده اید که بالاخره «زبان سرخ» سر سبزتان را به باد می دهد؟
مجله اینترنتی برترین هاماهنامه همشهری تندرستی: تا به حال برای تان پیش آمده که نامزدی تان یک باره و بدون اینکه اصلا بدانید چرا و چطور، به هم خورده باشد؟ نامزدتان مدام به شما تذکر نمی دهد که چقدر حرف های تان تند و تیز است یا تا به حال با این نصیحت از طرف خانواده و دوستان تان مواجه نشده اید که بالاخره «زبان سرخ» سر سبزتان را به باد می دهد؟

هر کدام از خانم ها به نوعی می توانند در طول رابطه، شخصیت آزارگر خود را به نمایش گذاشته و جوری رفتار کنند که طرف مقابل شان تصمیم بگیرد قید رابطه را بزند تا کمتر آزار ببیند.

زن ها با زبان شان آزارتان می دهند!

آزار زبانی چه زمانی خودش را نشان می دهد؟

معمولا این خانم ها در دوران نامزدی با شما خیلی خوب رفتار می کنند، اما بعد از ازدواج رفتارشان چنان تغییر می کند که واقعا غافلگیر می شوید. آن ها در ابتدا معذرت خواهی را چاشنی کلمات تند و آزاردهنده خود می کنند، اما به مرور با خودشان فکر می کنند می توانند هر چیزی که دوست دارند به شما بگویند و اصلا هم از این موضوع احساس پشیمانی نمی کنند.

آزار زبانی؛ راه حلی برای انتقام از دنیا

آزار و اذیت کلامی همسر شما در خیلی از مواقع بی دلیل است و شما را مدام به این فکر فرو می برد که چه کار اشتباهی انجام داده اید که باید این کلمات را بشنوید حتی  گاهی ممکن است دل تان به حال همسرتان بسوزد و فکر کنید به خاطر شرایط سختی که در کودکی داشته، چنین رفتاری با شما دارد، اما فراموش نکنید که آزارگری کلامی و حمله به شما از نظر او انتقام گرفتن از دنیای است که شما هم بخشی از آن هستید. عدم امنیت برای همسر شما در رابطه ای که با او دارید، بسیار بزرگ تر از عشق و افکار منطقی است و درست به همین خاطر است که او نمی تواند به راحتی، داشتن یک رابطه سالم را تصور کند.

آزار زبانی یا رییس بازی

شاید بعد از چند ماه که زیر بار این آزارهای کلامی خرد شدید، با خودتان فکر کنید که مشکل از عدم برقراری ارتباط سالم میان شما دو نفر است و تصمیم بگیرید که پیش مشاور خانواده بروید، اما اگر منظورتان از برقراری ارتباط، در میان گذاشتن احساسات و کمک به تصمیم گیری است، نباید در این زمینه خیلی روی همسرتان حساب باز کنید، چون او می تواند از همین اظهارنظرهای شما هم علیه خودتان استفاده کند.

زن ها با زبان شان آزارتان می دهند!

زن آزارگر همیشه می خواهد رییس باشد و هر زمان که احساس خطر کند با زبانش حمله برق آسایی را به شما شروع می کند تا دوباره کنترل اوضاع را در دست بگیرد. البته که او می خواهد رابطه تان موفقیت آمیز باشد و به نتیجه خوبی برسد، اما می خواهد این اتفاق به شیوه و با قوانین خودش بیفتد.

برای خلاصی از این رابطه چه کنیم؟

متاسفانه وقتش رسیده که با واقعیت مواجه شوید، همسر شما یک آزارگر درجه یک است و کاری می کند که شما احساس بسیاری بدی نسبت به خودتان داشته باشید. البته نیازی به فکر کردن به جدایی و طلاق نیست چون شما با رعایت چند نکته و کمک حرفه ای یک روان شناس می توانید از این مسیر سخت عبور کنید و در تمام طول درمان و در جایی که احساس ناامیدی کرده و فکر می کنید زبان همسرتان هرگز نرم نمی شود، این نکته را به خاطر بیاورید که نه تنها ادامه دادن این رابطه به این شکل برای شما مضر است، بلکه در ادامه، اتفاقات ناراحت کننده ای هم انتظار فرزندان شما را می کشد.

نحوه مقابله با حملات کلامی همسر آزارگر

1- دست از تغییر دادن او بردارید شما نمی توانید زنی را که به آزار کلامی متوسل می شود، تغییر دهید. دلایلی بسیار- هرچند اشتباه- وجود دارد که چرا او این طور با شما رفتار می کند. شاید او اسیر احساس ناامنی یا اختلال شخصیت خودشیفته است و در این صورت شما نمی توانید روان درمانگر او باشید.

2- جملات کلامی او را تکرار نکنید

این کار به او چیزی آموزش نمی دهد و فقط در ذهنش این ایده را تقویت می کند که شما طرف غیرمنطقی داستان هستید. به جای این کار، صبور باشید. برای او به آرامی توضیح دهید که چقدر ناراحتید که او در مورد شما این طور فکر می کند، اما با او موافق نیستید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید.

زن ها با زبان شان آزارتان می دهند!

3- حریم خود را مشخص کنید اگر همسرتان به شما توهین می کند یا کنایه می زند، به او بگویید که انتظار دارید به گونه ای با شما رفتار کند که با افراد مهم زندگی اش برخورد می کند. به او بگویید دل تان می خواهد شما را تحسین کند و به ارزش های تان احترام بگذارد و اگر به کارش ادامه داد به او بگویید که اگر این برخورد را قطع نکند، شما به بحث خاتمه می دهید. اگر همچنان بحث ادامه پیدا کرد، به آرامی از اتاق خارج شوید و به او بگویید که او را تنها می گذارید تا درباره رفتارش فکر کند.

4- نگذارید همسر آزارگر رابطه شما را با دیگران قطع کند امکان دارد که همسرتان بخواهد شما را از جمع خانواده و دوستان تان جدا کند. بسیار مهم است که شما ارتباط خود را با کسانی که دوست تان دارند و به شما احترام می گذارند، حفظ کنید.

5- به یک روان شناس حرفه ای مراجعه کنید. اگر در رابطه تان با همسر خود، تمام تلاش تان را انجام داده اید ولی رفتار همسرتان تغییر نکرده است، مراجعه به یک روان شناس که تخصص او زوج درمانی است، پیشنهاد خوبی برای شما خواهدبود.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1394/08/02
مطلب خیلی کلی بیان شده. بهتر است چند جمله برای مثال آورده شود. اینطوری هر انتقادی در قالب آزار کلامی قابل دسته بندی است!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر