یک مقام سوریه از حکومت اسد جدا شد
۳۷۳۶۶
۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۹
۳۴۹۰
سخنگوی وزارت خارجه سوریه از حکومت بشار اسد جدا شد و به لندن رفت.
 عصر ایران:  سخنگوی وزارت خارجه سوریه از حکومت بشار اسد جدا شد و به لندن رفت.

 یک منبع دیپلماتیک در منطقه خاورمیانه به خبرنگار رویترز در قاهره روز دوشنبه گفت: "جهاد مقدسی" سخنگوی وزارت خارجه سوریه از حکومت بشار اسد جدا شد و این کشور را ترک کرد.

این منبع که خواست نامش اعلام نشود اضافه کرد: همه آن چیزی را که می توانم بگویم این است که مقدسی در خارج از سوریه است.مقدسی از اقلیت مسیحی است و در هنگام فعالیت در سفارت سوریه در لندن توانست دکتری رسانه را دریافت کند. او در ماه های گذشته به شدت از عملکرد حکومت اسد در مقابله با ناآرامی های داخلی دفاع کرد.

رویترز درباره مقدسی می نویسد: این دیپلمات سابق که علاوه بر عربی ، انگلیسی و فرانسه را به خوبی صحبت می کند از نفوذ قابل ذکری در حکومت سوریه برخوردار نبود حکومتی که از سوی دستگاه امنیتی مورد حمایت قرار می گیرد و وزارت خارجه از تاثیر گذاری بر این دستگاه برخوردار نیست.

قبل از این خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد مقدسی از سمت سخنگوی وزارت خارجه سوریه عزل شد زیرا مواضعی خارج از مواضع رسمی حکومت دمشق را بیان می کرد.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه از گروه های مخالف اسد در این باره اعلام کرد: مقدسی به همراه خانواده اش از طریق فرودگاه بیروت به لندن رفت.

مقدسی که همیشه برای بیان مواضع دمشق درباره تحولات مختلف به چهره ای آشنا برای رسانه ها و خبرنگاران در سوریه تبدیل شده بود در چند هفته اخیر فعالیت کمرنگی داشت.

به نوشته روزنامه القبس کویت نیز موبایل مقدسی از عصر دیروز یکشنبه ، خاموش است.

در همین ارتباط ، دفاتر سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در دمشق از کاهش کارمندان خود خبر داده اند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
UNITED KINGDOM
14:56 - 1391/09/14
بشار اسد به پایان نزدیک است
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:45 - 1391/09/15
بشار اسد: همه رفتند کسی دور و برم نیست....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج