تقلب فولکس واگن در 10000 خودروی دیگر
۲۶۱۸۰۴
۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
۱۰۴۱۹ 
سازمان محافظت از محیط زیست (EPA) برای فولکس واگن یک اخطار دیگر به خاطر نقض ماده‌ی هوای پاک صادر کرد. براساس این سازمان، شرکت فولکس واگن، علاوه بر خودروهای قبلی، در خودروهای فولکس واگن جدیدتر، پورشه و آئودی با موتور 3 لیتری هم از همان شگرد تقلب در آزمایش‌های انتشار گاز استفاده کرده است.
مجله دیجی کالا: سازمان محافظت از محیط زیست (EPA) برای فولکس واگن یک اخطار دیگر به خاطر نقض ماده‌ی هوای پاک صادر کرد. براساس این سازمان، شرکت فولکس واگن، علاوه بر خودروهای قبلی، در خودروهای فولکس واگن جدیدتر، پورشه و آئودی با موتور 3 لیتری هم از همان شگرد تقلب در آزمایش‌های انتشار گاز استفاده کرده است.

مسوولان EPA می‌گویند این شامل 10000 خودروی شخصی می‌شود که در سال 2014 در آمریکا به فروش رفته‌اند. این وسایل نقلیه، نُه برابر حد قانونی، گازهای آلوده‌کننده‌ی نیتروژن اکسید تولید می‌کردند. «سینتیا گایلز» (Cynthia Giles) از سازمان محافظت از محیط زیست گفته: "VW برای بار دیگر  قوانین مربوط به محافظت از محیط زیست برای شهروندان آمریکایی را زیرا پا گذاشته است.”

اما این شرکت اتهامات وارده را رد کرده است. شرکت VW در بیانیه‌ای آنلاین اعلام کرده که "در خودروهای دیزلی با موتور 3 لیتری هیچ نرم‌افزاری برای ایجاد گمراهی در میزان انتشار گاز نصب نشده است.” مسوولان این شرکت اطمینان دارند که سازمان حفاظت از محیط زیست در برخی جنبه‌های موتور 3 لیتری دچار اشتباه شده‌اند. فولکس واگن درباره‌ی علت این سوءتفاهم چیزی فاش نکرده است؛ اما آمادگی‌اش را برای همکاری با EPA در جهت رفع این سوءتفاهم اعلام کرده است.

صرفه‌نظر از این 10 هزار خودرو، فولکس واگن اعتراف کرده که در 482000 وسیله‌ی دیگر از دستگاه تقلب استفاده کرده که همه‌ی آنها موتورهای 4 سیلندری با ظرفیت 2 لیتر داشتند. شرکت آلمانی VW در سطح جهان بیش از 10 میلیون وسیله‌ی نقلیه را با نرم‌افزار غیرقانونی فروخته و به خاطر این کار به پرداخت 18.204.000.000 دلار جریمه‌ی نقدی محکوم شده است. مشخص نیست که جریمه‌های نقدی و تبعات قانونی در دیگر کشورها چگونه اعمال خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج