سهم 10درصدی کیهان از یارانه
۲۶۸۹۰۱
۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹
۱۱۲۵۳ 
روزنامه‌های همشهری، جام جم، جوان و کیهان با تدبیر ویژه ارشاد در دولت یازدهم، به‌خاطر وابسته بودن به بودجه‌های عمومی از فهرست دریافت یارانه حذف شدند و این یارانه به بخش خصوصی اختصاص یافت.
روزنامه «آرمان» در گزارشی با تیتر «چرا کیهان و وطن امروز ‌آنقدر‌عصبانی‌اند؟»  ضمن انتشار جدولی نوشت: «براساس اسناد منتشر شده در سایت وزارت ارشاد گردآوری و استخراج شده، دریافتی روزنامه‌های کیهان، وطن امروز، جوان، رسالت و برخی روزنامه‌های دیگر است. روزنامه‌های همشهری، جام جم، جوان و کیهان با تدبیر ویژه ارشاد در دولت یازدهم، به‌خاطر وابسته بودن به بودجه‌های عمومی از فهرست دریافت یارانه حذف شدند و این یارانه به بخش خصوصی اختصاص یافت.» این گزارش سپس به «تفاوت معنادار عدد دریافتی روزنامه‌های کیهان و وطن امروز در جدول» اشاره کرده و می افزاید: بد نیست بدانید روزنامه «وطن امروز» در سال 87 آغاز به کار کرد و رقم دریافتی حدود 3 میلیارد تومانی‌اش در دولت احمدی‌نژاد تنها برای 5 سال است!

«کیهان» 12 صفحه ای نیز در دولت احمدی‌نژاد بالاترین رقم دریافتی یارانه را داشته به طوری که عدد دریافتی‌اش حدود 10 درصد کل یارانه پرداختی به همه روزنامه‌های کشور است. براساس جدول ارقام منتشره در «آرمان»، طی سال‌های 84 تا 91 روزنامه «کیهان» مبلغ 10 میلیارد و 300 میلیون تومان و «وطن امروز» در پنج سال، معادل 2 میلیارد و 800 میلیون تومان یارانه دریافت کرده‌اند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1394/09/20
ایکاش آمار تیراژ این نشریات رو هم اعلام کنید که بفهمیم با اینهمه پول مطالب سرتا پا حقیقت و انصاف خود را روزانه روی چند 12 صفحه چاپ می کنند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج