چرا «پرویز تناولی» ممنوع الخروج است؟
۳۵۳۰۷۱
۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
۸۸۴۳
سردار منتظر المهدى، معاون اجتماعی نیروى انتظامی، ضمن رد هرگونه شکایت از پرویز تناولی، گفت: ممنوع الخروجى مشارالیه بر اساس حكم دادگاه و ابلاغیه قضایى است و نیروى انتظامى، هیچ گونه شكایتى از ایشان نكرده است.
 تابناک: سخنگوی ناجا اعلام کرد نیروی انتظامی هیچگونه شکایتی از پرویز تناولی نداشته است.

طرح اتهام "نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی" آن هم از طریق مجسمه‌سازی - آن هم از سوی نیروی انتظامی- به قدری عجیب بود که ما از نیروی انتظامی درخواست کردیم تا توضیح شفافی در این زمینه ارائه نماید.

سخنگوی ناجا: نیروی انتظامی شکایتی از پرویز تناولی نکرده است

در همین ارتباط سردار منتظر المهدى، معاون اجتماعی نیروى انتظامی، ضمن رد هرگونه شکایت از پرویز تناولی، افزود: ممنوع الخروجى مشارالیه بر اساس حكم دادگاه و ابلاغیه قضایى است و نیروى انتظامى، هیچ گونه شكایتى از ایشان نكرده است.

 نخستین شنیده‌ها نیز تأکید داشت که ممنوع الخروجی "تناولی" ارتباطی با مسائل سیاسی ندارد و بر اساس یک شکایت شخصی بوده است. شنیده‌های ما حکایت از آن دارد که تناولی با شکایت خصوصی شخصی ممنوع الخروج شده که مدعی سفارش یک اثر هنری و پرداخت هزینه کلان این اثر به تناولی شده و در عین حال در شکایت‌نامه خود تأکید کرده، اثر را بر خلاف تعهدات تناولی از این هنرمند دریافت نکرده است.

این خبر توضیح می دهد : پس از آنکه پرویز تناولی نتوانست از ایران خارج شود و ممنوع الخروجی او در فرودگاه اعلام شد، وی نسبت به این اتفاق اعتراض کرد و در نهایت با گذشت چند روز در اظهارنظر تازه‌ای مدعی شد: به دادگاه مراجعه کردم و مطلع شدم که شاکی این پرونده، نیروی انتظامی و ناجاست و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، اتهاماتی بود که به من وارد شده است. این اتهامات را بنا بر مجموعه کارهایی که تاکنون انجام داده‌ام، به من وارد دانسته‌اند. به گفته آنها، مجسمه‌هایی که ساخته‌ام مصداق تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب است.

این هنرمند با اشاره به مجسمه‌هایی که در این پرونده از آن‌ها نام برده شده بود، افزود: مجموعه کار‌هایم در کاخ موزه نیاوران و مجموعه‌ای که اخیرا در گالری شهریور با عنوان "تناولی و ۵۰ سال هنر پاپ" نمایش داده شده، همچنین مجسمه‌هایی که در مجموعه شخصی‌ام نگهداری‌ می‌کنم، از موارد اشاره شده در این پرونده بود. در حال حاضر قرار صادره برایم در این پرونده ممنوع‌الخروجی‌ است. قرار است وکیلم عکس‌ها و اطلاعاتی از مجموعه‌ کار‌هایم را به دادگاه ارائه دهد تا مشخص شود کدام‌ یک از آن‌ها مصداق تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب است.

اینک با پیگیری ما و اعلام رسمی نیروی انتظامی، انتظار این است علت واقعی ممنوع الخروجی تناولی به طور شفاف اعلام می شود.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1395/04/23
هنرمند سرمایه پرستیژ و شخصیت یک کشوره نگاه کنید کشورها چه حالی میکنن با هنرمنداشون احترام بذارید این کارو با کی روش کردن اصلا نظرش عوض شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج