مسجد النبی؛ شاهکار معماری اسلامی
۲۵۸۳۷۶
۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
۲۴۸۸۴ 
پیامبر خدا (ص) در نخستین روز ورود به مدینه به ساختن مسجدی پرداخت که نخستین تجربه ی جمعی اعراب در معماری بود. حضرت رسول (ص) در حقیقت طراح مسجد و به عبارتی ناظر و همکار در معماری آن محسوب می شوند.

مجله اینترنتی برترین ها

وب سایت چیدانه: پیامبر خدا (ص) در نخستین روز ورود به مدینه به ساختن مسجدی پرداخت که نخستین تجربه ی جمعی اعراب در معماری بود. حضرت رسول (ص) در حقیقت طراح مسجد و به عبارتی ناظر و همکار در معماری آن محسوب می شوند، زیرا ایشان با دستان مبارک خود، خطی بر روی زمین به صورت مستطیل کشیدند و حد مسجد را تعیین کردند.

مسجد النبی شاهکار معماری اسلامی

مسجد النبی شاهکار معماری اسلامی

با یک نیزه و یک خط به تقسیم زمین به مکانی برای زیستن (خانه اش در کنار مسجد) و فضایی برای نیایش به تعبیری، زندگی مادی و معنوی را با هم توأم ساخت و دین و دنیا را با هم مرتبط کرد و مرکزیتی مقدس برای برپایی و شکل گیری شهری اسلامی و مذهبی فراهم ساخت. امروز می خواهیم با چیدانه سری بزنیم به این شاهکار و سرچشمه ی معماری اسلامی و با ویژگی های معمارانه ی آن بیشتر آشنا شویم. با ما همراه شوید...

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...


۷ پیشنهاد کاربردی برای فرو رفتگی های دیوار

همه ما به خوبی می دانیم که با کمی خلاقیت و حوصله می توانیم هر قسمتی از خانه را تبدیل به فضایی هیجان انگیز، کاربردی و زیبا کنیم، فقط باید بدانیم که دقیقا می خواهیم چه کار کنیم.

مسجد النبی شاهکار معماری اسلامی

چیدانه سعی کرده است تا در مطالب ارائه شده در قسمت ترفندهای دکوراسیون به شما راه حل های کاربردی برای قسمت های مختلف خانه ارائه دهد تا شما طراحی دکوراسیون داخلی جذاب و هم چنین فضای داخلی کاربردی و ارزشمندی را تجربه کنید، این بار هم می خواهیم به سراغ فرورفتگی های داخل دیوار برویم و ببینیم که چگونه می توانیم از این فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم پس چیدانه را همراهی کنید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...


طراحی بام سبز در ساختمان های نوساز و قدیمی

در خانه های کوچک آپارتمانی امروزی مان دیگر خبری از حیاط های با صفا و بزرگ قدیمی نیست. فضای شهر پر شده از اتومبیل و شلوغی ساخت و ساز های پی در پی! حتی شاید برای بعضی از ما با وجود مشغله های زندگی، دیدن هر روزه فضای سبز، درختان و گیاهان تازه و سر سبز تبدیل به حسرتی دائمی شده است. اما این روزها طراحان و معماران ساختمان، راه حل هایی برای این موضوع پیدا کرده اند.

مسجد النبی شاهکار معماری اسلامی

یکی از این راه حل های کارآمد و مفید، ساخت بام های سبز است. حالا که دیگر فرصت این را نداریم که سراغ فضاهای سبز بر روی زمین برویم، چه خوب است که در بلندترین نقطه از ساختمان در نزدیکی خودمان آن را در اختیار داشته باشیم. همراه با چیدانه در این مطلب خواهید دید که برای داشتن بام سبز باید به چه نکاتی توجه کنید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...


استنسیل راه حلی آسان برای نقاشی روی دیوار

مسجد النبی شاهکار معماری اسلامی

دیوار خانه تان یک رنگ و بی روح است؟ از دکوراسیون داخلی خود خسته شده اید؟ می خواهید از یک تغییر دکوراسیون فوری فوتی و مقرون به صرفه داشته باشید؟ به جای درستی سر زدید امروز در چیدانه  به دیوار شما روح می بخشیم با ما همرا ه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...


۱۰ آشپزخانه خارق العاده با رنگ سیاه

چندین سال است که آشپزخانه های سفید به شدت در حال تاختن در میدان طراحی داخلی هستند، اما آشپزخانه های سیاه نیز دارند وارد بازی می شوند. آن ها می توانند حسی صیقلی گونه و براق به فضا دهند و ظاهر آن را برجسته کرده و کنتراست فوق العاده ای با مصالح ایجاد کنند.

مسجد النبی شاهکار معماری اسلامی

این آشپزخانه های سیاه چه در دکوراسیون صنعتی به کار روند، چه در دکوراسیون مدرن یا حتی در ویلایی میان درخت های انبوه جنگل، می توانند اثرات خوبی در هر دکوراسیونی ایجاد نمایند. چیدانه در این مطلب می خواهد شما را با ۱۰ نمونه آشپزخانه با دکوراسیون سیاه آشنا کند که مطمئنم برای تان جالب خواهد بود. با ما همراه باشید...

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج