خنثی شدن یک حمله تروریستی در مالزی
۳۵۷۶۶۴
۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲
۲۹۶۰ 
مقامات مالزی امروز (شنبه) اعلام کردند یک حمله علیه افسران ارشد پلیس این کشور را خنثی کرده و در عملیاتی یک هفته‌ای 14 عامل مرتبط با گروه تروریستی داعش را دستگیر کردند.
خبرگزاری ایسنا: مقامات مالزی امروز (شنبه) اعلام کردند یک حمله علیه افسران ارشد پلیس این کشور را خنثی کرده و در عملیاتی یک هفته‌ای 14 عامل مرتبط با گروه تروریستی داعش را دستگیر کردند.

خالد ابوبکر، بازرس کل پلیس مالزی در بیانیه‌ای گفت: این متهمان شامل یک عضو بلندپایه داعش می‌شوند که گمان می‌رود مسئول به خدمت گرفتن ابوغنی یعقوب، شبه نظامی داعشی مالزیایی که در 17 آوریل در سوریه کشته شد، باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است، پلیس مالزی براساس تحقیقات توانست یک بمب دست ساز یک کیلوگرمی را که قرار بوده در حمله‌ای علیه فرماندهان پلیس این کشور مورد استفاده قرار بگیرد کشف کرد.

آژانس‌های امنیتی مالزی در حالت آماده باش برای مقابله با گسترش فعالیت‌های داعش با این کشور به سر می‌برد. چند ماه پیش مقامات این کشور برآورد کردند حدود 50 مالزیایی به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پیوسته‌ باشند.

خالد گفت که پلیس به این نتیجه رسیده که شبه نظامی 49 ساله عضو داعشی که در  عملیات اخیر در ایالت کدا در جنوب مالزی بازداشت شده یک عامل فعال جذب نیرو برای این گروه و مسئول تدارک سفر داوطلبان پیوستن به داعش به سوریه بوده است.

همچنین در یک حمله جداگانه در ایالت پراک مالزی نیز یک زن 43 ساله که قصد داشت برای پیوستن به گروه ابوسیاف پنهانی وارد خاک فیلیپین شود نیز دستگیر شده است.

خالد گفت: 12 متهم دیگر نیز در عملیات‌های مجزا در نقاط مختلف از جمله شهر کوآلالامپور، پایتخت مالزی دستگیر شدند و گمان می‌رود که به یک شبکه یک سان تعلق داشتند.

گفته شده که 14 مظنون دستگیر شده بین 20 تا 49 سال سن دارند اما اسامی هیچ کدام از آنها  اعلام نشده است.

چندی پیش نیز احمد زاهد حمیدی، معاون نخست وزیر مالزی گفت که پلیس این کشور توطئه داعش برای ربودن نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی و دیگر وزرای دولت وی را خنثی کرده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج