کنترل موشک‌های هسته ای با فلاپی‌دیسک
۳۳۳۷۶۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۹
۸۶۹۳ 
سازمان دفاع آمریکا برای انجام پرتاب های موشکی اش از جمله بمب های هسته ای و موشک های بالستیک، هنوز سیسم کامپیوتری پیش از تاریخ فلاپی دیسک استفاده می کند.
وب سایت دیجیاتو - محسن وفانژاد: گزارش جدیدی که اخیرا منتشر شده نشان می دهد بخش اعظمی از موشک های هسته ایالات متحده آمریکا هنوز توسط تکنولوژی دهه 70 دیسک های فلاپی 8 اینچی کنترل می شوند.

موشک های هسته ای ایالات متحده هنوز توسط فلاپی دیسک ها کنترل می شوند

بر اساس این گزارش، سازمان دفاع آمریکا برای انجام پرتاب های موشکی اش از جمله بمب های هسته ای و موشک های بالستیک، هنوز سیسم کامپیوتری پیش از تاریخ فلاپی دیسک استفاده می کند. در واقع سیستم ها بر آن اساس توسعه یافته بودند و طی نیم قرن، هیچ تغییری ایجاد نشده است.

در همین خبر آمده که 61 میلیارد دلار مالیات سالانه ای که آمریکایی ها می پردازند خرج چه می شود. والری هندرسون، سخنگوی پنتاگون توضیح می دهد که این سیستم باقی می ماند و تغییری نمی کند چون هنوز کارایی کاملی دارد و لزومی به تغییر دیده نمی شود. فلاپی دیسک ها حجم حافظه 237.25 کیلوبایتی را می توانند درون خود نگه دارند، چیزی در حدود 15 ثانیه صدا، یکی-دو ثانیه ویدیو و دو-سه عکس نسبتا با کیفیت بزرگ.

اگر بخواهید این دیسک ها را با حافظه های 32 گیگابایتی مقایسه کنید، نیازمند 130 هزار دیسک فلاپی هستید. حالا این دیسک ها را روی هم بگذارید تا ارتفاع شان به 200 متر برسد. با این حال، هندرسون می گوید تا اواخر سال 2017 برنامه دارند تا فلاپی ها را حذف کرده و سیستم های پیشرفته تری را جایگزین کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج