مرجع قیمت گذاری خودرو در سال 95
۲۹۶۹۶۹
۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
۱۵۴۰۸ 
شورای رقابت در جلسه اخیر مصوب کرد، با توجه به مفاد فصل نهم قانون اصل ۴۴، مرکز ملی رقابت موظف است بطور مستمر شرایط رقابتی در بازار خودرو را پایش و نظارت نماید و خودروسازان بایستی اطلاعات کلیه خودروهای جدید را جهت بررسی به مرکز ملی رقابت ارائه کنند.
خبرگزاری تسنیم: شورای رقابت در جلسه اخیر مصوب کرد، با توجه به مفاد فصل نهم قانون اصل ۴۴، مرکز ملی رقابت موظف است بطور مستمر شرایط رقابتی در بازار خودرو را پایش و نظارت نماید و خودروسازان بایستی اطلاعات کلیه خودروهای جدید را جهت بررسی به مرکز ملی رقابت ارائه کنند.

شورای رقابت در جلسه دویست و چهلم این شورای رقابت با موضوع بازار خودرو با اعلام تداوم انحصاری بودن بازار خودرو، ادامه قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت را مصوب کرد.

جزییات مصوبات این جلسه شورای رقابت به شرح زیر است:

1. گزارش کارشناسی مرکز ملی رقابت در رابطه با روش های تعیین قیمت پایه خودروهای جدید و مبانی، مزایا و معایب هر یک از روشها ارائه گردید.

2. با توجه به درخواست شرکت خودروسازی سایپا مبنی بر تعیین قیمت خودروی ساینا، مرکز ملی رقابت محاسبات خود  را در خصوص قیمت این خودرو به چهار روش پیشنهاد نمود. با توجه به اینکه در حال حاضر خودروی مزبور در سقف قیمتی قابل قبول به فروش می رسد، شورای رقابت سقف قیمتی فعلی را مورد تأیید قرار داد.

3. در خصوص دو خودروی هایما (اتومات و دستی) درخواست شرکت ایران خودرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه در حال حاضر خودروهای دیگری نیز در این کلاس در شرایط رقابتی عرضه می شوند شورا لزومی به تعیین دستورالعمل برای این خودروها نمی بیند.

4.  در ضمن مقرر گردید چنانچه خودروهای دیگری نیز  با شرایط فوق الذکر عرضه شوند مشمول این رویه خواهند بود.

5.  با توجه به مفاد فصل نهم قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مرکز ملی رقابت موظف است بطور مستمر شرایط رقابتی در بازار خودرو را پایش و نظارت نماید و شرکت های خودروساز بایستی اطلاعات مربوط به کلیه خودروهای جدید را جهت بررسی به مرکز ملی رقابت اعلام نمایند.

پیش از این رئیس شورای رقابت نیز با بیان اینکه تغییر دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو به سال آینده موکول شد، گفته بود: اگر سال آینده بازار به‌سمت رقابتی شدن حرکت کرده باشد، شورا دستورالعملی تهیه نخواهد کرد.

رضا شیوا در رابطه با جزئیات مصوبات جلسه اخیر شورای رقابت، اظهار داشت: در این جلسه موضوع دستور العمل قیمت گذاری خودرو مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت اعضاء تصمیم به ادامه اجرای دستورالعمل گذشته قیمت گذاری خودرو گرفتند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1394/11/23
کلاً متن رو نخوندم ولی میدونم آخرش گرون میشه به همین سادگی :)))
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج