اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس
۲۶۵۳۴۳
۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۰
۵۷۹۴۴
تعداد قربانیان حملات تروریستی پاریس 128 کشته و 180 زخمی است که حال بسیاری وخیم گزارش شده است. حالا برج ایفل هم به احترام قربانیان خاموش شده و داعش این اقدامات خود را 11 سپتامبر دیگر این بار برای فرانسه می خواند.
خبرگزاری ایسنا: تعداد قربانیان حملات تروریستی پاریس 128 کشته و 180 زخمی است که حال بسیاری وخیم گزارش شده است. حالا برج ایفل هم به احترام قربانیان خاموش شده و داعش این اقدامات خود را 11 سپتامبر دیگر این بار برای فرانسه می خواند.

01:15: عکس: حفاظت از اولاند با جلیقه ضد گلوله

مشرق:‌ رسانه‌های فرانسه، بامداد شنبه از وقوع دو انفجار در نزدیکی «ورزشگاه استاد دو فرانس» خبر داده‌اند. گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ده‌ها نفر در حملاتی است که به طور همزمان در چندین نقطه از پاریس به وقوع پیوسته‌اند.

عکس: حفاظت از اولاند با جلیقه ضد گلوله01:10: برج ایفل بسته شد

خبرگزاری ایرنا: به دنبال وقوع حملات تروریستی در مناطقی از پاریس و تهدید گروه تروریستی داعش مبنی بر برنامه های این گروه برای انجام اقدامات تروریستی در روزهای آینده، برج ایفل بر روی بازدید کنندگان بسته شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس-24، برج ایفل در پی حملات تروریستی شب گذشته در پاریس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد. این تصمیم احتیاطی پس از حملات مسلحانه تروریست ها و دو انفجار مرگبار شب گذشته اتخاذ شد که به کشته و زخمی شدن بیش از 300 نفر انجامید.

همچنین برنار کازنوو وزیر کشور فرانسه از آمادگی همه نیروهای امنیتی این کشور برای مقابله با تروریسم خبر داد.

وی با اشاره به این که، همه ما در حمایت از نیروهای امنیتی در این جنگ علیه وحشی گری های تروریست ها، همصدا هستیم، افزود: همه نیروهای پلیس، ژاندارمری و آتش نشانان و گروه های امداد در بالاترین سطح آمادگی به سر می برند تا حفاظت از مردم فرانسه را تضمین کنند.

کازنوو گفت: تحقیقات قضایی تحت نظارت دادستان کل پاریس به سرعت آغاز شده است. این تحقیقات چگونگی این حملات وحشیانه را مشخص خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، حملات تروریستی جمعه شب پاریس که در آن برای نخستین بار در خاک فرانسه حمله انتحاری صورت گرفت، علاوه بر برانگیختن احساسات مردم در فرانسه و مقامات سایر کشورهای جهان را نیز به واکنش واداشت.

رسانه های جهان از جمله فرانس 24 از این حملات به عنوان اقداماتی تروریستی نام بردند که در دهه های اخیر در فرانسه بی سابقه بوده است.

آخرین آمار از تعداد قربانیان این حمله که رسانه های فرانسه احتمال افزایش آن را قوی می دانند، دست کم 126 کشته و 200 مجروح اعلام شده است.01:01: آخرین آمار کشته ها و زخمی های پاریس

خبرگزاری فارس: دادستان پاریس ضمن اعلام آخرین آمار کشته‌ها و زخمی‌های پاریس گفت که 3 تیم تروریستی پشت حملات خونین دیشب پایتخت فرانسه بوده‌اند.

«فرانسوا مولان» دادستان پاریس ماجراهای جدیدی را از حملات تروریستی دیشب پایتخت فرانسه با خبرنگاران در میان گذاشت.

مولان ابتدا به آخرین آمار کشته‌ها و زخمی‌ها پرداخت و گفت: «تاکنون 129 نفر کشته و 352 نفر زخمی شده‌اند که حال 99 نفر از این میان، وخیم است.»

دادستان بر اساس تعداد زخمی‌هایی که در وضعیت وخیم به سر می‌برند گفت: «مطمئناً آمار تلفات باز هم بالاتر می‌رود.»

وی سپس به جزئیات جنایی حادثه پرداخت و گفت که ترورهای دیشب، کار 3 تیم تروریستی متشکل از 7 تروریست بوده که هر 7 نفر آنها کشته شده‌اند.

آقای دادستان گفت که تروریست‌ها فقط در تئاتر «بتکلان» 89 شهروند فرانسوی را به قتل رسانده‌اند؛ وی همچنین گفت که بر اساس گفته‌های شاهدان عینی، تروریست‌ها در ساعاتی که مردم را به گروگان گرفته بودند، اسم دو کشور عراق و سوریه را بر زبان آورده‌اند.00:48: اولاند: حملات داعش «اقدام جنگی» بود


خبرگزاری مهر: «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه حملات داعش به پاریس را «اقدامی جنگی» خواند.

به گزارش یو اس ای تودی، در پی پذیرش مسئولیت حملات شب گذشته پاریس توسط گروه تروریستی داعش که موجب کشته و زخمی شدن صدها نفر شد، رئیس جمهوری فرانسه این حملات را «اقدام جنگی» علیه فرانسه خواند.

فرانسوا اولاند ضمن اعلام ۳ روز عزای عمومی در فرانسه به مردم فرانسه قول داد گروه داعش را مورد پیگرد و مجازات قرار دهد.

وی بعد از نشست اضطراری امروز در پی حملات گفت: حملات توسط ارتشی تروریستی، گروه داعش، ارتشی جهادی علیه فرانسه و ارزش هایی که ما در همه جای جهان برای آنها مبارزه می کنیم، چیزی که ما هستیم یعنی کشوری آزاد صورت گرفته است.00:40: داعش تصویر تروریست پاریس را منتشر کرد

باشگاه خبرنگاران جوان: داعش با قبول مسئولیت حمله تروریستی در فرانسه، به تازگی تصویر یکی از تروریست های این فاجعه را منتشر کرد.

پس از اینکه رسانه های فرانسه، بامداد شنبه از وقوع دو انفجار در نزدیکی «ورزشگاه استاد دو فرانس» خبر دادند، داعش در صفحات اجتماعی خود اعلام کرد که این حرکت تروریستی کار آنها بوده است.

گفتنی است، داعش به تازگی تصویر یکی از این تروریست ها را منتشر کرده است:

داعش تصویر تروریست پاریس را منتشر کرد00:26: تیتر روزنامه دلواپس: بفرمایید شام!

برترین ها: تیتر روزنامه وطن امروز: بفرمایید شام!

تیتر روزنامه دلواپس: بفرمایید شام!23:57: عکس: برج ایفل بعد از 45 سال خاموش شد

برترین ها: برج ایفل برای اولین بار در 45 سال گذشته خاموش شد.

عکس: برج ایفل بعد از 45 سال خاموش شد23:53: نصرالله: داعش آینده ای ندارد

خبرگزاری مهر: دبیر کل حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر در فرانسه و لبنان، اعلام کرد که مردم منطقه به خوبی تروریسمی را که داعش سردمدار آن است، می شناسند.

«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی امشب خود که از شبکه المنار پخش شد ضمن تلاوتی آیاتی از قرآن کریم به حملات تروریستی اخیر در برج البراجنه در لبنان که دهها شهید و زخمی بر جا گذاشت، اشاره کرد.

وی به همه خانواده های قربانیان شهدای حادثه تروریستی برج البراجنه تسلیت گفت و با آنان ابراز همدردی کرد. سید حسن نصرالله در ادامه از کسانی که در عملیات نجات مشارکت داشتند و نیز گروه ها، احزاب و سران کشورهایی که با لبنان ابراز همدردی کردند، قدردانی کرد.

حملات تروریستی پاریس را محکوم می کنیم

وی در ادامه ضمن اشاره به حملات تروریستی اخیر در فرانسه اعلام کرد حزب الله حملات و جنایاتی که تروریست های داعش در فرانسه مرتکب شدند را محکوم می کند.

نصرالله تاکید کرد: مردم منطقه ما تروریسمی را که داعش سردمدار آن است، به خوبی می شناسند. وی همچنین به موفقیت ارتش در خنثی کردن خودرو های بمب گذاری شده در لبنان و مقابله ارتش و نیروهای مقاومت با گروه ها و شبکه های تروریستی در عرسال اشاره کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین به استفاده داعش از عوامل انتحاری اشاره و تصریح کرد این روش در حمله تروریستی اخیر در پاریس نیز استفاده شد. نصرالله تاکید کرد: تروریست ها پس از آنکه نتوانستند از خودروهای بمب گذاری شده برای انجام عملیات تروریستی استفاده کنند، اقدام به استفاده از عوامل انتحاری کردند که باید تدابیر و دستور کار جدی در این زمینه اتخاذ شود.

سستی در برابر تروریسم خیانت به خون شهدا است

وی همچنین به خنثی شدن عملیات تروریستی در منطقه جبل محسن لبنان اشاره کرد. نصرالله در ادامه افزود: اگر در نتیجه ضعف و سستی ما، تروریست ها بتوانند اهداف خود را محقق کنند، ما به خون شهدا و قربانیان حوادث تروریستی خیانت و بی احترامی کرده ایم. وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم شناخت اهداف واقعی اقدامات تروریستی اعلام کرد: یکی از اهداف عملیات تروریستی، ایجاد فتنه است.

نصرالله همچنین فهرست ارائه شده در خصوص تابعیت فلسطینی و سوری عوامل حمله تروریستی برج البراجنه در لبنان را دروغین خواند و اعلام کرد: ارائه این فهرست دروغین با هدف ایجاد فتنه و درگیری های طایفه ای است و هدف آن است که فلسطینی ها و سوری ها در مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

تکفیری ها به دنبال ایجاد فتنه در لبنان هستند

وی افزود: برادران فلسطینی و نخبگان فلسطینی حملات تروریستی برج البراجنه را به شدت محکوم کردند. دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: طرفداران مقاومت باید دقت داشته باشند که تکفیری ها و صهیونیست ها در پی آن هستند که در لبنان فتنه ایجاد کنند و برایشان فرقی ندارد که در لبنان چه کسی با چه کسی می جنگد، بلکه درگیری در لبنان میان هر گروهی به نفع رژیم صهیونیستی خواهد بود.

نصرالله افزود: بیشترین چیزی که رژیم صهیونیستی در پی آن است، اختلاف افکنی میان لبنانی ها و فلسطینی ها است. وی افزود: بسیاری از رسانه ها و مقامات برخی کشورهای عربی، آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاش هستند که فلسطینی ها و همچنین ایرانی ها را دشمن ما نشان دهند و می گویند که ایران دشمن ما و برخی کشورهای عربی است و تمام اینها فتنه است.

لبنانی ها و فلسطینی ها در یک جبهه قرار دارند

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مسئولیت ملی و تاریخی و میهنی ما این است که باید هوشیارانه عمل کنیم و اقدامات چند نفر را به حساب یک ملت نگذاریم.

نصرالله تاکید کرد: ما و فلسطینی ها ده ها سال است که در مقابل یک دشمن مشترک و در یک جبهه قرار داریم و دهها هزار شهید داده ایم و من از همینجا از فلسطینی ها می خواهم که اجازه ندهند که داعشی ها به مقدسات ما آسیب بزنند و باید از دولت لبنان بخواهیم که از آوارگان فلسطینی حمایت کند.

وی افزود: آوارگان سوری برادران و خواهران ماهستند که از محور مقاومت و جبهه ای که ماهستیم دفاع می کنند، اما در این میان ممکن است که گروهی از سوری ها نیز حامی دولت سوریه نباشند و از داعش و جبهه النصره حمایت کنند، اما گروهی دیگر اصلا کاری به این مسائل ندارند و ما نمی توانیم به عنوان اینکه عده ای معدود از تروریست ها حمایت می کنند همه آنها را به یک چشم ببینیم. در عین حال آگاهی خوبی هم اکنون در میان آوارگان سوری وجود دارد.

نصرالله تاکید کرد: در میان شهدای برج البراجنه شهدای سوری و فلسطینی نیز وجود داشتند.

دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به شهروندان لبنانی گفت: اگر در میان شبکه های تروریستی لبنانی هایی وابسته به یک طایفه خاص همچون اهل سنت حضور داشته باشند، نباید این امر منجر به دستاویزی برای حمله و تعدی به اهل سنت و این طایفه ها باشند و کسانی که این مسائل را مطرح می کنند، به دنبال آن هستند که فتنه طایفه ای ایجاد کنند و فلسطینی ها، لبنانی ها، سنی ها، شیعیان و همه را به جان یکدیگر بیندازند.

شبکه های اجتماعی به محل کینه توزی تبدیل نشود

وی افزود: توصیه و سفارش ما به جوانانی که در شبکه های اجتماعی حضور دارند، این است که دنباله رو جریان هایی که در تلاش هستند میان شیعیان و سنی ها فتنه ایجاد کنند، نباشند. شبکه های اجتماعی نباید فرصتی باشد برای کینه توزی میان افراد و گروه ها و افراد حامی مقاومت باید مسئولیت پذیرانه در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشند.

نصرالله در ادامه افزود: هدف دوم اقدامات تروریستی  اعمال فشار به حزب الله برای توقف عملیات و مبارزه علیه داعش است اما این اقدامات بی فایده خواهد بود و پس از  حملات تروریستی پیشین علیه مقاومت لبنان نیز تاکید کردم که پس از این حملات ما بیشتر در جبهه جنگ با تروریسم حضور خواهیم داشت و عزم ما جدی تر خواهد شد، هم اکنون نیز تاکید می کنم که این جنایات نه تنها مارا متوقف نمی کند بلکه اصرار و پافشاری و عزم ما را تشدید می کند، ما پیش از این در سوریه علیه داعش فعالیت می کردیم و پس از این عملیات ما به دنبال جبهه های جدیدی برای مقابله با داعش خواهیم رفت.

داعش آینده ای ندارد

وی تاکید کرد: عمر داعش کوتاه است و این گروه تروریستی هیچ آینده ای ندارد چرا که برنامه داعش تنها  قتل و کشتار است و هیچ طرحی برای همزیستی ندارد.

نصرالله اظهار داشت: داعش اخیرا شکست های سنگینی را متحمل شده، چنانکه می بینیم در دیاله عراق  تروریست های داعش بسیاری از مناطق تحت سیطره خود را از دست داده و در صلاح الدین نیز داعش بیرون رانده شده، در الانبار ارتش عملیات وسیعی را علیه این گروه تروریستی آغاز کرده و در روز گذشته نیز نیروهای کرد در سنجار داعش را بیرون راندند.

وی افزود: همه کسانی که از حماقت داعش سوء استفاده کردند خواهند دید که چه موجودات وحشی را در دامان خود پرورش داده اند و خود گرفتار آن می شوند و مجبور می شوند از حمایت داعش دست بکشند.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: داعش در راه حل سیاسی هم در یمن، سوریه، مصر، لیبی و حتی افغانستان جایی ندارد و پایان جنگی که ما وارد آن شده ایم انشاء الله پیروزی مقاومت را در پی خواهد داشت.

گروه های لبنانی برای حل اختلافات مذاکره کنند

نصرالله  افزود: باید از فضاهای مثبت و مواضع انسان دوستانه  که اخیرا در لبنان ایجاد شده استفاده کنیم؛ اخیرا شاهد برگزاری جلسه پارلمان لبنان پس از یک سال بودیم و همچنین برخی در جریان انفجار تروریستی اخیر در برج البراجنه اعلام همبستگی کردند که ما باید از این فضای هبستگی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون از این فرصت اسفاده می کنم و خواسته خود را تکرار می کنم؛ من از همه گرو های سیاسی لبنان دعوت می کنم وارد مذاکره بایکدیگر شوند و موضوع انتخاب رئیس جمهوری جدید و ایجاد قانون انتخاباتی جدید را باید حل و فصل کنند، لذا لبنانی ها می توانند از فضا های موجود برای حل و فصل اختلافات استفاده کنند.

به گفته دبیرکل حزب الله در هفته های اخیر حتی برخی گفتند که فرانسه می تواند در حل بحران لبنان وارد شده و نقش آفرینی کند، اما اکنون فرانسه درگیر مسائل خودش است و رئیس جمهورش حتی نتوانست در نشست گروه ۲۰ شرکت کند.

نصرالله تاکید کرد: لبنانی ها رهبرانی دارند که می توانند تصمیمات سختی را اتخاذ کنند و شایستگی و صلاحیت این تصمیمات سرنوشت ساز را برای لبنان دارند و باید برای حل بحران کشور به خودشان اکتفا کنند.23:18: پیام تسلیت جهانگیری به نخست وزیر فرانسه

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری: معاون اول رئیس‌جمهور در پیامی به نخست وزیر جمهوری فرانسه، وقوع حادثه تروریستی در شهر پاریس و کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم این شهر را تسلیت گفت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در پیامی به «مانوئل والس» نخست وزیر جمهوری فرانسه، وقوع حادثه تروریستی در شهر پاریس و کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم این شهر را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

جناب آقای مانوئل والس

نخست وزیر جمهوری فرانسه

شنیدن خبر حوادث تروریستی در پاریس و کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان شما موجب تاسف و تاثر گردید.

ضمن ابراز تسلیت به جنابعالی و همدردی با ملت فرانسه و خانواده های کشته شدگان، معتقدم اینگونه رفتارهای خشونت آمیز از سوی کسانی سر می زند که صلح و امنیت را بر نمی تابند.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و سرافرازی ملت فرانسه را مسالت دارم.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران23:15: یهودیان فرانسه از حملات پاریس مطلع بودند

خبرگزاری فارس: منابع رسانه‌ای از مطلع بودن جامعه یهودیان فرانسه درباره وقوع حمله تروریستیِ شب گذشته در پاریس خبر می‌دهند.

منابع خبری متفاوتی از مطلع بودن پیشاپیش جامعه یهودیان فرانسه درباره وقوع حملات تروریستی جمعه‌شب در پاریس حکایت دارند.
 
به گفته «جاناتان سیمون سلِم» یکی از روزنامه‌نگاران فرانسوی مقیم در اراضی اشغالی، فلسطین، صبح روز جمعه به برخی از مقامات امنیتی جامعه یهودیان فرانسه، درخصوص وقوع حملات تروریستی در شهر پاریس اطلاع داده شده بود.
 
به نوشته وبگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل، بدنبال وقوع چند حمله کوچک در فرانسه در ماه جاری، جامعه یهودیان این کشور، پیشاپیش اطلاعاتی را درمورد یک حمله بزرگ تروریستی دریافت کرده بود.
 
آن چه از ظواهر امر پیداست، نشان از تحرکی دیگر از سوی رسانه‌ها و مقامات رژیم صهیونیستی است که همچون حادثه «شارلی ابدو» در 7 ژانویه 2015، درمورد حادثه اخیر پاریس نیز بدنبال استفاده و بهره‌برداری از آن در راستای مقاصد و اهداف خود هستند.
 
اولین گام از خط رسانه‌ای اشغالگران صهیونیست پس از حمله تروریستی شب گذشته در پاریس، امروز از سوی یکی از شبکه‌های فرانسوی به نام «بی‌اف‌ام تی‌وی» رقم خورده است.
 
این شبکه در مصاحبه با «دومینیک ریزت» از تحلیل‌گران مسائل نظامی، به مقایسه‌ی وضع کنونی فرانسه با اوضاع در اراضی اشغالی فلسطین پرداخته است. ریزت در این باره گفته است: «آنچه اکنون در فرانسه اتفاق می‌افتد، همان چیزی است که طی 20 سال گذشته در اسرائیل وجود داشته.»
 
نکته دیگری که در رسانه‌های غربی و عبری به چشم می‌خورد، اشاره کردن آنها به مالکیت یهودی «سالن تئاتر باتاکلان»، بعنوان یکی از مکان‌های وقوع حمله تروریستی پاریس است. جاناتان سلِم در مصاحبه خود با وبگاه صهیونیستی تایمزآواسرائیل، این مکان را یکی از تأمین کنند‌گان مالی نیروهای نظامی اشغالگران صهیونیست (IDF) خوانده است.
 
در سلسله حملات تروریستی شامگاه جمعه در پاریس، شماری از مردم این کشور کشته و زخمی شدند. در این حادثه، که در مناطق یکم، دهم و یازدهم شهر پاریس در ساعت ۲۱:۱۶ به وقت اروپای مرکزی و در نزدیکی ورزشگاه «استاد دو فرانس» در شمال پاریس رخ داد، همچنین ده‌ها نفر در سالن تئاتر باتاکلان به گروگان گرفته شده بودند.21:34: یک زن در میان عوامل تروریستی فرانسه

خبرگزاری مهر: شاهدان عینی از حضور یک زن در میان عوامل حمله تروریستی به سالن ۱۵۰۰ نفری «باتاکلان» در فرانسه خبر دادند.

به نقل از اسپوتنیک، رسانه ی غربی در خصوص نتایج اولیه تحقیقات پیرامون حملات تروریستی در فرانسه مدعی شدند که یکی از مهاجمین حملات شب گذشته در ماه اکتبر از یونان عبور کرده بود.

در خبر دیگری در این رابطه، رادیو «یوروپ وان» به نقل از شاهدان عینی اعلام کرد: یک زن نیز در میان مهاجمین حملات تروریستی شب گذسته به سالن ۱۵۰۰ نفری «باتاکلان» حضور داشته است.

شش حمله هماهنگ تروریستی در پاریس، تلخ‌ترین و مرگبارترین فاجعه تروریستی فرانسه پس از جنگ جهانی دوم را رقم زدند. در این مجموعه حملات تروریستی، تا کنون ۱۶۰ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شده اند.

در پی این فاجعه، بیش از ۱۵۰۰ نیروی نظامی در پاریس مستقر شده‌اند. دست‌کم ۱۰۰ تن از قربانیان این حادثه از کسانی بودند که برای تماشای کنسرت یک گروه راک آمریکایی به سالن ۱۵۰۰ نفری «باتاکلان» رفته بودند. افرادی که موفق شدند در جریان گروگان‌گیری دو ساعته از چنگ گروگان‌گیران در این سالن کنسرت بگریزند، می‌گویند آنها سلاح‌های کلاشنیکف در دست داشتند.

تقریبا هم‌زمان با فاجعه سالن کنسرت انفجاری مهیب هم در حوالی استادیوم ملی فرانسه رخ داد. در پی این انفجار که در دقایق پایانی بازی فوتبال میان فرانسه و آلمان به وقوع پیوست، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه که در استادیوم حضور داشت، مجبور به ترک اضطراری ورزشگاه شد.

به گفته پلیس فرانسه، هم‌زمان با این رویدادها چندین مورد تیراندازی هم در مناطق پرترددی از شرق پاریس رخ داده است. در تیراندازی در رستوران لو کاریون ۱۱ نفر کشته شدند. در دو رستوران دیگر هم تیراندازی‌های مشابهی رخ داده است. در کل این حوادث هشت تروریست کشته شدند. دادستان کل پاریس می‌گوید تا نخستین ساعات بامداد شنبه، تقریبا همه مهاجمانی که در این حوادث نقش داشتند، کشته شده‌اند. با این حال، تعداد دقیق عاملان این حوادث هنوز مشخص نیست.

کشورهای مختلفی از جمله جمهوری اسلامی ایران صراحتاً حملات تروریستی مذکور را محکوم کرده و بر لزوم مقابله جامعه بین الملل با پدیده شوم تروریستی تأکید کرده اند.

لازم به ذکر است،گروه تروریستی داعش امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اینترنتی مسؤولیت تیراندازی ها و حملات انتحاری که شب گذشته در پاریس روی داد بر عهده گرفت.20:50: عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

شبکه اطلاع رسانی راه دانا: در پی حادثه تروریستی در فرانسه تعدادی از شهروندان تهرانی در مقابل سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو حاضر شدند و به ابراز همدردی با مردم فرانسه پرداختند. این جمعیت در حدود 30تا 40 نفر هستند و خبرگزاری فرانسه نیز با آنها مصاحبه کرده است.

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه

عکس: همدردی چند ایرانی با سفارت فرانسه20:03: قطار مرگ در فرانسه حادثه آفرید

خبرگزاری فارس: خروج یک قطار سریع السیر فرانسوی از ریل 5 کشته برجای گذاشت.

به گزارش العربیه، یک قطار سریع‌السیر فرانسه در اکورزهایم (نزدیک شهر استراسبورگ) از ریل خارج شد و بنابر اعلام مقامات پلیس پنج نفر در این حادثه کشته شده‌اند.

مقامات فرانسوی به جزئیات بیشتری درباره دلیل این حادثه و تعداد افراد زخمی شده در آن اشاره‌ای نکرده‌اند.

همجنین منابع رسانه‌ای خبر داده‌اند که این قطار در حین آزمایش از ریل خارج شده است.

این درحالی است که فرانسه درپی حملات تروریستی بامداد امروز داعش در پاریس در وضعیت اضطراری به سر می‌برد.19:14: 27 درصد فرانسوی ها حامی داعش هستند

خبرگزاری فارس: در حالی که حملات خرابکارانه در پاریس موجب بیم کشورهای اروپایی شده است، یافته‌های جدید از اقبال نسبی داعش در بین جوانان فرانسوی و برخی کشورهای دیگر اروپایی حکایت دارند.

نظر سنجی‌های جدید  موسسه «ای سی ام» که با سفارش خبرگزاری روسی «سگودنیا» صورت گرفت، نشان داد از هر 6 شهروند فرانسوی یک نفر با گروه داعش احساس همدردی می‌کند . به عبارت دیگر 16 درصد اهالی فرانسه دید مثبتی به داعش دارند. این رقم در بین جوانان این کشور بین سنین 18 تا 24 سال به 27 درصد می‌رسد.

به نوشته هفته نامه «نیوزویک» این نظر سنجی نشان داد که 7 درصد شهروندان انگلیسی نیز به داعش نگاهی مثبت دارند .همچنین 4درصد اهالی بین 18 تا 24 سال این کشور «به شدت» تا «حدودی» حامی داعش هستند. این رقم برای سنین 24 تا 35 ساله 6 درصد و برای سنین 35 تا 44، 11 درصد است.

خبرنگار هفته نامه نیوزویک در فرانسه با اعلام تعجب از این آمار و ارقام به ارتباط بین حامیان داعش با فرانسه و افزایش احساسات ضد صهیونیستی در این کشور اشاره کرد.

این در حالی است که  در فرانسه 5 میلیون نفر مسلمان وجود دارد که عمده آن‌ها مهاجران آفریقای شمالی هستند.19:07: کاریکاتور: داعش پاریس را غافلگیر کرد!

خبرگزاری فارس: داعش پاریس را غافلگیر کرد!

کاریکاتور: داعش پاریس را غافلگیر کرد!18:57: لاریجانی حادثه تروریستی فرانسه را محکوم کرد

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس در پیامی به همتای فرانسوی‌اش وقوع حوادث تروریستی در پاریس را محکوم کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی خطاب به «کلود بار تولونه» رئیس پارلمان فرانسه وقوع حادثه تروریستی شب گذشته در پاریس را محکوم کرد و کشته شدن تعدادی از شهروندان فرانسه را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

وقوع حادثه تروریستی و غیر انسانی در شهر پاریس که باعث کشته و مجروح شدن تعدادی از مردم و شهروندان بی‌گناه شد موجب تأسف و تأثر گردید.

متأسفانه سال‌هاست که جهان شاهد این‌گونه جنایات و حوادث غیر انسانی می‌باشد که نتیجه‌ای به جز کشتار مردم بی دفاع و ایجاد آشوب و ناامنی نداشته است که اتخاذ تصمیم و اراده جهانی در مبارزه با این پدیده شوم را ضروری می‌سازد.

جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن اعلام انزجار و محکومیت هرگونه اقدامات تروریستی به هر شکل و در هر منطقه بر ضرورت دست‌یابی به راه حل مشترک در بین کشورها و ملل در مقابله با تحرکات تروریستی تاکید کرده است.

اینجانب از سوی خود و مجلس شورای اسلامی این جنایت ناجوانمردانه و ضد بشری و مغایر با اصول انسانی را به مردم، پارلمان و دولت فرانسه تسلیت گفته و آرزوی بهبودی و سلامتی برای حادثه‌دیدگان را دارم و امیدوارم با عزم جدی جامعه جهانی برای مبارزه با تروریسم، شاهد تثبیت آرامش و امنیت برای ملت‌ها باشیم.18:31: حمله کنندگان به پاریس آموزش دیده بودند

خبرگزاری فارس: نتایج اولیه تحقیقات صورت گرفته درباره حملات پاریس از آموزش حرفه‌ای مهاجمان و عوامل این حملات حکایت دارد.

به گزارش روزنامه فرانسوی فیگارو، طبق نتایج اولیه تحقیقات صورت گرفته درباره حملات اخیر پاریس، خونسردی مهاجمان این حمله نشان از آن دارد که این افراد به صورت حرفه‌ای آموزش دیده بودند و احتمال آن وجود دارد که آنها از مناطق جنگی به فرانسه آمده باشند.

بر اساس این گزارش، هویت یکی از عوامل حملات شب گذشته پاریس شناسایی شده است.

انفجار‌، تیراندازی و گروگان‌گیری‌های مرگبار اخیر در پاریس دست‌کم 153 کشته و 200 مجروح بر جا گذاشته است.

بنابر اعلام مقامات فرانسوی، این حملات در 6 نقطه مختلف پاریس صورت گرفته است و یکهزار و 500 نظامی این کشور برای تأمین امنیت فرانسه به پاریس اعزام شده‌اند.

طبق اعلام شبکه 9 استرالیا، تکفیری‌های «داعش» مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته‌اند.17:33: شنیده شدن صدای انفجار جدید در پاریس

خبرگزاری فارس: نشریه فرانسوی نوول آلزاس از شنیده شدن صدای انفجار و تیراندازی جدید در منطقه بنیوله در حومه پاریس خبر داد.

همچنین اعلام شده که یک بالگرد نیز در حال پرواز در آسمان این منطقه مشاهده شده است.

این در حالیست که اخبار و اطلاعات منتشر شده در این خصوص ضد و نقیض هستند و برخی منابع اعلام کرده‌اند که این صدا احتمالا مربوط به صدای ترکیدن ترقه‌‌ها در جریان یک مراسم عروسی بوده است.17:24: آنچه دیشب در پاریس گذشت

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس17:22: سفارت ایران در فرانسه: هیچ ایرانی یا ایرانی- فرانسوی در فهرست قربانیان پاریس نیست

خبرگزاری ایسنا: سفارت ایران در فرانسه اعلام کرد: هیچ ایرانی یا ایرانی- فرانسوی در فهرست قربانیان حوادث تروریستی شب گذشته پاریس وجود ندارد.

"سلول بحران" وزارت امور خارجه فرانسه در پاسخ به تماس سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، اعلام کرد: در فهرست قربانیان حوادث تروریستی شب گذشته پاریس هیچ ایرانی یا ایرانی- فرانسوی دیده نمی‌شود.

در پی پیگیری‌های خبرنگار ایسنا، سفارت کشورمان در فرانسه اعلام کرد که صبح امروز با سلول بحران وزارت امور خارجه فرانسه تماس گرفته و این نهاد به آن‌ها اعلام کرده که در فهرست قربانیان حوادث تروریستی شب گذشته پاریس هیچ ایرانی یا ایرانی- فرانسوی دیده نمی‌شود.

پیش از این حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه افزود:‌ هنوز هیچ گزارشی از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه مبنی بر این که از شهروندان ایرانی کسی در حادثه تروریستی شب گذشته در پاریس کشته شده باشد دریافت نکرده‌ایم.17:21: برج ایفل تعطیل شد

باشگاه خبرنگاران جوان: شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: برج ایفل در پی حملات تروریستی شب گذشته در پاریس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.17:13: متروی پاریس، امروز

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس16:50: هویت دو عامل انتحاری حملات تروریستی پاریس مشخص شد

خبرگزاری ایرنا: رسانه های فرانسوی گزارش دادند که هویت دو عامل انتحاری حملات تروریستی شب گذشته پاریس مشخص شد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوشت، پلیس فرانسه اعلام کرد که هویت دو تن از عاملان انتحاری حملات شب گذشته پاریس مشخص شد. یکی از آنها سوری و دیگری ملیتی فرانسوی داشت.

اسپوتنیک نوشت، پلیس فرانسه پیش از این اعلام کرده بود که در کنار یکی از عاملان انتحاری حملات شب گذشته، گذرنامه سوری کشف شده است.

براساس گزارش رسانه های فرانسوی، شش عملیات تیراندازی و دو عملیات انتحاری انفجاری که در هفت نقطه از خاک پاریس شب گذشته رخ داد، تاکنون 128 قربانی و 200 مجروح بر جای گذاشته است.

این در حالی است که شبکه تلویزیونی سی.ان.ان آمریکا اعلام کرد که تاکنون دست کم 153 نفر در حملات تروریستی دیشب در پاریس کشته شدند.

در تیراندازی هایی که در مناطق 10 و 11 و همچنین در دو رستوران پاریس صورت گرفت، تعدادی از مردم جان باختند.

بر اساس گزارشها، دو انفجار در نزدیکی استادو فرانس در منطقه «سن دنی» رخ داد که در جریان آن ده ها نفر کشته شدند. انفجار نخست زمانی رخ داد که «فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه برای تماشای بازی دوستانه فرانسه و آلمان در استادیوم حضور داشت.

همچنین در جریان گروگانگیری در سالن کنسرت «باتاکلان» که با مداخله پلیس و نیروهای امنیتی پایان یافت، بیش از80 تن کشته شدند.
به دنبال وقوع این حملات تروریستی در پاریس، مقامات جهان این حادثه مرگبار را محکوم کردند.16:42 صف اهدای خون در پاریس برای مجروحان حادثه تروریستی

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس16:11: تصویر سخنرانی رئیس جمهور فرانسه درپی حملات تروریستی پاریس

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس16:10: خبرگزاري اسپوتنيک روسیه در خبري فوري به نقل از تلويزيون فرانسه ادعا کرد: در کنار جسد يکي از مهاجمان انتحاري پاريس، گذرنامه سوري پيدا شده است15:36 پرچم داعش بر فراز برج ایفل!

باشگاه خبرنگاران جوان: یکی از اکانتهای وابسته به داعش در توئیتر در واکنش به اتفاقات پاریس، تصویری را منتشر کرد.

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس

رسانه‌های فرانسه، بامداد شنبه از وقوع دو انفجار در نزدیکی «ورزشگاه استاد دو فرانس» خبر داده‌اند. همچنين سومین گزارش‌ از بحران پاریس مربوط به تیراندازی دو مرد مسلح به شرکت‌کنندگان در یک کنسرت موسیقی منتشر شد. گروهک تروریستی داعش در صفحات اجتماعی خود با بر عهده گرفتن مسئولیت این اقدام تروریستی اعلام کرده است «این حملات ۱۱ سپتامبر فرانسه است»

پس از آن یکی از سران داعش، عکسی از برج ایفل را در توئیتر خود منتشر کرد که پرچم داعش بر فراز آن به اهتزاز درآمده است!15:31: حادثه‌ تروریستی‌ پاریس‌ در‌کنسرت‌ چه‌ گروهی رخ‌ داد؟

شفاف نیوز:  پایتخت کشور فرانسه در شامگاه جمعه 22 آبان به خاک و خون کشیده شد. چند حادثه تروریستی زنجیره‌‌ای در شهر پاریس رخ داد که مهمترین آنها گروگانگیری در سالن کنسرت «باتاکلان» این شهر بود. این سالن در هنگام وقوع تیراندازی‌ها و انفجارهای تروریستی یعنی جمعه شب برابر با 13 نوامبر، میزبان کنسرت گروه موسیقی «Eagles of death metal» بود.
 
 حدود یک ساعت از اجرای گروه موسیقی "Eagles of Death Metal" در معروف ترین سالن شهر می گذشت که ناگهان چها فرد مسلح وارد سال شده و با سردادن فریاد الله اکبر سالن را به رگبار بستند. به گفته شاهدان این افراد نارنجک نیز به سمت حضار پرتاب می کردند. این حملات 10 دقیقه به طول انجامید اما با آغاز تیراندازی، خوانندگان به سرعت صحنه را ترک کردند. 

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس15:30 العربیه: پاریس، شهر ارواح شد

پایگاه خبری انتخاب: همزمان با استقرار نیروهای ارتش در پایتخت فرانسه، خیابان های پاریس از تردد شهروندان عادی خالی شده است.

به گزارش «انتخاب»، خیابان های پاریس تقریبا خالی است و فقط نیروهای امنیتی و ارتش در خیابان ها حضور دارند. نیروهای پلیس و ارتش فرانسه به ویژه نزدیک ساختمان های دولتی و ایستگاه های مترو مستقر شده اند. حملات شب گذشته شدیدترین حملات خونبار در پایتخت فرانسه بود و ساکنان پاریس شوکه شده اند. مقامات فرانسوی از مردم خواستند تا در خانه هایشان باقی بمانند که این مسئله عمق فاجعه را نشان می دهد.

با اینکه مقامات فرانسوی و سازمان های امنیتی وقوع حملات تروریستی را پیش بینی می کردند اما هرگز انتظار نداشتند حملات تا این اندازه گسترده باشد و تلفات سنگینی را بر جای بگذارد. اعلام حالت فوق العاده در فرانسه برای مردم این کشور مسئله جدیدی است.

دو عامل انتحاری نزدیک ورزشگاه سنت دنیز پاریس منتظر پایان بازی دوستانه تیم های ملی فوتبال فرانسه و آلمان بودند تا خود را در بین تماشاگران منفجر کنند اما نیروهای پلیس فرانسه به این دو عامل انتحاری مشکوک می شوند که با نزدیک شدن نیروهای پلیس از این منطقه فرار می کنند. این دو با رفتن به دو رستوران و کافی شاپ نزدیک ورزشگاه، کمربند انفجاری خود را منفجر می کنند.

شماری از عاملان تیراندازی به طرف یک رستوران متعلق به آسیایی ها در پاریس موفق به فرار شدند. نیروهای امنیتی فرانسه به عملیات جستجو برای بازداشت این عاملان ادامه می دهند.

به همین علت از مردم خواسته شد تا در خانه هایشان باقی بمانند. با توجه به فرار چند عامل حملات دیشب، احتمال تکرار حملات تروریستی در چند روز آینده در فرانسه وجود دارد. نشست های کمیته بحران فرانسه به ریاست فرانسوا اولاند ادامه دارد.15:27 اولاند: این حادثه اعلام جنگ داعش است

خبرگزاری فارس: «فرانسوآ اولاند» امروز شنبه در اظهاراتی اعلام کرد: «کشور در غم و اندوه است و من حکم تمدید عزای عمومی در کشور برای سه روز را صادر می‌کنم.»

وی افزود: «در صورت برقراری وضعیت فوق‌العاده، نیروهای امنیتی و ارتش بسیج می‌شوند. من از شجاعت این نیروها تشکر و قدردانی می‌کنم.»

رئیس‌جمهور فرانسه در ادامه گفت: «آنچه دیروز در پاریس و حومه آن اتفاق افتاد نوعی اعلام جنگ است و کشور باید در برابر این اعلام جنگ تصمیمات مناسب اتخاذ کند. این جنگیست که توسط گروه تروریستی داعش علیه ارزش‌هایی که ما از آن‌ها دفاع کرده و به آنها پایبند هستیم، به وقوع پیوسته است. فرانسه کشوری آزاد است. این حمله یک اعلام جنگ از پیش تدارک دیده شده بوده که از خارج سازمان‌دهی ‌شده بود و یک اقدام وحشیانه مطلق است.»

اولاند افزود: «نیروهای نظامی طی روزهای آینده در سراسر پاریس در حال گشت‌زنی خواهند بود.14:54: امکان ویژه فیس بوک برای کاربران در پاریس

خبرگزاری ایسنا: در پی حملات تروریستی در پاریس که 170 کشته برجای گذاشته فیس بوک برای کاربران خود امکانی را ایجاد کرد که اگر از سلامت دوستان خود در پاریس اطلاع دارند آن را اعلام کنند.

کاربران اینترنتی با گذاشتن پیام‌های احساسی در توئیتر سعی داشتند از اوضاع و احوال عزیزان خود که در محل های بروز حملات در پاریس از جمله استادیوم و سالن تئاتر این شهر بوده اند مطلع شوند.

در این میان فیس بوک امکانی را برای کاربران خود ایجاد کرد که به آنها اجازه می‌دهد اعلام کنند هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند.

سرویس کنترل سلامتی فیس بوک در پیامی به کاربران اعلام کرد: فورا دوستان خود را در پاریس پیدا و با آنها در ارتباط باشید. اگر از سلامت آنها مطلع هستید، آن را اعلام کنید.

این قابلیت همچنین به مردم این امکان را می‌دهد که بدانند کدام یک از دوستانشان که در پاریس در فهرست سلامت‌ها قرار ندارد.

سخنگوی فیس بوک گفت: ما از اتفاقات پاریس شوکه و ناراحت شدیم. ارتباطات در این شرایط هم برای مردمی که در آنجا بوده اند و هم برای دوستان و خانواده های نگران حیاتی است.14:30 فراخوان داعش برای حملات بیشتر در فرانسه

خبرگزای ایسنا: گروه داعش با انتشار یک نوار ویدئویی فرانسه را تهدید کرد که اگر این کشور به بمباران مواضع این گروه ادامه دهد همچنان هدف قرار خواهد گرفت.

این ویدئو ساعتی پس از حملات مردان مسلح و عاملان انتحاری در پاریس که بیش از 120 کشته بر جای گذاشت منتشر شد.

یک شبه‌نظامی در این ویدئو گفت: تا زمانی که نیروهای ائتلاف به بمباران مواضع داعش ادامه دهند در صلح زندگی نخواهند کرد.

وی افزود: مردم در نهایت به جایی می‌رسند که از خرید رفتن هم بترسند.

این نوار ویدئویی که تاریخی ندارد امروز شنبه منتشر شد.

داعش همچنین از حامیانش در فرانسه خواسته کسانی که نمی‌توانند برای جنگ به سوریه بروند برای انجام حملات مرگبار در خود فرانسه دست به کار شوند.

آنها از حامیانش در فرانسه خواستند تا با "کافران" بجنگند.14:19: رئیس جمهوری فرانسه درپی حملات تروریستی پاریس سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.13:19 مهناز افشار پس از حادثه پاریس چه گفت؟

خبرآنلاین: حملات تروریستی جمعه شب در پاریس تمام دنیا را بهت زده کرده و بسیاری از چهره‌های سرشناس در شبکه‌های اجتماعی درباره آن نوشته‌اند.

بازیگر «نهنگ عنبر» هم از جمله کسانی است که از بستر شبکه اشتراک عکس اینستاگرام برای اظهار نظر در این باره بهره برده است. او در این باره در اینستاگرام نوشت : «برای صلح، برای آرامش جهان و برای انسانیت دعا کنیم.»

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس13:18: واکنش بشار اسد به حملات تروریستی در پاریس

خبرگزاری تسنیم: رئیس جمهور سوریه امروز به انفجارهای اخیر پاریس که ده‌ها کشته به جا گذاشت، واکنش نشان داد.

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، کشته شدن شماری از شهروندان فرانسوی در انفجارهای تروریستی پاریس را به فرانسوا اولاند همتای فرانسوی خود تسلیت گفت.

اسد گفته است : فرانسه روز جمعه از وحشی‌‌گری تروریست‌هایی رنج برد که سوریه بیش از پنج سال است با آنها درگیر است و از آن رنج می‌برد.13:17 جنگ در قلب پاریس

خبرگزاری صدا و سیما: مطبوعات فرانسه امروز حملات همزمان شب گذشته در پاریس را «جنگ» توصیف کردند و مقابله با آن را خواستار شدند.

«جنگ در قلب پاریس» عنوان اول روزنامه محافظه‌کار لو فیگارو است. «این بار، این جنگ است» تیتری است که لوپاریزین انتخاب کرده است.

لوران جافرَن مدیر روزنامه چپگرای لیبراسیون نوشته است: «وحشی‌گری تروریستی مرحله‌ای تاریخی را پشت سر گذاشت».

وی می افزاید: «غیرممکن است که این حوادث خونبار را با نبرد‌هایی که در خاورمیانه در جریان است، بی ارتباط بدانیم. فرانسه در این نبردها نقش خود را ایفا می کند. فرانسه بی آنکه کوچک‌ترین تردیدی به خود راه دهد، باید به عمل خود ادامه دهد».

روزنامه منطقه‌ای «لا شرانت لیبر» نیز نوشته است: «قربانیان حملات جمعه شب گواه هولناک و غیرقابل تحمل جنگی جهانی هستند که فرانسه بر خلاف میلش به یکی از میادین اصلی نبرد در آن تبدیل شده است».

روزنامه «اِست رپولیکن» نیز می نویسد: «تهدید تروریستی از این پس در خاک فرانسه ریشه دوانده است. این تهدید تروریستی در واقع ما را در حالت جنگی دائمی قرار داده است».

روزنامه ورزشی «لِکیپ» در زمینه سیاه خود کلمه «نفرت» را تیتر زده است.

مهاجمان دیشب همچنین ورزشگاه «اِستَد دو فرانس»  را که بازی دوستانه آلمان و فرانسه در آن در حال برگزاری بود، هدف قرار دادند.

روزنامه لو پاریزین در مقاله خود آورده است: «به نام شهدای واقعی دیروز، قربانیان بیگناه و به نام جمهوری، فرانسه متحد باقی خواهد ماند و مقابله خواهد کرد».

روزنامه «رپوبلیک دِ پیرنه» نیز نوشته است: «ما شارلی بودیم، ما پاریس هستیم».

اشاره این روزنامه شعار اعلام همبستگی با مجله شارلی ابدو در پی حملات تروریستی سال گذشته به دفتر این مجله بود.12:32 پیمان معادی: برای پاریس دعا کنید

خبرآنلاین:  پیمان معادی بازیگر بین‌المللی سینمای ایران هم به جمع هنرمندانی پیوست که جمله‌ی «برای پاریس دعا کنید» را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، او در صفحه‌ی اینستاگرامش تصویری را که برای همدردی با مردم پاریس در فضای مجازی ساخته شده، به اشتراک گذاشته و در کنارش یه انگلیسی نوشته: برای مردم پاریس دعا کنید.»

حملات تروریستی به پاریس جهان را در سوک و حیرت فرو برده است. در این حملات بیش از 150 شهروند این شهر کشته شدند.

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس12:31 عکسی که تیلور سوئیفت پس از حوادث پاریس منتشر کرد

خبرآنلاین: خواننده سرشناس آمریکایی هم به جمع چهره‌های سرشناسی پیوست که به حادثه پاریس واکنش نشان داده‌اند.

تیلور سوئیفت عکس زیر را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و نوشت : «برای پاریس دعا کنیم. قلب ما با شما و برای شما شکست.»

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس12:09: واکنش رهبران و کشورهای جهان به حوادث پاریس

فرارو: فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه: این ملت می داند که در مواجهه با هراس چگونه از خود دفاع کند، چگونه توانایی ها و اراده خود را به کار بگیرد و چگونه یک بار دیگر تروریست ها را شکست دهد.

باراک اوباما: آمریکا آماده است هر کمکی برای انجام تحقیقات درباره این حملات در اختیار فرانسه بگذارد.

دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه، با تسلیت به دولت و ملت فرانسه، خواستار اتحاد در مبارزه با تروریسم شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد و واتیکان، محکوم کرده‌اند.

حسن روحانی: بی تردید مهمترین پیام جهان در چنین حوادثی، عزم و اراده جدی تر برای مبارزه همه جانبه علیه گروههای به گفته او تروریستی است.

اشرف غنی: تروریسم بین‌المللی با جنایات نابخشودنی به کشتار بی‌رحمانه مردم بی‌گناه در سراسر جهان ادامه می‌دهد و کشتار شهروندان پاریس نمایانگر این است که تروریست‌ها مرز نمی‌شناسند و دشمن تمام بشریت هستند.

داود اوغلو: اینگونه اقدامات نه‌تنها مردم فرانسه بلکه دموکراسی و ارزش‌های جهانی را هدف قرار داده است.

نواز شریف: تروریستها مردم بی گناه را در پاریس مورد هدف قرار دادند، پاکستان همراه دولت و ملت فرانسه است و حمایت کامل خود را از دستگیری و محاکمه عوامل این اقدامات تروریستی اعلام می کند.

سوریه: تروریسم در سوریه، لبنان و سوئد و امروز در فرانسه یکی است. تروریسم به حامیانش برگشت و سوریه بر تروریسم پیروز شد. تنها راه برای مبارزه با تروریسم پیوستن به ائتلاف واقعی و صادق روسیه و سوریه است.

مصر، عربستان سعودی، امارات و کویت نیز این حادثه را محکوم کردند.12:08: کارتون: فرانسه گریست!

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس11:52: واکنش آرنولد به حملات تروریستی فرانسه

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس11:48: جنازه قربانیان حادثه پاریس در پیاده رو

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس11:47: تشدید تدابیر امنیتی در سفارت روسیه در واشنگتن پس از حملات پاریس

خبرگزاری ایسنا:  سخنگوی سفارت روسیه در آمریکا اعلام کرد، به دنبال حملات تروریستی روز گذشته در پاریس، این سفارتخانه تدابیر و اقدامات خود را برای تضمین امنیتش افزایش داده است.

این سخنگو افزود: تدابیر امنیتی در سفارت روسیه در واشنگتن افزایش یافته است.

براساس رسانه‌های محلی در سری حملات تروریستی که روز جمعه در پاریس صورت گرفته 150 تن کشته و بیش از 200 تن دیگر زخمی شدند اما آمارها از تعداد کشته و زخمی شدگان متفاوت است و این نگرانی وجود دارد که تعداد تلفات افزایش یابد.

شان هیکمن، سخنگوی اداره پلیس ایالت واشنگتن گفت، پلیس تدابیر امنیتی بیشتری را اطراف مکان‌های فرانسوی و دیگر مکان‌های مهم در پایتخت آمریکا تعبیه کرده است.

در همین حال دونالد تالسک، رئیس شورای اروپا در نامه‌ای به فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: اتحادیه اروپا آماده است تا پس از حملات تروریستی پاریس به فرانسه کمک کند و شورای اروپا از رهبران گروه جی 20 می‌خواهد تا در نشست قریب الوقوع خود در آنتالیا به تهدید افراط گرایی واکنش نشان دهند.

تاسک تاکید کرد: این جنگ، جنگ تمام اروپایی‌ها و تمام مردم این جهان آزاد است. اتحادیه اروپا به فرانسه کمک خواهد کرد.

اولاند به دنبال حملات تروریستی روز جمعه سفرش به آنتالیا برای شرکت در نشست گروه جی 20 را لغو کرد و قصد دارد امروز نشست فوری شورای دفاع را برگزار کند.11:22 واکنش فوری شبکه‌های اجتماعی به حوادث پاریس

خبرگزاری فارس: فیس بوک قابلیتی موسوم به Safety Check یا کنترل امنیتی را از روز گذشته فعال کرده که به کاربران این شبکه اجتماعی در مناطق مورد حمله امکان می دهد تا ایمنی و سلامت خود را بر روی نمایه خود مشخص کرده و دیگران را از در امان ماندن خود مطلع کنند.

این اولین بار است که چنین قابلیتی پس از حملات تروریستی در فیس بوک فعال می شود. تا قبل از این قابلیت مذکور تنها بعد از سوانح طبیعی مانند سیل و زلزله بر روی فیس بوک فعال می شد.

از سوی دیگر شبکه اجتماعی توییتر هم زبانه گزینش خبر خود موسوم به لحظه ها را برای انتشار تازه ترین عکس ها، ویدیو ها و اخبار رسانه های مختلف در مورد این حمله تروریستی فعال کرده است.

علاوه بر این گوگل هم اعلام کرده که تماس تلفنی بین المللی با فرانسه از طریق برنامه همراه Hangouts طی دو روز آینده رایگان خواهد بود و افرادی که در خارج از این کشور هستند می توانند از این طریق از وضعیت دوستان و آشنایانشان در فرانسه مطلع شوند. این برنامه با آیفون و گوشی های آندرویدی سازگاری دارد.

شهروندان پاریس با استفاده از هش تگ #PorteOuverte یا درهای باز به استقبال افرادی رفته اند که در محل وقوع حوادث تروریستی هستند و به دنبال پناهگاهی برای در امان ماندن می گردند.

اما کاربرانی که در نزدیکی یا محل وقوع حوادث تروریستی بوده اند هم تصاویر و مطالبی را منتشر کرده اند. یکی از کاربران برنامه همراه Periscope متعلق به توییتر ویدیویی از نزدیکی محل سالن Bataclan منتشر کرده، کاربران دیگری هم از تلاش پلیس برای نجات زخمی های این حادثه تصاویری را منتشر کرده اند. حتی گفته می شود یکی از افرادی که در سالن Bataclan گروگان گرفته شده بوده نیز مطالبی را در حساب کاربری خود در فیس بوک منتشر کرده است.11:09: داعش: بعد از پاریس حالا نوبت رم، لندن و واشنگتن است

خبرگزاری ایسنا: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها گروه تروریستی داعش با برعهده گرفتن مسئولیت حملات و انفجارهای عصر جمعه در پاریس اعلام کرد که این انفجارها "انتقام به خاطر سوریه و 11 سپتامبر فرانسه" است.

داعش در سایت این مجله اینترنتی خود آورده است که بعد از پاریس نوبت رم، لندن و واشنگتن است.11:00: فرانسه ویزای شینگن را تعلیق کرد

خبرگزاری ایسنا: دولت فرانسه اعلام کرد: توافق نامه شینگن را به طور موقتی به حالت تعلیق در آورده و در مرزهای این کشور تدابیر امنیتی شدیدی اعمال می‌شود.

این اقدام دولت فرانسه به طور موقت بوده و این کشور مشارکت خود در توافق نامه شینگن را به مدت یک ماه از 13 نوامبر به حالت تعلیق درآورده است.

طی این مدت شهروندان خارجی که دارای ویزای شینگن هستند نمی‌توانند بدون ویزای فرانسه وارد این کشور شوند؛ این بدان معناست که اگر کسی بخواهد وارد فرانسه شود باید ویزای ملی فرانسه را به همراه ویزای شینگن اخذ کند.

برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفت: این اقدامات امنیتی به منظور کاهش احتمال حملات تروریستی یا ایجاد بی‌نظمی‌های عمومی در آستانه کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل اتخاذ شده است.

در حال حاضر محدوده شینگن شامل 26 کشور از جمله اکثر کشورهای اتحادیه اروپا و چهار کشور غیر عضو اتحادیه اروپا می‌شود.

ایده توافق شینگن این بود که شهروندان عضو می‌توانند بدون نیاز به کنترل مرزی وارد کشور دیگر شده و مسافران منطقه شینگن با یک ویزای مشترک می‌توانستند در کل منطقه شینگن تردد کنند.10:45: روایت شاهد عينی از آغاز حمله در پاریس

شاهد عینی اظهار داشت مهاجمان قبل از تیراندازی در سالن کنسرت باتاکلان پاریس، فریاد می زدند: «این تقصیر اولاند است، او نباید در سوریه مداخله می کرد».

پییر یاناژ، شهروند 35 ساله ای که از تماشاچیان کنسرت بود، گفت ابتدا گمان می کرد صداها مربوط به خود کنسرت است، اما بعد متوجه شد که حمله ای صورت گرفته است.

وی تعداد مهاجمان را سه نفر و اسلحه آنها را احتمالا کلاشنیکوف دانست.10:32: مرگ 8 عامل حملات تروریستی پاریس

خبرگزاری ایرنا: منابع نزدیک به پرونده بررسی حمله های تروریستی جمعه شب پاریس از کشته شدن هر هشت عامل این حمله ها خبر دادند.

نخستین نتایج بررسی حمله های تروریستی پاریس حکایت از آن دارد که سه تن از تروریست ها در سالن کنسرت 'باتاکلان' بر اثر انفجار انتحاری کشته شدند و چهارمین تروریست نیز در جریان حمله نیروهای امنیتی به سالن از پای درآمد.

سه عامل انتحاری مجهز به کمربند انفجاری نیز در 'استادیوم فرانسه' و عامل انتحاری دیگری در بولوار 'ولتر' در نزدیکی باتاکلان کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه تعداد قربانیان حمله های تروریستی جمعه شب پاریس را دستکم 120 نفر و 200 مجروح اعلام می کند. برخی منابع خبری تعداد کشته شدگان را بیش از 150 نفر اعلام کرد.

در حمله های جمعه شب پاریس، شش تیراندازی و دو انفجار انتحاری در هفت نقطه پاریس روی داد. این برای نخستین بار در تاریخ فرانسه است که عملیات انتحاری در خاک این کشور صورت می گیرد.

انفجار اول در نزدیکی استادیوم فوتبال پاریس و هنگام بازی دوستانه دو تیم آلمان و فرانسه و زمانی انجام شد که 'فرانسوآ اولاند' رییس جمهوری فرانسه داخل استادیوم بود. وی به سرعت محل را ترک کرد و برای تشکیل جلسه اضطراری به وزارت کشور رفت. انفجار دوم نیز حدود 15 دقیقه بعد اتفاق افتاد.

همزمان شش تیراندازی در نقاط دیگر شهر روی داد و سپس افراد مسلح با ورود به سالن کنسرت باتاکلان بیش از یک هزار و 500 نفر را به گروگان گرفتند. گروگان گیری با دخالت پلیس پایان یافت و در جریان آن نزدیک به 100 نفر به همراه چند مهاجم کشته شدند.10:23: واکنش چهره‌های فرهنگی و هنری به حملات تروریستی در پاریس

خبرگزاری مهر: بازیگران و کارگردان‌ها، سیاستمداران، ورزشکاران، موسیقیدان‌ها و دیگر چهره‌های صنعت سرگرمی با پیام‌های توییتری خود با کشته شدگان در حمله تروریستی به سالن کنسرت پاریس و دیگر نقاط این شهر، ابراز همدردی کردند.

بیشترین کشته‌های حملات انتحاری دیشب پاریس در سالن کنسرتی رخ داد که جمع زیادی در آن به تماشای کنسرت «ایگلز اف دت متال» نشسته بودند.  

در حال که هنوز آمار دقیقه کشته شدگان روشن نیست گفته می شود حداقل  ۱۰۰ نفر از مردم پاریس در این حملات انتحاری جان باخته‌اند.

گیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی، کریس پرت بازیگر مشهور آمریکایی، جرد لتو بازیگر برنده اسکار، یو ۲ گروه موسیقی، اسنوپ داگ خواننده، الیشیا کیز خواننده، جاستین تیمبرلیک، کیتی پری خواننده، کورتنی کارداشیان از صنعت مد، پیت دیویدسون کمدین آمریکایی، ویکتوریا جاستیس بازیگر و خواننده، روان بلانچارد طراح انیمیشن، پینک خواننده، کریستیانا میلان خواننده و بازیگر و جاستین بیبر خواننده از جمله چهره‌هایی هستند که در توییتر به این حملات واکنش نشان داده اند.  

برایان کرانستون بازیگر «برکینگ بد» در این باره نوشت: چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ تراژدی امروز پاریس همه دنیا را گیج کرده و همه می‌پرسند چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ در آرزوی صلح و آرامش...

ران هاوارد کارگردان آمریکایی نیز نوشت: تراژدی پاریس . دلشکستگی در شهری که همه عاشقش هستیم. فکر ما با قربانیان و خانوادگانشان است...

اوباما با ارسال پیامی برای مردم فرانسه اعلام کرد در کنار آنهاست و جو بایدن و هیلاری کلینتون از چهره‌های سیاسی بودند که بلافاصله به این رویداد واکنش نشان دادند. بن کارسون جراخ مغز و اعصاب آمریکایی که از منتقدان دونالد ترامپ و خود ترامپ که از چهره‌های جمهوریخواه نامزد انتخابات ریاست جمهوری است و برنی ساندرز سناتور نیز با مردم پاریس ابراز همدردی کردند.

این حادثه پس از بمب‌گذاری متروی مادرید در سال ۲۰۰۴ مرگبار ترین حادثه اروپا رارقم زد.10:21: ظریف: حوادث پاریس نشان داد افراط گرایی تهدیدی جهانی است

خبرگزاری مهر: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن حوادث وحشیانه تروریستی پاریس و تسلیت به دولت و ملت فرانسه با خانواده های قربانیان اعلام همدردی کرده و بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با  تروریسم تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: حوادث پاریس یک بار دیگر نشان داد که تروریسم و افراط گرایی تهدیدی بین المللی بوده و مبارزه با آن نیازمند همکاری همه جانبه جهانی است. جمهوری اسلامی ایران در این زمینه به صورت جدی فعال خواهد بود.10:20: جان کری: عمر داعش به پایان رسیده است

خبرگزاری مهر: «جان کری» در سفرش به تونس گفت که واشنگتن همچنان در حال ارزیابی حمله به داعش است، اما این گروه باید بداند که عمرش به سر آمده است.

 وزیر خارجه آمریکا که برای گفتگو درباره مبارزه با تروریسم به تونس رفته است، در یک نشست خبری با تاکید بر اینکه هنوز زنده یا مرده بودن «محمد اموازی» (جان جهادی) معلوم نیست، گفت: «اما تروریست‌ها باید بدانند که عمر آن‌ها به سر آمده و شکست خواهند خورد.»

خبرگزاری آسوشییتدپرس نیز به نقل از از یک مقام آمریکایی که نامش برده نشده، گزارش داده که پهپاد آمریکایی پنج‌شنبه شب یک خودرو را که گفته می‌شود محمد اموازی در آن بوده است، در رقه در شمال سوریه هدف گرفت.

شبکه خبری فاکس نیوز هم از قول یک منبع ارشد نظامی آمریکایی گفته است که اموازی در آن حمله به احتمال «۹۹ درصد» کشته شده است.

محمد اموازی که گفته می شود ۲۷ سال دارد، متولد کویت و بزرگ شده در بریتانیاست و در رشته کامپیوتر در لندن تحصیل کرده بود. او برای اولین بار در یک ویدیو در حالی که صورتش را با نقاب پوشانده بود، در حال بریدن سر جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی به گروگان گرفته در سوریه دیده شد.

پنتاگون در بیانیه‌اش گفته است محمد اموازی در ویدیوهایی دیده می شد که قتل استیون ساتلاف و جیمز فولی خبرنگاران آمریکایی، عبدالرحمان کاسیگ، امدادگر آمریکایی، دیوید هینز و الن هنینگ امدادگران بریتانیایی، کنجی گوتو، خبرنگار ژاپنی و عده‌ای دیگری از گروگان‌ها را نشان می‌داد.10:16: اولاند وحشت‌زده پس از عملیات 2 زن انتحاری

خبرگزاری تسنیم: لحظاتی پس از اینکه دو زن تروریست انتحاری خود را بیرون از ورزشگاه ملی فرانسه منفجر کردند، چهره فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه غمناک، نگران و وحشت‌زده به نظر می‌رسد.

اخبار لحظه به لحظه از «11 سپتامبر» پاریس10:04: نقشه محل دقیق حملات داعش در فرانسه

اخبار لحظه به لحظه از حملات خونین پاریس10:01: پاریس در وحشت و قتل عام، صفحه اول برخی روزنامه های فرانسوی

اخبار لحظه به لحظه از حملات خونین پاریس10:00: برای همدردی با حادثه پاریس برج تجارت جهانی به رنگ پرچم فرانسه درآمد

اخبار لحظه به لحظه از حملات خونین پاریس09:35: روحانی سفر خود به اروپا را لغو کرد

خبرگزاری تسنیم: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که با هماهنگی‌های انجام شده با طرف‌های اروپایی، قرار شده است که سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به دو کشور ایتالیا و فرانسه به زمانی مناسب‌تر در آینده موکول شود.

شهر پاریس شب گذشته شاهد 6 عملیات همزمان تروریستی بود که طی آن دستکم 153 تن جان باخته و 200 تن مجروح شدند. گزارش شده است که حال 80 تن از زخمی‌ها وخیم است.

ظریف در سخنان خود ضمن محکوم کردن حوادث وحشیانه تروریستی پاریس و تسلیت به دولت و ملت فرانسه با خانواده های قربانیان اعلام همدردی کرده و بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با  تروریسم تاکید کرد.

ظریف افزود: حوادث پاریس یک بار دیگر نشان داد که تروریسم و افراط گرایی تهدیدی بین المللی بوده و مبارزه با آن نیازمند همکاری همه جانبه جهانی می باشد. جمهوری اسلامی ایران در این زمینه به صورت جدی فعال خواهد بود.

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز با ارسال پیامی خطاب به همتای فرانسوی خود، ضمن محکوم کردن این اقدامات تروریستی و تسلیت به دولت و ملت فرانسه، بر عزم و اراده جدی‌تر جهانیان برای مبارزه همه جانبه علیه گروه‌های تروریستی تأکید کرد.09:28: ایران حملات مرگبار پاریس را محکوم کرد

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حملات تروریستی خونین جمعه شب در پاریس پایتخت فرانسه را محکوم کرد.

حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام محکومیت شدید سلسله عملیات‌های تروریستی پاریس که به کشته شدن ده‌ها انسان بی گناه منجر شد با ملت و دولت فرانسه ابراز همدردی کرد و افزود: در این ساعات سخت ایران خود را در کنار خانواده‌های قربانیان این حوادث کور تروریستی می‌داند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر بیگانه بودن عاملان این جنایات از روح اسلام و تمامی ادیان آسمانی و اصول اخلاقی و انسانی، یک بار دیگر بر ضرورت شکل گیری عزم و اراده واحد بین المللی برای مبارزه ریشه‌ای با تروریسم تاکید و اعلام می‌کند ایران به سیاست ثابت و روشن خود در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ادامه خواهد داد و در این چارچوب آماده همکاری با دیگر کشورهای جهان است.09:25: واکنش اوباما به حملات تروریستی پاریس

خبرگزاری ایرنا: «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا در پی حملات شامگاه جمعه پاریس در سخنانی کوتاه اعلام کرد که دولتش تمام تلاش خود را برای پیگرد تروریست های مسئول در این حوادث به کار می گیرد.

اوباما گفت: تمام تلاش خود را برای همکاری با فرانسه به منظور پیگرد تروریست ها مبذول خواهیم کرد.

رییس جمهور آمریکا افزود: با رییس جمهور فرانسه تماس نگرفتم زیرا می دانم شدیدا مشغول رسیدگی به حوادث پاریس است.

وی افزود: مردم فرانسه بدانند که در کنار آنها ایستاده ایم و از آنها حمایت خواهیم کرد.09:12: داعش: این حملات 11 سپتامبر فرانسه است

خبرگزاری ایرنا:  گروگانگیری در سالن نمایش باتکلان پاریس در حالی پایان یافت که این اقدام و تلاش پلیس برای پایان آن خونبارترین نتیجه را با حدود 100 کشته از مجموع 140 قربانی در پی داشت؛ حالا برج ایفل هم به احترام قربانیان خاموش شده و داعش این اقدامات خود را 11 سپتامبر دیگر این بار برای فرانسه می خواند.

اسکای نیوز گزارش داد؛ پلیس فرانسه پایان گروگانگیری در سالن نمایش باتکلان پاریس را با کشته شدن دو مهاجم عامل این حادثه پیش از اشغال این مکان از سوی پلیس اعلام کرد. پیش از این، اعلام شده بود که تروریست ها 100 تن را در این سالن به گروگان گرفته اند و حالا رسانه های غربی به نقل از منابع امنیتی از کشته شدن 112 تن در جریان این گروگانگیری خبر می دهند.

معنای این 112 کشته می تواند آن باشد که تمامی گروگان ها به دست تروریست ها سلاخی شده اند ولی برخی گزارشها نیز حکایت از کشته شدن گروگانها در جریان حمله پلیس به این محل دارد هر چند آمار رسمی از تعداد گروگان ها و کشته شدگان و مجروحان تاکنون اعلام نشده است.

از سوی دیگر گروه تروریستی داعش در صفحات اجتماعی خود با به عهده گرفتن مسئولیت این اقدام تروریستی اعلام کرده است که «این حملات 11 سپتامبر فرانسه است.»09:08: احتمال لغو سفر روحانی به پاریس

عصر ایران: در پی حملات گسترده تروریستی به پایتخت فرانسه در جمعه شب که منجر به کشته شدن دستکم 140 تن گردید دولت فرانسه اعلام حالت اضطراری کرده و تمام مرزهای خود را بست. روحانی امروز عازم رم خواهد بود و دوشنبه وارد پاریس خواهد شد. هنوز از احتمال لغو و یا تغییر تاریخ سفر رییس جمهور ایران به ایتالیا و فرانسه اطلاعی در دست نیست.09:06: واکنش بان کی مون به حادثه پاریس

خبرآنلاین: بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد حملات تروریستی به پاریس را محکوم کرد.

او خواهان آزادی فوری همه کسانی شده است که در تئاتر باتاکان گروگان گرفته شده اند.

پلیس فرانسه با حمله به این سالن دو گروگانیر را کشته و گروگان‌های زنده مانده را آزاد کرده‌ است.

دبیر کل سازمان ملل متحد ابراز اطمینان کرده که مقامات فرانسوی همه تلاش خود را برای اجرای عدالت انجام خواهند داد. بان کی مون به بازماندگان قربانیان این حادثه تسلیت گفته و برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع کرده است.09:05: پیام تسلیت روحانی به رئیس‌جمهور فرانسه


خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور در پیامی به فرانسوا اولاند رئیس‌جمهور فرانسه حوادث تروریستی و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم بیگناه در پاریس را تسلیت گفت و بر ضرورت تلاش همگانی برای مبارزه با تروریزم تاکید کرد.

متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای فرانسوا اولاند

رییس‌جمهور محترم فرانسه

حوادث تروریستی و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم بیگناه در پاریس موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.

اینجانب به نام ملت بزرگ ایران که خود یکی از قربانیان پدیده شوم تروریسم بوده است؛ این جنایات ضد بشری را شدیدا محکوم و به ملت سوگوار و دولت فرانسه تسلیت می‌گویم.

بی تردید مهمترین پیام جهان در چنین حوادثی، عزم و اراده جدی‌تر برای مبارزه همه جانبه علیه گروه‌های تروریستی است.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران»خبرگزاری ایسنا: کاخ الیزه اعلام کرده که جلسه شورای دفاعی فرانسه امروز (شنبه) تشکیل خواهد شد. خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از دفتر ریاست‌جمهوری این کشور گزارش داد که 1500 نیروی اضافی برای حفظ امنیت پاریس فراخوانده شده‌اند.

منابع خبری گزارش داده‌اند تیراندازی در یک رستوران و انفجار در یک مشروب فروشی در نزدیکی استادیوم پاریس روی داده است. تیراندازی با تفنگ کلاشینکف انجام شده است. دولت فرانسه در حال حاضر در سراسر این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس این انفجارها درحالی روی داد که پاریس میزبان دیدار دوستانه تیم‌های فوتبال فرانسه و آلمان بود. در این دیدار فرانسه با 2 گل به برتری رسید.

شاهدان عینی گفته‌اند مهاجمان هیچکدام از ماسک برای پوشاندن صورت خود استفاده نمی‌کردند که این نشان می دهد آنها خود را برای مرگ و یا انجام حمله های انتحاری آماده کرده بودند.

فاکس نیوز به نقل از شاهدان عینی نوشته است یکی از تیراندازان در رستورانی که تیراندازی در آن اتفاق افتاده فریاد می زده است: این از طرف سوریه است!

پس از انجام حملات تروریستی تماشاگران و بازیکنان تیم های فوتبال فرانسه و آلمان از ترس وقوع حملات جدید در ورزشگاه ماندند اما نیروهای امنیتی و رییس فدراسیون فوتبال فرانسه مدتی بعد اعلام کردند که خطر در اطراف استادیوم برطرف شده و مردم می توانند در امنیت استادیوم را ترک کنند.

تصاویر زنده تلویزیون فرانسه نشان می داد که تماشاگران و بازیکنان فوتبال آلمان و فرانسه در زمین چمن استادیوم تجمع کرده اند و نگران خروج از استادیوم هستند.

همچنین گزارش‌ها از سوی دیگر حاکی از گروگان‌گیری مردم از سوی افراد ناشناس در یکی از سالن های کنسرت در شهر پاریس بود. ابتدا اعلام شد حداقل 60 نفر در این سالن به گروگان گرفته شده اند، اما آمارهای بعدی از حضور 100 گروگان حکایت داشت.

نیروهای پلیس در بیرون سالن کنسرت که پذیرای یک گروه کوچک راک آمریکایی بود قرار داشتند و کسی نمی دانست در داخل سالن گروگان‌ها در چه وضعیتی هستند.

در همین حال یکی از شاهدان عینی در گفت‌وگو با سی.ان.ان از زخمی و کشته شدن تعدادی از مردم در داخل سالن کنسرت خبر داده بود.

به گفته او و دیگر شاهدان، گروگانگیران به مدت 10 دقیقه با فریاد اقدام به تیراندازی در داخل سالن کردند که همین امر نگرانی ها درباره احتمال کشته شدن تعدادی از افراد در داخل سالن کنسرت را افزایش می داد.

به گفته شاهدان عینی گروگانگیران چند مرد جوان بودند که لباس سر تا سر سیاه به تن داشتند.

کمی بعد به نظر می رسید عملیات پلیس فرانسه برای آزاد کردن گروگانها آغاز شده است اما خبرنگاران مستقر در محل گروگان گیری در پاریس می گفتند مقامات رسمی پلیس از آنها خواسته اند به دلایل امنیتی از منتشر کردن اخبار مربوط به تلاش ها در مورد آزادسازی گروگان ها خودداری کنند اما تصاویر تلویزیونی فرانسه نشان می داد نیروهای پلیس در حال ورود به محل گروگان گیری در باتاکلان (نام سالن کنسرت) هستند.

سرانجام بی.بی.سی خبر داد عملیات علیه گروگان‌گیران در باتاکلان تمام شده است. خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از شاهدان عینی اعلام کرد گروگان‌گیران به روی مردم و افرادی که بیرون ساختمان باتاکلان بودند آتش گشوده اند. پلیس در ادامه خبر داد حداقل دو نفر از گروگانگیرانی که در باتاکلان بودند کشته شده اند.

عملیات پلیس علیه گروگان‌گیران در باتاکلان سرانجام تمام شد. این گروگان‌گیری بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی معاون شهردار پاریس، با کشته شدن دست‌کم 112 گروگان پایان یافت. با این حال، منابع خبری از احتمال افزایش شمار تلفات خبر داده‌اند.

نجات یافتگان از این حادثه روایت وحشتناکی از برخورد تروریست ها با مردم دارند. به گفته آنها تروریست ها بی هدف به مردم شلیک می کردند. یکی از نجات یافتگان به سی.ان.ان گفت: آنها جوری به ما شلیک می کردند انگار ما یک دسته پرنده هستیم!

هنوز درباره تعداد تروریست هایی که این شب هراسناک را برای مردم پاریس رقم زدند اطلاعاتی منتشر نشده است. گزارشها حاکیست تمام تروریستهایی که در گروگانگیری شرکت داشته اند کشته شده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی آمریکایی در این زمینه خبر داده است که تمام حملات انجام شده در پاریس هماهنگ بوده و این شهر با یک عملیات تروریستی وسیع مواجه است. رویترز همچنین می گوید در هفته گذشته نگرانی های امنیتی در فرانسه بالا بوده است.

گزارش ها حاکیست گروه تروریستی داعش در شبکه توییتر عبارت «پاریس در آتش» را تکرار کرده که این جمله داعش به نوعی می تواند نشان دهنده این باشد که این گروه تروریستی مسوولیت اقدامات تروریستی پاریس را برعهده گرفته است.

وضعیت شهر پاریس بحرانی گزارش شده است.

اولاند در فرانسه آماده‌باش نظامی اعلام کرد


فرانسوا اولاند نیز در نطقی تلویزیونی تاکید کرد که مرزهای فرانسه بسته خواهد شد و پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه تمام تلاش خود را برای مقابله با تروریست ها انجام خواهند داد.

اولاند همچنین در کشور آماده باش نظامی اعلام کرد. به دنبال آن نیروهای ارتش وارد شهر پاریس شدند. بعد از 1944 این اولین بار است که در پاریس به نوعی حکومت نظامی اعلام شده است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، در استادیوم مشغول تماشای فوتبال تیم‌های فرانسه و آلمان بود که این انفجارها رخ داد و او به سرعت توسط نیروهای امنیتی از محل دور شده است.

در پی وقایع اخیر رئیس‌جمهوری فرانسه مشارکت خود را در نشست گروه 20 در ترکیه لغو کرده است.

در پاریس هم اکنون فعالیت برخی خطوط مترو متوقف شده و مدارس روز شنبه به دلیل نگرانی های امنیتی تعطیل هستند.

همچنین از ساکنان پاریس خواسته شده در خانه های خود بمانند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد حملات پاریس را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری همه کسانی شده است که گروگان گرفته شده اند. او ابراز اطمینان کرده که مقامات فرانسوی همه تلاش خود را برای اجرای عدالت انجام خواهند داد.

دبیرکل سازمان ملل متحد به بازماندگان کشته شدگان تسلیت گفته و برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع کرده است.

باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا لحظاتی پیش با وحشیانه خواندن این حملات گفت: این حمله نه تنها علیه فرانسه، بلکه علیه همه است. این حمله نه تنها به پاریس نه تنها به فرانسه، بلکه به تمام ارزش های بشری است. ما آماده کمک به فرانسه هستیم و علیه تروریسم با آنها همراهیم. کسانی که فکر می کنند اینگونه می توانند جلوی مقابله با تروریسم را بگیرند اشتباه می کنند. ما با مقامات فرانسه برای اقدامات بعدی در تماس هستیم.

اوباما تاکید کرد: هر چه در توان داشته باشیم برای کمک به فرانسه انجام می دهیم تا تروریست ها به سزای عملشان برسند.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان نیز که در پاریس حضور داشت پس از این حادثه پاریس را به مقصد وین ترک کرده است.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس نیز در اولین واکنش خود به این حادثه گفته است که از شنیدن این خبر شوکه شده است.

کامرون در توییت خود نوشته است: حوادث امشب در فرانسه مرا شوکه کرده است؛ همدردی و دعای ما همراه مردم فرانسه است و ما هر کاری که از دستمان بر بیاید برای کمک به فرانسه انجام خواهیم داد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در یک بیانیه در مورد حوادث پاریس در ساعت‌های اولیه روز شنبه آورده است: از دیدن خبر و تصاویری که از پاریس می رسد عمیقا شوکه شده ام. افکار من در پاریس و همراه قربانیان این حادثه و خانواده های آنهاست.

او در ادامه اظهار کرد: آنچه در پاریس در حال وقوع است یک حمله تروریستی است.دولت آلمان در این مورد با دولت فرانسه در تماس است و من پیام همدردی مردم آلمان را به فرانسه ابلاغ می کنم.

شبکه الجزیره نیز از اعلام حمایت و ابراز همبستگی دبیرکل ناتو با دولت فرانسه خبر داد.

در همین حال، شورای امنیت سازمان ملل حملات پاریس را محکوم و آن را اقدامی وحشیانه قلمداد کرد. وزارت امور خارجه عربستان نیز این حملات را محکوم کرد.

تاکنون بیش از 4 میلیون توییت به زبان انگلیسی در مورد حوادث امشب پاریس ارسال شده و منابع رسمی و خبرنگاران در توییتر از مردم می خواهند از انتشار اخبار تایید نشده خودداری کنند.

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

حملات 11 سپتامبر داعش در فرانسه +عکس

08:58: بی سابقه ترین حادثه تروریستی در فرانسه

خبرگزاری مهر: اولاند با اشاره به کشته شدن ده ها نفر در این حملات و گروگان گرفته شدن حدود صد نفر، افزود: ما همه تلاشمان را می کنیم که گروگان ها را آزاد کنیم و با مهاجمین برخورد شود.

وی با اعلام اینکه وزارت کشور خواهد گفت شرایط فوق العاده در کشور اعلام کند، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که حمله جدید روی ندهد و در همین راستا نیروهای ویژه عملیات جدیدی را آغاز کرده اند.

اولاند در راستای ممانعت از وقوع حملات بیشتر گفت: عبور و مرور کاهش پیدا خواهد کرد. مرزها بسته خواهد شد تا مهاجمین فرار نکنند. وی در عین حال گفت: ما می دانیم که مهاجمین از کجا آمده اند.

رییس جمهور فرانسه ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان، گفت: نباید بگذاریم آنها ما را بترسانند، این ترس و هراس وجود دارد اما ما ملتی هستیم که می توانیم از خودمان دفاع کنیم، ما بر تروریستها پیروز خواهیم شد. ما هر نوع همکاری را با نیروهای امنیتی انجام خواهیم داد تا از ملتمان دفاع کنیم.

گفتنی در حملات و انفجارهای متعدد در شهر پاریس پایتخت فرانسه دست کم ۶۰ نفر کشته شدند و ۱۰۰ نفر دیگر به گروگان گرفته شدند. این حملات با محکومیت گسترده جهانی مواجه شد، مقامات آمریکا، انگلیس و روسیه و همچنین دبیر کل سازمان ملل متحد این حملات را محکوم کردند.

در همین راستا بخش گسترده ای از شبکه مترو پاریس بعد از حملات تروریستی بسته شد و روز شنبه نیز تمام مدارس و دانشگاه های این شهر تعطیل اعلام شد.09:00 لغو سفر اولاند به ترکیه

خبرگزاری مهر: رییس جمهور فرانسه که قرار بود برای شرکت در نشست سران گروه بیست (جی ۲۰) عازم ترکیه شود، بعد از حملات تروریستی پاریس برنامه سفر خود را لغو کرد.

منابع رسمی از لغو همه مسافرتهای تحصیلی در فرانسه در تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه) خبر دادند. کاخ الیزه نیز اعلام کرد شورای دفاعی فرانسه شنبه صبح تشکیل جلسه خواهد شد.

همچنین شبکه الجزیره در خبری فوری گزارش داد: در پی انفجارها و گروگانگیری در پاریس، فرودگاه بین المللی «اورلی» این شهر بسته شد. روز شنبه تمام مدارس و دانشگاه های این شهر نیز تعطیل است.

گفتنی در حملات و انفجارهای متعدد در شهر پاریس پایتخت فرانسه دست کم ۱۲۰ نفر کشته شدند. این حملات با محکومیت گسترده جهانی مواجه شد، آلمان،آمریکا، انگلیس، روسیه، کویت، قطر، امارات، مصر، عربستان و دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان این حملات را محکوم کردند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 76
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1394/08/23
خدایا نسل هرچه داعش وداعشیان وتفکرمسخره داعشی را نابود کنننننننننننن آمین
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
این دوتا که منفی دادن یعنی طرفدار داعش هستند؟ یا خودشون داعشی هستن؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1394/08/23
چاه کن همیشه ته چاه !
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1394/08/23
مرگ بر آمريكا حامي داعش و آل سعود و هر جنايتي كه از اون فتح آمريكا و قتل عام وحشيانه سرخپوست ها تا حادثه فراانسه كه اينهمه بيگناه كشته شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
اونایی که منفی داد ان شالله خودشون روزی دسته داعشیا بیافتن:D
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
اونایی که منفی دادند به خاطر جمله مرگ بر آمریکا بود نه داعش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
محمدرضا پس من هزار بار مثبت میدم...
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1394/08/23
دیدن و شنیدن مرگ انسان های بی گناه خیلی سخته! :((
United States
09:53 - 1394/08/23
هاهاها،من که دلم براشون نسوخت، به نظرم باید دیر یا زود این اتفاق میوفتاد تا ترس بیوفته به جونشون و بفهمن نا امنی یعنی چی!
اینکه مردم عادی قربانی هستن هم اصلا برام مهم نیست ، آدمای بی عرضه و بی خیال و خوش گذران به هر بلایی گرفتار بشن حقشونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
حیف که اگه پاسختو بدم نظرم منتشر نمیشه ولی امیدوارم تو قربانی افکارت نشی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
تو بیماری
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
نکنه تو از سوریه فرار کردی که میفهمی ناامنی چیه ؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
بی عرضه ها که کشورشون رو تبدیل به یک کشور توسعه یافته کردند
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1394/08/23
خوبه کمی مزه اقدامات خودشان علیه مسلمانان رو باشن
مرگ بر تروریسم
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1394/08/23
وحشتناکه ولی شایدحالا یکم عمق غم کشورهایی که سالهاست قربانی تروریست هستند رو درک کنند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
پس شما خوشحالید از مردن عده ای و درک کردن عده ای؟!
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1394/08/23
بيچاره اين مردم بي گناه بايد تاوان سياست هاي اشتباه و غلط سران غربي و بدن كه با حمايت همه جانبه از گروه هاي تروريستي اين اتفاق ميوفته ،حالا شايد كمي دردو رنج مردم عراق و سوريه رو بفهمن كه سالهاست دارن جنايتهاي تروريست هارو تحمل ميكنن اگه حمايت هاي همين روئساي فرانسه نبود داعش تا الان از بين رفته بود گرچه بنظرم تازه اين اول راهشونه و فجايع بيشتري قراره براشون اتفاق بيوفته تا بدونن هرچيزي تاواني داره، داعش كاري با روئساي غربي نداره كارش فقط كشتن مردمه وگرنه سعي ميكرد اولاندو تررو كنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
فرانسه کی از داعش حمایت کرده ؟ متاسفم برای ذهن های که نخوانده و ندانسته قضاوت میکنند
سایه
United States
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
رییس جمهور فرانسه گفته بود 2هزار نفر از فرانسوی ها در سوریه علیه بشار اسد می جنگند وما از انها حمایت میکنیم.این نتیجه حمایت از تروریستها است
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1394/08/23
اعضای گروهک داعش بویی ازانسانیت نبرده است این حملات نشان داد سگ زرد برادر شغال است باید کل دنیامتحدشود وکلیه تروریستهای مستقردرسوریه وعراق رانابود کنن
-
11:18 - 1394/08/23
اون موقع که حاجی ها در مکه کشته شدند اینا کجا بودند که همدری کنند حتی صدای یکشون هم در نیومد چوب خدا صدا نداره
پاسخ ها
علیرضا رحمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
چه ربطی داره؟؟؟؟؟یه عده همدیگرو له کردن واسه اینکه فقط از روی هم رد بشن ....با یه عده ای که نشستن تو تالار بعد با کلاشینکف قتل عامشون کنن؟؟؟؟؟؟یکم با عقل صحبت کنیم بهتره ...همدردی شما رو نخوان باید کی رو ببینن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
یه عده همدیگه رو له کردن بخاطر اینکه از روی هم رد بشن !!؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1394/08/23
غرب باید منتظر حوادث بدتر از این باشه تا درک کنند چه اتفاقهای داره اینجا میفته و آتشی که خودشون درست کردنند دامنشون رو می گیره و بد هم میگره انشالله
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1394/08/23
ما هم به نوبه خودمان این حملات تروریستی کثیف یازده سپتامبر پاریس فرانسه را محکوم میکنیم و به بازماندگان حوادث تسلیت میگوییم خدا بیامرزشان روحشان شاد همان طور که آنان حادثه منا را به ما تسلیت گفتن مرگ بر داعش کثیف به امید نابودی کامل داعش به دست کل دنیا مرگ بر اسراییل کثیف
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1394/08/23
sسلام: بخاطر کشته شدن بیگناهان متاسفم ولی مثلی است معروف که :هرکسی که باد بکارد طوفان درو خواهد کرد . درهنگام تجهیز داعش باید فکر اینجا را میکردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1394/08/23
واقعا انسانیت درون این انسانها مرده مردم انسان پاریس من دردتان با تمام وجودم شریکم فقط چشمانم گریه نمکنه بلکه تمام وجودم از این حرکن وحشیانه تماما اشک...........
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
چقد خودتو لوس کردی ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
برای مردم سوریه و یمن عراق و مصر و .افغانستان و...همینومیگی؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1394/08/23
خود کرده را تدبیر نیست،اون موقع که غربی ها از تروریست در سوریه و عراق حمایت میکردن این همه بلا سر مردم سوریه و عراق آوردن باید فکر این روزا رو هم میکردن ،سگهایی که خودشون تربیت کردن به اسم داعش امروز به جان خود غربی ها افتادن ... این روشنفکران چرا وقتی اینهمه جنایت در سوریه و عراق صورت گرفت صداشون در نیومد ؟ همین آقای پیمان معادی هنرمند به اصطلاح بین المللی فقط بلده صداش واسه غربی ها در بیاد ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
لایک...چون پاریسه همه روشنفکرا اومدن وسط 5 ساله که مردم سوریه دارن کشته میشن کجا بودن که بگن برای سوریه دعا کنید !!!!!!مگه مردم سوریه ادم نیستن فقط فرانسویها ادم ان انسانند بشرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1394/08/23
کسی که باد بکارد طوفان درو خواهد کرد...
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1394/08/23
انسانیت از بین رفته....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
الان که پاریس رفت رو هوا یادتون افتاد ؟؟؟؟
United States
13:51 - 1394/08/23
بله اون موقع که حاجی نازنین پر کشیدن یکی از این آدم های مشهور تسلیت گفتن ؟ حالا همشون دار میگن pray for paris ? واقعا خدا جای حق نشسته
اما یادمون نره اونایی که تو فرانسه کشته شدن مردم بی گناه بودن که باعث تاسف و ناراحتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
اقای محترم حاجیان عزیز رفته بودن یه کشور دیگه اونم کشوری که به هموطنانشون تجاوز شده بود و در واقعا به مردم ایران پشت کردن با این حرکت
این فرق داره با مردمی که تو کشور خودشون رفتن تفریح کنن و پای خدا پیغمبرم وسط نکشیدن بعد به دست یه مشت جنگ طلب بی شرف کشته شدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
حالا همه شون انسان دوست شدن...همدردی عمیق می کنن با مردم فرانسه شمع روشن می کنن گل میخرن میذارن دم سفارت فرانسه انگار نه انگار تو خاورمیانه ای زندگی می کنن که این اتفاق هر روز می افته!!!نگار نه انگار که جوونای ما تو سوریه به دست همین تکفیریها شهید میشن از کی جون هموطناتون بی ارزشتر از فرانسویهاست؟؟چرا برا اونا این کارارو نکردین؟؟
راستی فرانسه کشته شدن 460 حاجی ایرانی رو تسلیت گفته؟؟اونام برا ما گل خریدن؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1394/08/23
اوفی حقشونه ولی کار داعشه
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1394/08/23
این عمل جناتکاررومحکوم میکنیم بخاطرانسانیت وبیزاری میجوییم ازاین جنایتکارانی که توسط آمریکاواسرائیل وهمین اروپاییهاساخته شده وبه سلاح همین هامسلح شده اندخدالعنت کندوهابیون راکه به هیچ کس رحم نیکنن نه زائرخانه خداومسلمانان راونه مردم کشوذهای دیگررا.
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1394/08/23
متاسفم برا مردمی که میگن فرانسه از داعش حمایت کرده و داعش اون رو ترور، خیلی نظریه مضحکیه
اگه منطق رو بکار ببندی میبینیم که فرانسه داعش رو بمباران کرده داعش هم در پاسخ در فرانسه دست به عملیات تروریستی زد، و اعلام کرده تا زمانی که در کار من دخالت کنید ترورتان خواهم کرد
پاسخ ها
mohamaad
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
آره جنگ و بمباران نمایشی در برابر دیدگان جهان بصیرت داداش بصیرت
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1394/08/23
باز بیاید بگید حذف اسد پیش شرط مبارزه با داعش
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1394/08/23
این داعشها حیوونای وحشی هستند . سازمان ملل باید اجازه دهند تا انها را با سلاح کشتار جمعی نابود کنند واگرنه همه را خواهد گرفت .
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1394/08/23
شما و امثالهم چون فرانسه یک کشور توسعه یافته و عقب مانده نیست اینقدر سنگشو به سینه میزنید!
به هر حال چند ساعت گذشته و من هنوز نظرم تغییر نکرده و میگم حقش بود
پاسخ ها
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
نرود میخ آهنین در سنگ
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
به امید خدا سر خودت و عزیزانت میاد مرجان جان . اون موقع سنگ شمارو هم به سینه میزنیم .
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1394/08/23
وای پسر ، خاک بر سر ما کنن که از کشته شدن یه ملت خوشحالیم ! آخه بدون عقلا مردم چه گناهی کردن میگید حقشونه ، ایشاا... سر عزیزترین کسان شما هم بیاد تا هم حاجیایی که فوت کردن و مزشو بچشید و هم درد مردم لندن و از نزدیک حس کنید .
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1394/08/23
بابشاراسدکاملا موافقم,سیاستهای غلط فرانسه ,ازجمله اینکه به راحتی اجازه توهین به مقدسات مردم رامیدهد.یا به جای مردم سوریه نظر میدهد,,,,,خودداعش راپرورش میدهد,اگرازهمان ظهوردلعش دو پهلو موضع نمیگرفت.یاگروه پلید داعش را دولت اسلامی نمیخواند .این برسرمردمش نمیامد.
پاسخ ها
mohamaad
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
احسنت با شما کاملا موافقم
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1394/08/23
اینقدر مسلمونا کشته شدن هموطنامون تو سوریه کشته شدن این روشنفکرا صداشون در نیومد حالا که پاریسه عکس پروفایلاشون شده برج ایفل وخیابون شانزه لیزه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!تا حالا کجا بودن این خانم مهناز افشار و پیمان معادی که برای صلح و انسانیت دعا کنن حتما باید پاریس با کلاس می ترکید که یادشون بیفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1394/08/23
نظرات مردم کشور من نشون میده که ما همه در وجودمون یک داعش بزرگ داریم ! و با یک عقده خاصی داریم نظر میدیم انگار باعث بدبختی مردم کشور های مسلمان مردم کشور های دیگر هستند ...

نه عزیز من ! ملت ها قربانی حکومت های خود هستند و گرنه انسان به خودی خود در کنار حیوان هم با راحتی زندگی میکند چه برسد به انسانی دیگر ...
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1394/08/23
چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1394/08/23
این است عاقبت تروریست خوب و تروریست بد !؟الان این از کدوم نوعشه ؟
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1394/08/23
وای پسر ، خاک بر سر ما کنن که از کشته شدن یه ملت خوشحالیم ! آخه بدون عقلا مردم چه گناهی کردن میگید حقشونه ، ایشاا... سر عزیزترین کسان شما هم بیاد تا هم حاجیایی که فوت کردن و مزشو بچشید و هم درد مردم لندن و از نزدیک حس کنید .
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1394/08/23
این همون بچه اییه که خودتون زاییدید و فک کردید میندازید به جون مسلمونا و تمام! با احترام به کشته شدگان این حادثه و خطاب به دولتمردان کشورهای حامی تروریست و داعش: لطفا تحویل بگیرید!
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1394/08/23
اولا مرجان و امثالش یا خودشون ... یا یکی از اعضای خانوادشون هیچ شکیم نیست ایشالا امثال این خانوم به همراه خانواده هاشون درگی اینچنین وحشی بازیهایی بشن که بازم لذت ببرن اما اگه یه میلیون آسیایی مخصوصا این منطقه خودمون بمیره به نظرم به اندازه 1 اروپایی یا امریکایی انسان ناراحت کننده نیست چون اونجا انسان میمیره ولی اینجاها جانداری به اسم انسان ما یه قضیه ی ماشین و خواستیم نخریم تا قیمتش بیاد پایین تا اسم وام اومد روشو به قیمت دوبرابر نسبت به قبل گرانتر شد همه مثه حیوان ریختن و خریدن اما تو اروپا هر چیزی بخواد از عرف و هنجار خودش خارج بشه مردمش اعتراض میکنند و نمیذارن این اتفاق بیفته البته قصدم بی ادبی نیست تو ایران و خیلی از کشورای دیگه منطقه م آدم خوب هست اما کم هست قبول کن کشته شدن 150 نفر انسان واقعا ناراحت کنندس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
کشته شدن چند هزار انسان بی گناه واقعا ناراحت کننده نبود؟؟؟حالم به هم خورد ازین طرز فکرت..
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1394/08/23
واقعا غم انگیز و ناراحت کنندست ... برای دوستانی که میگن فرانسه از داعش حمایت میکنه و .... باید بدونن همین فرانسه چند صد نفر و چند هزار نفر و چند صد هزار نفر بی پناه و آواره جنگی از سوریه و عراق رو در کشور خودش اسکان داده .
-
21:20 - 1394/08/23
هیچ انسان آزاده ای از ریخته شدن خون مردم بیگناه از هر ملیت و از هر دین و مذهبی خوشحال نمیشه بلکه اندوهگین نیز میشود. افکار من در پاریس و همراه قربانیان این حادثه و خانواده های آنهاست.
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1394/08/23
فقط خدا میدونه اگر مسیرشون به سمت ما بیفته باهاشون چیکار میکنیم......
لعنت خدا بر ظالمین
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1394/08/23
غرب از تبدیل ایران به یک کشور پیشرفته که با زمزمه های افزایش نفت اپک در دهه 50 شمسی شروع شده بود دچار وحشت شد و انقلابی را به ملت ایران تحمیل نمود که نه تنها ایران بلکه بقیه کشورهای منطقه نیز امکان نزدیکی به استاندارد های زندگی در غرب مانند آزادی و دمکراسی، پیشرفت های اقتصادی و فرهنگی در ابعاد مختلف را برای سالیان سال بگور ببرند و اکنون پس از نزدیک به 40 سال از کاشته های خود برداشت می کند...تنها به یک دلیل مستحق این بلایاست و آنهم بی اخلاقی در سیاست....40 سال است منطقه خاورمیانه در آتش جنگ و تروریسم و استبداد حاکمان زورگو میسوزد، و کرور کرور مردم آواره و گرفتار شدند سرمایه های فکری سازنده به کشورهای غربی گسیل شدند و نیروهای مرتجع ابتکار عمل را در تمامی عرصه های قدرت و در تمامی کشور های منطقه بدست گرفتند...آیا در طولانی مدت غرب به غیر از این، اتفاق دیگری را پیش بینی می کرد.....باش تا صبح دولتش بدمد ...کین هنوز از نتایج سحر است.....
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1394/08/23
ریختن خون بیگناهان در هیچ دین و مذهبی جایز نیست ، خدا جای حق نشسته انشاا... خودش انتقام مظلومان سوریه و عراق و یمن و بحرین را از ظالمان خواهد گرفت ، لعنت و نفرین خدا بر تفکر وهابی وداعشی و حامیانش ،اسراییل قطر عربستان امریکا و....
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1394/08/23
دلم میسوزه برای اینهههمه بی گناهی که توی این چند سال به دست داعش کشته شد ولی کسی صداش در نیومد کسی براشون شمع روشن نکرد کسی همدردی نکرد!!! کودکان یمن و سوریه و لبنان که کشته شدن بشر نبودن ؟؟؟؟چرا خون فرانسویها رنگین تره ؟؟؟!!!!!!! ننگ بر این تبعیض ها...
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1394/08/24
تفكرات ادم هايي مثل مرجان منو ميترسونه به شدت!!! چطور ممكنه كسي به مرگ مردم راضي و خوشحال بشه؟! تو چه فرقي با يك داعشي داري؟!!!
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1394/08/24
حرف دلمه دیگه،نمیتونه تظاهر ‌کنه،فکر کنم توی دنیا من از همه ‌بیشتر دلم خنک شد...البته دوس دارم این اتفاقات مثلا جاهای خاص اتفاق بیوفته از قبیل مراکز فحشا
United States
00:26 - 1394/08/24
هیچکس از مرگ بیگناهان خوشحال نمیشه ولی نکته اینه که همین دو روز پیش تو لبنان نزدیک سیصد کشته و زخمی داد این افراد pray for ‎paris ، آیا برای لبنان هم همین موضع داشتن؟
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1394/08/24
در ضمن من دختر ترسویی نیستم که ‌تهدیدم میکنید !
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1394/08/24
پدرماروهمین فرانسه دراورده بی پدر بچش طعم ناامنی راا
بچش طعم فرزندانتو
خود داعش گفته نوبت لندن و واشنگتن هم میرسه
ایشالله هرچ زودتر
چقد منافع مارو در سوریه رو ازبین بردن
انگلستانی ها جاشما بودم در میرفتم
۳۰درصد داعش اتباع روسن چچن وتاتار داغستان یعنی مسلمان هایی ک روس ها هم باهاشون طرف نمیشن
هیتلر پیش اینا انسان فرهیخته ایه از پایتخت تون چیزی نمیمونه ب حق علی
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1394/08/24
خیلی جالبه دو روز پیش چهل تا شیعه با انفجارای همین داعش شهید شد اینا ساکت بودن الان حس انسان دوستی شون قلمبه شده گل کرده...بابا اینقدر خودشیرین بازی برا فرانسه در نیارید غربزده ها...
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1394/08/24
ما از سیاست های کثیف کل سران جهان خبر نداریم.قضاوتش با خود خدا.
ولی کشته شدن این همه آدم شادی نداره.
حالا هر اتفاقی که باشه.
به امید روزی که صلح جهانی به وجود بیاد. و همه در آرامش زندگی کنند
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1394/08/24
امیدوارم این اتفاق واس هیچ قشری نیفته
تاسف باره
به هرحال اگرم فرانسه داعش رو تجهیز کرده این مردمانش نبودن
و یادمون باشه سیاست بحثش سواست
و ایرانی های زیادی هم در فرانسه حضور دارن
United States
13:25 - 1394/08/24
دیر یا زود این گروه شیطانی از بین میره
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1394/08/24
سلام یوزر

احسنت،خدا از دلت بشنوه که واقعا معرکه است،،،فکرشو کن مردم از اروپا و آمریکا فرار کنن بیان ایران!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1394/08/24
جهت اطلاع فرانسوی ها ::: اقیان فرانسوی چقدر رهبر رئیس جمهور ایران به شماها هشدار دادند که این تروریستها یک رو برمیگردند پاچه خودتون میگرند کو گوش شنوا حال که ضربه اش رو خوردید یه زره درس عبرت بگیرید نه اینگ باز بیاید بگوید بشار اسد باید برود نه اق اگر برود دیگه کل جهان از انداعش و اسرائیل که میشه هر چند شماها بدتان نمیاد یه خورده آدم بشوید لا مثبها آخه اسد بنده خدا چه هیزم تری به شما فروخته چون با ما ایرانیها خوبه شماها تا ماتهتتان میسوزه اگر دنیای ارام میخواهید شر اسرائیل کم کنید که تمام این اتشها از گور این یهودیها و وهابیهاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج