نام بیش از یک میلیون ایرانی چیست؟
۲۶۷۵۷
۱۰ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۷
۷۷۹۲ 
مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان گفت: حسین نام بیش از یک میلیون و 500 هزار ایرانی است.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان گفت: حسین نام بیش از یک میلیون و 500 هزار ایرانی است.

"مهدی عسکری‌زاده" افزود: انتخاب اسماء ائمه اطهار(ع) بر نوزادان ایرانی در صدر انتخاب نام برای نوزادان در خانواده‌های ایرانی است.

در این میان علاقه مردم ایران به امام حسین(ع) ‌وصف‌ناشدنی است و هم‌اکنون نام حسین نزدیک به دو میلیون بار در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ثبت شده است.

بررسی آمار نامگذاری ایرانیان در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور نشان می‌دهد نام حسین یک میلیون و 696 هزار و 572 بار و نام شبیر 954 بار در این پایگاه به ثبت رسیده است.


مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان خاطرنشان کرد: بر اساس آمار این پایگاه، از القاب امام حسین(ع)، نام‌های مبارک 1167 بار، طیب 7073بار، شهید 558 بار و مطهر 458 بار بیشترین فراوانی را داشته‌ و نام ابوعبدالله از کنیه‌های ایشان 15 بار در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

 بر اساس آمار این پایگاه مجموع نام، القاب و کنیه‌های امام حسین(ع) یک میلیون و 705هزارو 856 بار در این پایگاه به ثبت رسیده است.


عسکری‌زاده با اشاره به تاثیر انتخاب نام‌های پرمعنا بر روی فرزندان بر نامگذاری فرزندان به نام‌های مبارک امامان(ع) و حضرت رسول اکرم(ص) تاکید کرد: نامگذاری فرزندان در سیره معصومان(ع) اهمیت فراواني دارد و حتی بیشتر نام‌های آنها را خداوند انتخاب کرده است.        
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج