بارش باران در تهران طی روزهای آینده
۳۱۶۹۵۴
۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
۹۴۷۳ 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت بارشی کشور تا پایان هفته، از وزش باد شدید در غرب و جنوب غرب کشور طی امروز و فردا (سه شنبه و چهارشنبه، 24 و 25 فروردین) خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت بارشی کشور تا پایان هفته، از وزش باد شدید در غرب و جنوب غرب کشور طی امروز و فردا (سه شنبه و چهارشنبه، 24 و 25 فروردین) خبر داد.

احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها و داده‌های هواشناسی، با استقرار سامانه فعال بارشی تا روز جمعه به تناوب بارش باران یا رگبار و رعد و برق در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، مناطق مرکزی، دامنه‌های زاگرس و بصورت ضعیف تر در شمال شرق کشور و بتدریج در مناطق جنوبی کشور پیش بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: انتظار داریم بیشینه بارش‌های این سامانه امروز در استانهای ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مناطق غربی کردستان و کرمانشاه، جنوب استان آذربایجان غربی، زنجان، خوزستان و در روز چهارشنبه بیشینه بارش در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، غرب فارس، شمال فارس و استانهای واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: در روز پنجشنبه 26 فروردین، ضمن تداوم بارندگی ها در غالب مناطق غربی، سواحل دریای خزر، شمال شرق و جنوب کشور بارشها در استان های ایلام، خوزستان، بوشهر، کرمانشاه، زنجان، لرستان، مرکزی، همدان، غرب و جنوب فارس، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز و تهران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

به گفته وظیفه، پدیده غالب مناطق یاد شده در این مدت بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود که این شرایط جوی در مناطقی که بیشینه بارش را دارند منجر به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه خواهد شد. در ضمن طی امروز و فردا وزش باد درغرب و جنوب غرب کشور از شدت بیشتری برخوردار است.

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز چهارشنبه 25 فروردین، ابری، همراه با بارش باران و وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق با حداکثر و حداقل دمای 19 و 11 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه 26 فروردین، ابری، در بعضی ساعات بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 21 و 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج