30 میلیون نفر در جهان مخدر مصرف می‌کنند
۳۲۴۵۵۸
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸
۷۳۴۲ 
دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد اعلام کرد: بیش از 30 میلیون نفر در سراسر جهان هروئین و دیگر مخدرهای حاوی تریاک مصرف می‌کنند.
خبرگزاری ایسنا: دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد اعلام کرد: بیش از 30 میلیون نفر در سراسر جهان هروئین و دیگر مخدرهای حاوی تریاک مصرف می‌کنند.

طبق اعلام دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد مصرف این ترکیبات افیونی به مرگ زودهنگام 200 هزار نفر در جهان منجر می‌شود.

سوئیس در پاسخ به این چالش جهانی، معتادان به مخدر هروئین را برای 20 سال با هروئین درمان می‌کنند که در این میان انگلیس، دانمارک، آلمان و هلند نیز از این شیوه فراتر نرفته‌اند. هرچند چنین نگرشی همچنان در آمریکای شمالی رادیکال تلقی می شود. اما تنها مکانی که در آمریکای شمالی ایده‌های رادیکال آزمایش می‌شود، ونکوور است.

در بررسی انجام شده در ونکوور، کارشناسان بر آن شدند تا روش به صرفه‌تری را برای درمان معتادان به هروئین ارائه کنند. آنان در مطالعه خود به روشی دست یافتند که براساس آن مصرف ماده مخدر هروئین برای افرادی که 10 درصد به آن اعتیاد دارند و روش‌های دیگر در آنان کارساز نبوده تجویز می‌شود.

همچنین در ادامه مطالعات، تاثیر تزریق هروئین با مسکن هیدرومورفون مورد بررسی قرار گرفت و مشاهده شد که این مسکن می‌تواند در درمان معتادان به هروئین که تجویز متادون در آنان بی‌تاثیر بوده، کمک کننده باشد.

به گزارش ونکوورسان، به گفته کارشناسان با در نظر گرفتن هزینه و پیچیدگی تامین هروئین درمانی کشف مسکنی که بتواند به فرد معتاد کمک کند تا عادت خود را کنار بگذارد و زندگی خود را به حالت طبیعی نزدیک کند به مراتب مطلوب‌تر است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1395/02/14
فقط تو ایران ۳۰ملیون معتاد مخدری داریم اینا کجای کارن!والا
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1395/02/14
فقط تو ایران ۳۰ملیون معتاد مخدری داریم اینا کجای کارن!والا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج