دکتر شریعتی، پایین تر از سه راه ضرابخانه!
۲۷۹۰۵۹
۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
۲۲۴۹۶ 
طنز؛
در شامگاه یا صبح گاه یا بعدازظهرگاه یا یک یه گاه یه گاهی در دوم آذر 1312 بود که کودکی شیرین زبان پا به دنیا گذاشت.
ماهنامه خط خطی - محمدرضا نصیری: در شامگاه یا صبح گاه یا بعدازظهرگاه یا یک یه گاه یه گاهی در دوم آذر 1312 بود که کودکی شیرین زبان پا به دنیا گذاشت. قابله ای که او را به دنیا آورد تعریف می کند: «دکتر شریعتی به محض اینکه به دنیا آمد، ناگهان گفت اونقه.» آن قدر شیرین گفت اونقه، که بلافاصله به او گفت: «قشنگ بود، با اجازه به اشتراک می گذارم.» والدین او نام «دکتر علی» را بر او نهادند. شریعتی بعدها دکترایش را گرفت که برعکس ننهاده باشند نام زنگی کافور. از همان عنفوان کودکی آغاز به گفتن جمله های زیبا کرد. وقتی می گفت «جیش دارم» چند نفر قلم به دست مزدور وظیفه داشتند جمله اش را یادداشت کنند و سینه به سینه به نسل بعدی انتقال دهند.

تولد دکتر شریعتی، پایین تر از سه راه ضرابخانه

دلیل اینکه بعضی از جمله های این متفکر بزرگ قرن به نسل بعدی از طریق سینه به سینه منتقل نشد این بود که آن وسط ها یک نفر سینه پهلو گرفته بود و به این ترتیب در روند سینه به سینه نقل کردن اخلال ایجاد شد. دکتر علی شریعتی پایه گذار جمله زیباگویی بود. درباره آن مرحوم لطیفه هایی ساخته اند مثل «یک روز همسر دکتر شریعتی به او گفت چند تا جمله زیبا بگو یخچال خالی است.» بسیاری از جمله هایی که ما در زندگی روزمره رد و بدل می کنیم اولین باز از قول شریعتی منتشر شده است. او بعدها جمله زیباگوها و رقبای سرسختی پیدا کرد، چهره هایی مثل نیچه، حسین پناهی، ویکتور هوگو، چارلی چاپلین، کورش کبیر، ارد بزرگ، روده کوچک، الهام چرخ دنده، فرج ا... سلحشور و...
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United States
19:44 - 1394/10/04
واقعا براتون متاسفم به خاطر این مطلب که در مورد این معلم بزرگوار نوشتید.شما نشون دادید مزدور واقعی هستید.
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1394/10/05
طنزتون خیلی ضعیف بود، نشون دادید که اصلا دکتر شریعتی رو نمیشناسیدو آشنایی نویسنده با دکتر فقط از طریق تلگرام بوده.
مشخصه که حتی یک کتاب هم ازش نخونده یا یک سخنرانی اش هم گوش نکرده وگرنه اینها رو نمی نوشت
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1394/10/05
از شما بعید بود همچین مطلبی!!
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1394/10/05
نویسنده چقدر با مزه هستش بپا چشم نخوری اینها نشان دهنده سطح فکر پایین و البته حسادت بالای جناب نویسنده با مزه هست برترینها واقعا جای تاسف داره .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج