جراحی بینی
۳۶۶۱۸
۰۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۰
۱۷۰۷۸۱
بینی عضوی برجسته در صورت است و جراحی بینی (رینوپلاستی) با زیبا ساختن ظاهر بینی و متناسب ساختن بینی با سایر اجزا صورت نظیر چشم ها، چانه و گونه ها موجب زیبایی چهره می گردد. جراحی پلاستیک بینی که اصطلاحاً رینوپلاستی نامیده می شود از ویژگی های خاص و منحصر به فردی برخوردار است.
بینی در زیبایی شناسی چه نقشی دارد؟

از آنجا كه بینی در وسط صورت قرار دارد و بارزترین واحد زیبا شناختی صورت است در رابطه با سایر اجزای صورت به‌خصوص چانه، لب‌ها و ابروها بررسی می‌شود.  ارتباط بینی و صورت شامل زاویه‌های بینی با لب فوقانی، بینی باپیشانی و بینی با صورت است.

در مورد زاویه بینی با صورت، اندازه مناسب این زاویه در مردان 36 درجه و در خانم‌ها 35 درجه است. توجه داشته باشید با افزایش ارتفاع بینی و افزایش زاویه بینی با صورت بینی بزرگتر و بد شكل‌تر است.

بینی عضوی برجسته در صورت است و جراحی بینی (رینوپلاستی) با زیبا ساختن ظاهر بینی و متناسب ساختن بینی با سایر اجزا صورت نظیر چشم ها، چانه و گونه ها موجب زیبایی چهره می گردد. جراحی پلاستیک بینی که اصطلاحاً رینوپلاستی نامیده می شود از ویژگی های خاص و منحصر به فردی برخوردار است.

فرد از كجا بفهمد كه به جراحی بینی نیاز دارد؟


دلایل مراجعه برای عمل بینی می‌تواند به‌علت مشكلات تنفسی یا نارضایتی از مشكل و ظاهر بینی باشد. در كل برای داشتن تنفس خوب باید دریچه خارجی و داخل بینی دارای عملكرد مناسب باشند و تیغه بینی و شاخك‌های بینی باعث انسداد مسیر راه تنفسی نباشند. مخاط پوشاننده داخل بینی سالم و آلرژیك نباشد. در عمل رینوپلاستی اصلاح انحراف تیغه بینی، بزرگی شاخك‌های بینی یا همان پولیپ و اصلاح نارسایی دریچه داخلی و خارجی بینی معمولا انجام می‌شود ولی این به آن معنا نیست كه فرد بعد از عمل جراحی بینی صددرصد دارای تنفس خوب و بدون مشكل خواهد بود. در بیشتر موارد در چند ماه اول بعد از عمل جراحی به‌علت تورم مخاط تنفسی تا حدی سخت‌تر هم می‌شود. معمولا بعد از عمل جراحی بینی به‌صورت برگشتی ترشح مخاط بینی زیادتر شده و در بعضی موارد ممكن است آبریزش بینی تا چند ماه ادامه یابد. نارضایتی از ظاهر بینی از دلایل عمده مراجعه برای عمل رینوپلاستی است. اینكه چه كسی نیاز به عمل جراحی زیبایی بینی دارد به 2موضوع مربوط می‌شود اول: تصویر ذهنی فرد از بدن خود. دوم: آیا عمل رینوپلاستی می‌تواند ظاهر بینی را بهتر كند یا نه؟ اگر می‌تواند، تغییر قابل ملاحظه‌ای است یا نه؟

پس برای كاندیدا كردن یك فرد برای عمل رینوپلاستی اول خود شخص است كه از ظاهر بینی‌اش ناراضی است و دوم مشاوره و بررسی توسط جراح پلاستیك كه مشخص می‌كند آیا عمل جراحی زیبایی بینی باعث بهتر شدن شكل فرد می‌شود یا نه؟ در كل هدف از عمل جراحی زیبایی بینی بالا بودن اعتمادبه‌نفس و تصویر بهتر ذهنی برای شخص است.

جراح بینی را چطور باید انتخاب كرد؟


هر چند بینی در مركز صورت است و كانون توجه ولی در زیباشناختی صورت و هماهنگی سایر اجزای صورت به‌خصوص چانه، گونه‌ها و طبیعی بودن وضعیت فك‌ها بسیار مهم است. در خیلی از موارد به‌خصوص در اشخاصی كه چانه كوچك و عقب دارند رینوپلاستی بدون جراحی ژینوپلاستی یا جلو آوردن چانه نتیجه دلخواه را نمی‌دهد. همین موضوع اهمیت انتخاب جراح بینی را نشان می‌دهد. فوق تخصص جراحی پلاستیك با تسلط بر زیباشناختی صورت و همچنین تسلط بر سایر عمل‌های جراحی زیبایی صورت مناسب‌ترین فرد برای انجام عمل رینوپلاستی است. در كل برای انتخاب جراحی زیبایی بینی بهتر است جراح یا دارای فوق‌تخصص جراحی پلاستیك باشد كه اسامی آنان در سایت انجمن جراحان پلاستیك و زیبایی ایران درج شده است یا جراح گوش و حلق و بینی كه در این زمینه تجربه و مهارت دارد.

تكنولوژی‌های جدید جراحی بینی چیست؟


در حال حاضر واژه رینوپلاستی پیشرفته در كنگره‌ها یا مجامع علمی زیاد شنیده می‌شود. منظور از رینوپلاستی پیشرفته این است كه برش وجود ندارد یا از لیزر برای عمل جراحی بینی استفاده می‌شود. منظور از واژه رینوپلاستی پیشرفته بازسازی و تقویت دریچه‌های داخلی، خارجی و دوختن دقیق تمام اجزای بینی در جای دقیق خود است كه اتفاقا نیاز به جراحی بینی به روش باز دارد كه جلوی بینی برش كوچكی داده می‌شود. لیزر در جراحی زیبایی بینی نقشی ندارد و صرفا برای مقاصد تبلیغاتی و عوام‌فریبی استفاده می‌شود.2 روش برای انجام عمل زیبایی بینی وجود دارد؛ در روش بسته كه برش داخل بینی داده می‌شود كه با توجه به عدم‌دید كافی موقع عمل دقت كمتری نسبت به روش دوم كه روش باز است دارد و در مورد اشخاصی كه نوك بینی بدشكل است یا دچار كجی شدید بینی است ترجیحا روش باز توصیه می‌شود كه موقع عمل دید بهتر و دقت بیشتری را به‌وجود می‌آورد. هرچند مهارت و تجربه جراح پلاستیك است كه روش و نتیجه عمل را تعیین می‌كند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج