اعتراض 50 هزار کارگر اخراجی «بن لادن»
۳۲۳۴۲۲
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰
۱۲۷۵۸
حدود ۵۰ هزار کارگر شرکت «بن لادن» عربستان با خروج بدون برگشت از این کشور مخالفت کرده و حقوق معوقه خود ،که بیش از ۴ ماه است دریافت نکرده اند، را خواستار شدند.
خبرگزاری مهر: حدود ۵۰ هزار کارگر شرکت «بن لادن» عربستان با خروج بدون برگشت از این کشور مخالفت کرده و حقوق معوقه خود ،که بیش از ۴ ماه است دریافت نکرده اند، را خواستار شدند.

کارگران شرکت بن لادن هر روز در اعتراض به عدم دریافت حقوقشان تجمع می کنند، در حالی که این شرکت آنها را میان خروج فوری از کشور یا انتظار برای دریافت حقوق معوقه شان مخیر کرده است.

در حالی که کارگران برای چندمین بار در مقابل دفتر شرکت در جده تجمع کرده بودند، یک منبع آگاه در شرکت گفت: برخی کارگران از ۶ ماه پیش حقوق نگرفته اند و برای گذران زندگی و پرداخت کرایه منزل قرض گرفته اند.

شركت ساختماني عربستان موسوم به «گروه بن لادن» با افزايش فشار بر بخش ساخت و ساز در بحبوحه كاهش هزينه های دولتی در اين كشور، ۵۰ هزار كارگر خود را اخراج كرد.  
 
مجموع نيروی كار در اين شركت كه يكی از بزرگترين شركت ها در عربستان است، حدود ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده است.

اين شركت در سال جاری با مشكلاتی در زمينه پرداخت دستمزد به كارگران خود مواجه شده است.

شماری از كارگران شركت بن لادن ماه گذشته ميلادی در مقابل يكی از دفترهای اين شركت در عربستان تجمع كردند و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

شركت بن لادن در زمان رونق اقتصادی عربستان در دهه گذشته شكوفا شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر را استخدام كرد اما با كاهش قيمت جهانی نفت و تمهيدات دولت عربستان براي كاهش هزينه ها به منظور جبران كسری بودجه، به اين شركت همچون ديگر شركت های ساخت و ساز در عربستان ضربه سختی وارد شد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
-
10:49 - 1395/02/11
برخی کارگران از ۶ ماه پیش حقوق نگرفته اند و برای گذران زندگی و پرداخت کرایه منزل قرض گرفته اند.....
مثل کارگران کشور خودمون شده اند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج