جدیدترین اظهار نظر جنجالی سلحشور
۳۶۸۶۰
۰۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۷
۵۱۰۲
بازی تمام شد، من تبرئه شدم
این کارگردان که نشستی خبری را با حضور خبرنگاران در محل کارش در موسسه فرهنگی هنری تبیان برگزار کرده بود تا اعلام کند از اتهام سرقت فیلمنامه سریال «یوسف پیامبر (ع)» تبرئه شده است، همچنین گفت که بالاخره بازی ناجوانمردانه و غیرمنصفانه که علیه‌ او به راه افتاده بود، به پایان رسید.
خبرگزاری ایسنا: فرج‌الله سلحشور با بیان این که «دشمن در بخش فرهنگی حضور فعال دارد»، مدعی است: 17 نفر از صهیونیست‌ها، بهایی‌ها، ساواکی‌ها و توده‌یی‌ها در عرصه‌ی فیلمسازی در ایران فعال هستند.

این کارگردان که  نشستی خبری را با حضور خبرنگاران در محل کارش در موسسه فرهنگی هنری تبیان برگزار کرده بود تا اعلام کند از اتهام سرقت فیلمنامه سریال «یوسف پیامبر (ع)» تبرئه شده است، همچنین گفت که بالاخره بازی ناجوانمردانه و غیرمنصفانه که علیه‌ او به راه افتاده بود، به پایان رسید.

 این کارگردان سینما و تلویزیون همچنین اظهار کرد: در دادگاه تجدید نظر مدارک طرفین دعوا بررسی شد و در پایان رأی دادگاه این بود که اقتباسی در نگارش فیلمنامه سریال «یوسف پیامبر (ع)» صورت نگرفته است.

وی افزود: در دادگاه شعبه 1083 کارشناسانی که جزو دشمنان سلحشور بودند، اعلام کردند که 55 درصد فیلمنامه این سریال رونویسی شده است که 20 درصد از کتاب، 20 درصد در ساخت و 15 درصد در انتخاب سوژه این اقتباس صورت گرفته است.

کارگردان سریال «یوسف پیامبر (ع)» با بیان اینکه این کارشناسان فاقد مجوز دادگستری بودند، خاطرنشان کرد: نه کارشناسان و نه شاکی حتی یک جمله که بیانگر این اقتباس باشد، ارائه نکردند.سلحشور در ادامه با بیان اینکه مصداق اقتباس هیچ‌گاه در دادگاه ارائه نشد، گفت: دادگاه جدید به شعبه شماره 1057 من را تبرئه کرد و دادگاه تجدید نظر نیز حکم دادگاه قبلی را تایید کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: من شش نسخه‌ی دست‌نوشته از «یوسف پیامبر (ع)» در طول سال‌های 76 تا 80 تهیه کردم که تایپ شده آن را در تاریخ 15 اسفند 80 تحویل سیمافیلم دادم در حالی که کتاب آقای سید شهاب‌الدین طاهری موسوی(شاکی پرونده) در زمستان 1380 به چاپ رسیده است.

این کارگردان با بیان این که فیلمنامه «یوسف پیامبر (ع) » بزرگترین تحقیقی بود که در تاریخ تلویزیون انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: کتاب آقای طاهری رونوشتی از کتاب «یوسف در آینه تاریخ» نوشته‌ی توماس مان است که ما مدارک آن را به دادگاه ارائه کرده‌ایم.

به گفته‌ی وی دلیل حضور فعال این افراد در عرصه‌ی فیلمسازی این است که بخش فرهنگ و هنر گلوگاه انقلاب اسلامی است.

سلحشور با اشاره به اینکه سینمای غرب پیامبران را گناهکار جلوه می‌دهد، اظهار کرد: سلحشور در سریال «یوسف پیامبر(ع)»، پیامبری را به نمایش گذاشت که انسان پاکی است و این امر برای غرب بسیار سخت بود.

وی افزود: این شکایت، یک کمدی تلخ بود تا برای کارگردانی که منتقد سینما است، مانع‌تراشی کنند و من به زودی از طاهری شکایت می‌کنم.

سلحشور در پایان با بیان این که سلحشور چیزی برای مطرح کردن ندارد به جز خدمت کردن به مردم، گفت: خدمتگذاری را نباید در بوق و کرنا کرد و دعای مردم برای من کافی است.

 از رسانه‌هایی که به تخریب سلحشور پرداختند، شکایت می‌کنیم

در ادامه‌ی نشست خبری، مشاور حقوقی سلحشور با بیان اینکه کارشناسان اولیه مجوز دادگستری را دارا نبودند، گفت: کارشناسان جدید صدها سند را بررسی و اعلام کردند که اقتباسی از کتاب طاهری صورت نگرفته است. کارشناسان جدید شامل افرادی چون هاشم‌زاده، طالب‌زاده بهمنی، اسفندیاری بودند.

حسین شمسایی با اشاره به اینکه به حیثیت سلحشور ضربه وارد شده است، گفت: سلحشور در هیچ مرجع قضایی محکوم نشده است و هنگامی که رأی دادگاه تجدید نظر به ما ابلاغ شود هم از طاهری و هم از رسانه‌هایی که قبل از قطعیت حکم دادگاه به تخریب سلحشور پرداختند، شکایت می‌کنیم.

سلحشور اعاده حیثیت می‌کند

در ادامه نشست وکیل پرونده «یوسف پیامبر (ع)» با بیان این که هیچگونه حکمی دایر بر محکومیت موکل اینجانب مبنی بر عرضه فیلمنامه بدون اجازه پدید‌آورنده صادر نشده است، اظهار کرد: داستان «یوسف پیامبر (ع)» قصه‌ای است در میان مسلمانان و سایر ادیان الهی و به طور طبیعی امکان کار همزمان روی آن توسط چند محقق و نویسنده وجود دارد و این اقدام هیچ منع قانونی و عرفی ندارد و نظر هیات محترم کارشناسان این بوده است که پس از بررسی‌های خود بر اثر طرفین دعوا، به نکته‌ای برنخورده‌اند که برداشت یا سرقت ادبی سلحشور از طاهری محسوب شود.

قربان نگاری در پایان گفت: بر حسب درخواست سلحشور، به زودی علیه سید شهاب‌الدین طاهری موسوی اعاده‌ی حیثیت می‌شود و شکواییه‌ای دایر به اتهام افترا و نشر اکاذیب، توهین و تشویش اذهان عمومی به دادسرای عمومی تهران تقدیم می‌شود.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:59 - 1391/09/08
باسلام آقای سلحشور انسان موفق همیشه دشمنان زیادی دارد به کور چشم دشمناتون یه سریال خوب بساز که ایندفعه ازغصه دق کنن
پاسخ ها
شمالی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
اینو هم بگو که با بوجه بیت المال فیلم بساز
در ضمن اونا آقا فکر نکنم بیاد اینجا نظرتونو بخونه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:13 - 1391/09/08
Even doubtful accusations leave a
stain behind them
بترسيد از خدا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:58 - 1391/09/08
این چرا توهمش خوب نمیشه پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:51 - 1391/09/08
از سلحشور خوشم نمی اد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:04 - 1391/09/12
با سلام آقای سلحشور عشق منه تا کور شود هر آنکس که نتوان دید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج