ماجرای عکس خانوادگیِ جا مانده در ماه
۲۶۱۹۹۸
۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
۱۲۵۰۰ 
چارلز ماس “چارلی” دوک جونیوز ( Charles Moss “Charlie” Duke, Jr) زادهٔ (۳ اکتبر ۱۹۳۵) فضانورد آمریکایی ناسا و دهمین انسانی است که طی ماموریت آپولو ۱۶ بر روی کره ماه قدم نهاد.
وبسایت گجت نیوز - عرفان انبار: چارلز ماس "چارلی” دوک جونیوز ( Charles Moss "Charlie” Duke, Jr) زادهٔ (۳ اکتبر ۱۹۳۵) فضانورد آمریکایی ناسا و دهمین انسانی است که طی ماموریت آپولو ۱۶ بر روی کره ماه قدم نهاد.چارلی در روز ۲۰ آپریل سال ۱۹۷۲ (۳۱ فروردین ۱۳۵۱ ) در سن ۳۶ سالگی به عنوان جوانترین انسان در تاریخ بر روی ماه قدم گذاشت.وی زمانی که روی ماه بود عکسی از خانواده اش که خود او، دو فرزندش و همسرش در آن عکس بودند را به طور عمدی روی ماه جای گذاشت که همچنان روی ماه باقی مانده و باعث شهرت او شده است.

ماجرای عکس خانوادگی فضانورد آمریکایی که در ماه جا گذاشته شد

چارلی پشت عکسی که در ماه جا گذاشت ، متنی با این مضمون نوشت :

    این خانواده فضانوردی به نام Charlie Duke از سیاره ی زمین است که در تاریخ ۲۰ آپریل ۱۹۷۲ روی ماه فرود آمد.

در پایین شما یک کپی واضح از آن عکس را مشاهده می‌کنید. در جلوی عکس دو پسر Duke قرار دارند که آن زمان تنها ۷ و ۵ سال داشتند. Charles Duke در مصاحبه‌های خود گفته است که همیشه قصد گذاشتن این عکس را روی کره ی ماه داشته و درآن زمان فقط می‌خواست تا به فرزندانش نشان دهد که واقعا او این کار را می‌کند.

ماجرای عکس خانوادگی فضانورد آمریکایی که در ماه جا گذاشته شد

این عکس هم اکنون درکتاب‌های عکس معروف متعددی قرار دارد و یک مثال خوب برای نشان دادن تلاش‌های انسان در جهت اکتشافات فضایی می‌باشد. او می‌گوید که در زمانی که مشغول تمرین کردن برای ورود به آپولو بوده، مدت زیادی از فرزندان خود دور بوده است و
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج