جزئیات‌ ممنوعیت‌ اشتغال‌ بازنشستگان
۳۴۳۸۶۱
۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۱
۹۵۳۳ 
وزیر کار در بخشنامه‌ای به معاونان، روسا و مدیران وزارت کار خواستار اجرای ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در زیرمجموعه‌های این وزارتخانه شد.
خبرگزاری مهر: وزیر کار در بخشنامه‌ای به معاونان، روسا و مدیران وزارت کار خواستار اجرای ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در زیرمجموعه‌های این وزارتخانه شد.

علی ربیعی در بخشنامه ای به کلیه معاونین، مشاورین، روسا و مدیران عامل کلیه سازمانهای تابعه و مدیران کل استانی و ستادی بر اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تاکید کرد.

در این بخشنامه آمده است: پیرو بخشنامه شماره ۲۴۷۷۹۴ مورخ ۱۹/۱۲۹۴ در خصوص نحوه به کار گیری بازنشستگان با عنایت به ابلاغ "قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان" مصوب ۱۳۹۵ که طی نامه شماره ۲۶۱۴۵ مورخ ۱۳۹۵.۰۳.۰۹ ابلاغ شده است نکات زیر تاکید می شود:

۱- بر اساس ماده واحده قانون ممنوعیت بازنشستگان به کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا باز خرید شده یا شوند، در دستگاههای اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و کلیه دستگاههای که به نحوی از انحا از بودجه عمومی کل کشور استفاده می کنند به استثنا موارد بر شمرده شده در تبصره ۱ و ۲ ماده واحده ممنوع است.

در این خصوص استثنائات نسبت به قوانین قبلی تغییر کرده اند و ماده ۴۱ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، ماده ۹۱ قانون استخدام کشوری، ماده ۹۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و بند ب ماده ۶۵ قانون برنامه پنجم توسعه، نسخ شده اند.

۲- در استثنائات قانون جدید، بکار گیری مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت، ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان هفتاد درصد و بالاتر کما فی السابق مجاز شمرده است. علاوه بر اینها بکارگیری همترازان مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت و دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری به استثنائات اضافه و مجاز شمرده شده است.

علی رغم اجازات مذکور، در این خصوص اجازه بکارگیری اعضای هیئت علمی و نیز با مجوز هیات وزیران (موضوع ماده ۴۱ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) لغو شده است.

۳- با توجه به لغو اجازه بکارگیری «اعضای هیات علمی» و نیز «با مجوز هیات وزیران»، ضروری است از بکارگیری و یا معرفی افراد مذکور برای اخذ مجوز هیات وزیران جدا خودداری شود. همچنین با توجه به تصریح تبصره ۳ قانون مذکور، مقتضی است معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت مطبوع و نیز سازمانهای وابسته به وزارت مطبوع ظرف مهلت قانونی مقرر (تا ۹/۵/۹۵) به منظور اعمال قانون، در خصوص افراد به کار گرفته شده قبلی بازنگری و اقدام قانونی به عمل آورند.

۴- شایان ذکر است ماده ۹۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در قالب تبصره ۲ قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان اصلاح شده است و لذا با رعایت سایر مقررات مربوط، امکان بکارگیری بازنشستگان متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به صورت پاره وقت و ساعتی با شرط بکارگیری و پرداخت حق الزحمه به میزان تا یک سوم کارمندان رسمی مشابه، همچنان بلامانع اعلام شده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1395/04/02
اگه اجرا میشد خوب بود ولی دریغ از اجرا .
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1395/04/02
اش همان اش و کاسه همان کاسه
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1395/04/02
من خودم بازنشسته هستم و به نظر من باتوجه به تعداد زیادجوانان تحصیل کرده حتی یک بازنشسته هم نباید بکار گرفته شود.
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1395/04/02
ایکاش در مورد بازنشستگان نیروهای مسلح نیز اجرا شود تا مسولیت مخ فسیل عهد اصحاب کهف نیز ممنوع الکار شده و نیروهای جوان با ایده های تازه وارد شوند
Iran, Islamic Republic of
03:40 - 1395/04/02
یکی نیست که بپرسه این بازنشسته بدبخت چرامیره کارمیکنه چون زندگیش نمیچرخه .دولت پیگیری کنه ببینه اون اقایونی که حقوق چندده میلیونی میگیرن اوناهم بعدازبازنشستگی کارمیکنن.هرگزچون بقدری پول جمع کردن که واسه هفت پشتشونم دارن.حقوق این بدبختهاروهم زیادکنید.کارنکنن
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1395/04/02
سلا م در وزارت صنایع ومعادن چه بسیارن مدیرانی که سالهاس بازنشسته شدن.اما همچنان مدیرن یا مشاور. وحالا حالاهم خواهند بود حتی یه نفر از قبل 53 مشغول بکارست وهمچنان مشغول بکار در صورتی که همدورهایش سالهاس که رفتند
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1395/04/02
عزیزان با وجود حقوق کمی که برای کارگران زحمت کش بازنشسته در نظر گرفتن و این گرونی شما بگید ما چکار کنیم بریم بمیریم مجبوریم تا دم مرگ کار کنیم .اونطرفیا وقتی بازنشست میشن میرن سیاحت و جهان گردی ،اینطرفیا تازه بدبختیشون شروع میشه و باید بیوفتن دنبال کار
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1395/04/02
باز نشسته ، بازنشسته هست هیچ تفاوتی بین بازنشسته ها نباید گذاشته بشه همه در یک مملکت زندگی میکنن و چرا من کارگر بازنشسته حق کار کردن رو نباید داشته باشم ولی دیگران میتونن ما که نمیتونیم بریم بمیریم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج