مظلومی مانع سوبله شدن پرسپولیس
۲۵۹۹۸۰
۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹
۲۰۳۲۷ 
پرسپولیس هر دو دربی رفت و برگشت فصل گذشته را برده و اگر بتواند بازی فردا را هم ببرد، سه پیروزی پیاپی را ثبت کرده و به یک قدمی چهار برد متوالی آبی ها می رسد.
تابناک: عصر فردا دربی هشتاد و یکم فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و ترکیب جوان و هجومی دو تیم در کنار پیروزی های اخیرشان، نوید یک بازی تهاجمی و بدون ترس از سوی دو طرف را به هواداران در استادیوم و تماشاگران تلویزیونی می دهد.
 
پرسپولیس هر دو دربی رفت و برگشت فصل گذشته را برده و اگر بتواند بازی فردا را هم ببرد، سه پیروزی پیاپی را ثبت کرده و به یک قدمی چهار برد متوالی آبی ها می رسد.اتفاقی که تصور نمی شد تا سالها رخ دهد. پرویز مظلومی ابتدا به فکر پاره کردن این نوار پیروزی حریف سنتی است و سپس می خواهد انتقام آخرین دربی که با هت تریک ایمون زاید برایش تلخ تمام شد، بگیرد. ابزار پرویز خان هم کامل و کافی است، تیمی صدرنشین و با روحیه که سپاهان را مثل آب خوردن در خانه اش سه تایی کرد.
 
دربی 81 پایتخت ساعت 15 جمعه در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و پرسپولیس برگزار می شود. دربی تهران بی نظیرترین و ویژه ترین مسابقه فوتبال باشگاهی درایران است آنقدر ویژه که سایر دیدارهای هفته یازدهم به روز شنبه موکول شده تا با دربی سرخابی ها همزمان نباشد!
 
دربی81 ویژگی های خاص دیگری هم دارد در این مسابقه استقلال صدرنشین است و پرسپولیس در رده هفتم جدول؛ با این حال همه کارشناسان فوتبال بخصوص آنها که خودشان فضای دربی را تجربه کرده اند معتقدند در این مسابقه همیشه تیم قوی تر برنده نشده و برای پیروزی در دربی آرامش روحی و روانی بازیکنان و اعتماد به نفس حرف اول را می زند.
 
پرویزمظلومی که با بردن 4 دربی پیاپی لقب سوبله چوبله را از هواداران استقلال گرفت و توانست نماد 4 را برای هواداران آبی درست کند به دنبال پیروزی دراین دربی است تا دو برد متوالی پرسپولیس را در فصل گذشته به نوعی جبران کند و جلوی مسیر شکستن رکورد خودش به دست برانکو را بگیرد. مظلومی اما به خوبی باخت تلخ 3 بر2 مقابل پرسپولیس را با هت تریک ایمون زاید از یاد نبرده است. پیروزی تاریخی که پرسپولیس در دقایق پایانی بازی دو برهیچ باخته و10 نفره رقم زد.
 
در دربی 81 پایتخت، هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس غایب بزرگ محسوب می شود. بازیکنی که سه گل به استقلال زده بود و می خواست با زدن چهارمین گلش به این تیم عدد 4 را به هواداران نشان بدهد و آنها را سورپرایز کند که پیمانه عمرش لبریز شد. حالا همه هواداران چه پرسپولیسی و چه استقلالی نام او را در دقیقه 24 فریاد خواهند زد تا هواداران سرخابی هادی را سورپرایز کنند.
 
مرگ هادی نوروزی باعث شد که رفاقت بین بازیکنان استقلال و پرسپولیس و هواداران دو تیم عمیق تر شود به طوریکه محسن بنگر گفت که استقلالی ها معرفت شان شرمنده مان کردند و دیگر برای آنها کری نمی خوانم.حالا این رفاقت ها می تواند در میدان مسابقه فصل جدیدی را در فوتبال ایران رقم بزند. رقابت ورزشی در میدان مسابقه در عین رفاقت و همدلی. هواداران از بازیکنان دو تیم انتظار دارند که با تمام توان ارزش های فنی خود را در میدان به نمایش بگذارند تا تیم شان به موفقیت برسد نه اینکه بخواهند با حرکات حاشیه ای و نمایشی به جای فوتبال خود را محبوب  هواداران کنند. امیدواریم که همه بازیکنان استقلال و پرسپولیس در میدان عمل و مسابقه نشان بدهند که برای یکدیگر احترام قائل هستند و آنها فقط با هم رقیب ورزشی هستند نه دشمن!
 
برانکو فصل گذشته از امیر قلعه نویی سه امتیاز در دربی گرفت و اکنون می خواهد خود را مقابل پرویزمظلومی محک بزند مربی که لقب «متخصص دربی» را از آن خود کرده است. روز جمعه هر تیمی که بتواند دستورات تاکتیکی سرمربی خود را بهتر اجرا کند لزوما پیروز نخواهد شد چراکه اشتباهات تاکتیکی و ترس یکی از مربیان می تواند تاوان سنگینی داشته باشد. در ضمن لحظه ها و اشتباهات فردی در این مسابقه تعیین کننده است.
 
تیم داوری هم مشخص شده و محسن ترکی بازهم این دربی را سوت خواهد زد. داور با تجربه ای که نشان داده می تواند قضاوت خوبی داشته باشد بنابراین دربی پاییزی در کنار همه تفاوت هایش احتمالا داورش تکراری خواهد بود.
 
اگر دربی 81 جذاب و تماشاگر پسند از کار در بیاید شاید بتوان امیدوار بود که تماشاگران با فوتبال و ورزشگاه ها دوباره آشتی کنند. دربی ویترین فوتبال ایران در آسیا و جهان است و نمایش مطلوب در این دیدار می تواند باعث افتخار همه اهالی فوتبال کشورمان شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج