20 قدم تا داشتن يك اتاق نشيمن ايده‌آل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۲۳۳۱
۰۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۳
۱۱۴۰۹
با آنکه وقت و هزينه زيادي را صرف دكوراسيون اتاق نشيمن مي‌كنیم، زمان زيادي را در آن نمی‌گذرانیم؛ در حالی که می توان با استفاده بهینه از فضاي اتاق نشيمن، آن را در آن واحد هم به فضاي پذيرايي از ميهمان و هم به فضايي راحت و خانوادگي براي نشيمن تبديل کرد.

برترین مجله اینترنتی ایران

برترین ها: امروزه اتاق‌هاي نشيمن به اتاقي قراردادي تبديل شده‌اند كه در آن فضاي زيادي به هدر داده مي‌شود. بسیاری افراد با آنکه وقت و هزينه زيادي را صرف دكوراسيون اتاق نشيمن مي‌كنند، زمان زيادي را در آن نمی‌گذرانند؛ در حالی که شما مي‌توانيد با استفاده بهینه از فضاي اتاق نشيمن، آن را در آن واحد هم به فضاي پذيرايي از ميهمان و هم به فضايي راحت و خانوادگي براي نشيمن تبديل كنيد. در اين مطلب دستورالعمل‌هايي براي داشتن يك اتاق نشيمن ايده‌آل برايتان مطرح كرده‌ايم كه شما را قدم به قدم در اين مسير همراهي مي‌كند.1. عكس‌ها و تصاويري از اتاق نشيمن رويايي خود را از مجلات دكوراسيون ببريد و كنار هم در جايي مقابل چشم‌تان قرار دهيد. نگران گران بودن چيدمان آنها نباشيد، اين كار را بدون واهمه انجام دهيد و بگذاريد روياهاي‌تان  آزادانه خودشان را اظهار كنند. آنچه را که در مورد رنگ دكوراسيون اتاق نشيمن، مبلمان، لوستر و... در روياهاي خود داريد بيابيد و تصويرش را ببريد و روي سطحي بچسبانيد. هركدام از اين عكس‌ها مي‌توانند جرقه‌اي در ذهن شما باشند، تخيلات شما را تحريك كنند و به آن بال پرواز بدهند.

2. برای تصمیم‌گیری در مورد طرح‌بندي و چيدمان اتاق نشيمن، ابتدا شكل و جاي چيدمان فضاي گفت‌وگو و همچنين نقطه كانوني را تعيين كنيد. اين دو قسمت، از مهم‌ترين بخش‌ها در دكوراسيون اتاق نشيمن هستند. نقطه كانوني مي‌تواند يكي از جزئيات برجسته معماري، شومينه فضا يا يك اثر هنري باشد. سپس مبلمان و عناصر اتاق نشيمن خود را، ابتدا متناسب با نقطه كانوني فضا و سپس براساس چیدمان فضاي گفت‌وگو، در دكوراسيون بچينيد.

3. جلوي شلوغي و به‌هم ريختگي را بگيريد. تعيين كنيد كه وجود چه عناصري در دكوراسيون اتاق نشيمن ضروري است و تنها آنها را در طراحي خود بگنجانيد؛ وسايل و اشياء غيرضروري و بلا استفاده را از فضا خارج كنيد، زيرا سبب به‌هم ريختگي و شلوغي فضا مي‌شوند و نمي‌گذارند دكوراسيوني ايده‌آل داشته باشيد. هرج و مرج و شلوغي دشمن دكوراسيون‌هاي شيك و جذاب است.4. مبلمان را در رديف جلوي ديوارها قرار ندهيد، آنها را کمی به سمت مركز فضا بياوريد و نزديك‌تر به هم به صورت گروهي بچينید. اينجا اتاق نشيمن است نه ايستگاه اتوبوس! ميهمانان شما براي گفت‌وگويي دوستانه و گرم، نياز دارند که به هم نزديك‌تر باشند.

5. در اتاق نشيمن خانه خود حتي اگر كوچك باشد، حداقل بايد براي 6 نفر صندلي و فضاي نشستن تدارك ببينيد. اگر اتاق نشيمن خانه شما بزرگ و وسيع است، توصيه مي‌كنيم چيدمان مبلمان و فضاهاي گفت‌وگو را به دو يا سه گروه با تعداد نفرات متنوع افزايش دهيد. براي مثال، يك ست مبلمان 6 نفره را در قالب يك گروه و يك نيم ست 2 يا 4 نفره را در قالب يك گروه ديگر تدارك ببينيد. تعداد مبل‌ها در هر گروه چيدمان، به ميزان فضاي اتاق شما بستگی دارد.

6. فضاي گفت‌وگو و فضاي نشيمن را با كمك قاليچه‌هاي منطقه‌اي تعريف و تفكيك كنيد. قاليچه‌هاي منطقه‌اي چه ساده باشند و چه طرح‌دار، گزينه بسيار خوبي براي تعريف قسمت‌هاي مختلف فضا هستند ضمن اینکه چاشني دكوراسيون هر قسمت نيز محسوب مي‌شوند.

7. از جزئيات معماري موجود در فضا و همچنين مبلمان براي ارتقاء جلوه دكوراسيون و تعريف قسمت‌هاي مختلف فضا استفاده كنيد. جزئياتي از قبيل تفكيك‌كننده‌هاي فضا، ستون‌ها و پله‌ها در صورت وجود، مي‌توانند براي تعريف قسمت‌هاي مختلف فضا استفاده شود.

8. به طور كلي، پرده‌ها، زماني كه هم‌رنگ پارچه‌های قطعات بزرگ مبلمان موجود در دكوراسيون فضا باشند، جلوه بسيار زيبايي به دكوراسيون مي‌بخشند و اتحاد و انسجام در چیدمان پدید می‌آورند.

9. بهتر است رنگ كفپوش، مقداري از رنگ ديوارها تيره‌تر باشد. در اين صورت دكوراسيون فضا ثبات پيدا مي‌كند و جلوه‌اي متعادل‌تر به خود مي‌گيرد.10. قرار دادن عناصر و مبلمان به صورت اريب و قطري در فضا، به دكوراسيون جذابيت بيشتري مي‌بخشد. آن را امتحان كنيد!

11. كلكسيون هنري و زيبايي را كه براي دكوراسيون اتاق نشيمن خود تدارك ديده‌ايد، درست جلوي فضاي نشيمن، جايي كه براي ميهمانان شما به راحتي قابل رويت باشد قرار دهيد نه پشت مبلمان. همچنين از قرار دادن تابلوهای هنري بيش از حد بزرگ و كشيده بالاي مبلمان خودداري كنيد.

12.  آينه را در جايي از دكوراسيون قرار ندهيد كه ميهمانان شما به هنگام نشستن خودشان را در آن ببينند. اين كار سبب مي‌شود آنها احساس ناراحتي كنند. آينه را در جايي قرار دهيد كه منظره و قسمتي جذاب از دكوراسيون و فضا را منعكس كند.
13. براي داشتن فضاي نشيمن اضافي، بدون اشغال شدن فضا، يك ميز عثماني را زير ميز پذیرایی قرار دهيد تا در مواقع نياز بتوانيد از آن استفاده كنيد.

14. از انواع مختلف نورپردازي در فضا بهره گیرید و تنها به يك نورپردازي سقفي اكتفا نكنيد. قسمت‌هاي مختلف اتاق نشيمن، اعم از فضاي تماشاي تلويزيون، فضاي گفت‌وگو، كنج دنج خصوصي شما و... هر كدام بايد نورپردازي مستقلي براي خود داشته باشند.

15. با اضافه کردن گياهان به دكوراسيون اتاق نشيمن، شادابي و زندگي را به دكوراسيون ببخشيد و فضاي اتاق نشيمن خود را سرشار از طراوت و شادي كنيد.

16. مسيرهاي عبور و مرور باز و بدون موانع را به اندازه كافي بين چيدمان مبلمان خود در اتاق نشيمن در نظر بگيريد. اين امر به راحتي اتاق نشيمن و همچنين ايمني آن هنگام رفتن برق‌ها كمك زيادي مي‌كند.

17. اكسسوري‌هاي مناسب و كافي را حتما در دكوراسيون اتاق نشيمن خود بگنجانيد. اكسسوري‌ها مكمل دكوارسيون هستند و به آن هويت مي‌بخشند. اكسسوري‌هاي كوچك به شكل گروهي زيباتر خودنمايي مي‌كنند، اما مراقب باشيد كه استفاده بيش از حد از اكسسوري‌ها سبب شلوغي و به‌هم‌ريخته به نظر رسيدن جلوه دكوراسيون نشوند. بين به‌هم‌ريختگي و استفاده از اكسسوري به ميزان مناسب در دكوراسيون، مرز باريكي وجود دارد.18. اگر دكوراسيوني با رنگ‌هاي خنثي براي اتاق نشيمن خود در نظر گرفته‌ايد، رنگ‌هاي متنوع و شاد را در قالب اكسسوري‌ها، آثار هنري، كوسن‌ها و... به فضا بيافزاييد.

19. برخي از عناصر و مبلمان قديمي را مي‌توان با يك رنگ‌آميزي و ترميم سطحي، براي استفاده مجدد به منظور همان كاربرد قبلي يا با تغيير كاربری در قالب يك عنصر جديد به دكوراسيون اتاق نشيمن اضافه کرد.20. گوشه‌هاي فضا را تار و بي‌روح رها نكنيد. يك كنج تاريك و سرد، با كمك يك صندلي راحتي، يك ميز كوچك و يك نورپردازي مناسب، مي‌تواند به فضايي دنج و آرام براي مطالعه و خلوت كردن با خود تبديل شود.

اين نكات بسيار مهم اما ساده به شما كمك مي‌كنند تا اتاق نشيمني به معناي واقعي راحت و خوشايند داشته باشيد. فضايي كامل و مناسب، هم براي دورهم جمع شدن‌هاي خانوادگي و خودماني و هم به اندازه كافي رسمي و گرم براي پذيرايي از ميهمان.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1391/07/08
در مورد فنگ شویی اگر می توانید تصاویری داشته باشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر