راه های کم‌رنگ‌کردن سیاهی‌های زیر چشم
۳۷۸۵۹
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
۳۲۱۲۶۳ 
برای تسکین و تعدیل سیاهی و کبودی دور چشم راه‌حل‌های زیادی وجود دارد اما راه‌حل خاصی وجود ندارد یعنی نمی‌توان گفت فلان راه‌حل و درمان قطعا این مشکل را برطرف می‌کند. در چنین مواقعی بهترین راه‌حل استفاده از نسخه‌های طبیعی است.
مجله سیب سبز: برای تسکین و تعدیل سیاهی و کبودی دور چشم راه‌حل‌های زیادی وجود دارد اما راه‌حل خاصی وجود ندارد یعنی نمی‌توان گفت فلان راه‌حل و درمان قطعا این مشکل را برطرف می‌کند. در چنین مواقعی بهترین راه‌حل استفاده از نسخه‌های طبیعی است که نه هزینه‌ای دارد و نه عوارض.

راه های کم‌رنگ‌کردن سیاهی‌های زیر چشم
وقتی خود را در آینه نگاه می‌کنید و تصویر زنی پژمرده با چشمان خسته و بی‌حالت را  می‌بینید، کسی که انگار بار روزها خستگی روی صورتش جا خوش کرده‌است با خود می‌گویید من که دیشب خوب خوابیده‌ام پس چرا سیاهی‌های زیر چشم‌هایم هیچ تغییری نکرده‌است. باید بدانید داشتن خواب کافی شبانه نمی‌تواند سیاهی زیر چشمان‌تان را از بین ببرد. شاید به کم شدن آن کمک کند، اما برای خلاصی از آن ابتدا باید به علت آن پی ببرید. به اینکه چه چیزی باعث ایجاد سیاهی زیر چشم شده‌است تا شاید بتوانید با از بین بردن آن علت از سیاهی خلاص شوید. اما بیشتر مواقع علت این سیاهی‌ها به این راحتی‌ها مشخص نمی‌شود. در این مواقع درمان‌های ساده و طبیعی بهترین راه‌حل است.

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم

تیرگی زیرچشم در بسیاری موارد ناشناخته است و هنوز علم نتوانسته علت دقیق آن را بگوید اما موارد بسیاری در این سیاهی‌ها دخیل هستند.
  •   ژنتیك
مهم‌ترین علت بروز سیاهی و كبودی زیرچشم، عامل ژنتیك است. اگر به طور ارثی پوست نازكی دارید، مسلما رگ‌های خونی زیر چشم‌تان، بیشتر مشخص می‌شوند. بسیاری از افرادی كه زیر چشم‌ها‌یشان كبود و سیاه است، آن را از والدین خود ارث برده‌اند.
  •   سن و سال
سن و سال نیز یك عامل مهم دیگر است. در طول سال‌های زندگی، پوست كلاژن خود را از دست می‌دهد و رگ‌های ریز زیر آن بیشتر دیده می‌شوند. حمام آفتاب این فرایند را تسریع می‌كند و باعث از بین رفتن بیشتر كلاژن و پیدایش خال‌های رنگی روی پوست می‌شود.
  •   حساسیت‌های فصلی
حساسیت‌های فصلی باعث ترشح بیشتر هیستامین در بدن شده و به این ترتیب رگ‌های خونی ملتهب و متورم می‌شوند. پوست زیر چشم خود را با انگشت‌تان كمی بكشید. اگر پوست قسمت كشیده شده تیره‌تر و كبودتر شد، یعنی این مسئله در مورد شما بیشتر جنبه ژنتیك دارد  یا اینكه در اثر افزایش سن و سال تیره‌تر شده است؛ اما اگر رنگ آن تغییر نكرد و به همان حالت قبل بود، نشان می‌دهد كه تیر‌گی زیر چشم‌هایتان در اثر حساسیت یا اشعه‌های زیانبار نورخورشید ایجاد شده است.6 قدم اصلی برای  کم‌رنگ کردن سیاهی‌ها

یکی از علت‌های اصلی کبودی‌های زیر چشم گشاد شدن رگ‌های خونی این قسمت است؛ به همین دلیل باید به طریقی این رگ‌ها را جمع کرد. مراحل زیر  برای کمرنگ کردن نقش این رگ‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

قدم اول


اول از همه باید یک کمپرس سرد روی  چشم‌ها بگذارید تا به طور موقت سیاهی‌ها کم‌رنگ شود. می‌توانید یک تکه پارچه نخی را با آب سرد خیس کنید و حدود 5 تا 10 دقیقه روی چشم‌ها بگذارید. دمای پایین به‌طور موقت تمام دلایلی را که باعث گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود از بین می‌برد.

قدم دوم


در سوراخ‌های بینی مقدار كمی آب نمک خیلی رقیق  یا همان سرم اسپری كنید. این اسپری فشار سینوس‌‌ها در بینی را پایین می‌آورد زیرا بالا بودن فشار سینوس‌ها می‌تواند باعث متورم شدن رگ‌های خونی زیر چشم شود. در هر کدام از دو سوراخ بینی اسپری بزنید و بعد با بینی هوا را به سمت بیرون بدهید.

قدم سوم


زیر بالش خود، یک بالش دیگر بگذارید؛ به‌طوری که شب‌ها در حالت خواب سرتان بالاتر از بدن‌تان باشد تا خون در زیر چشم‌تان انباشته نشود. علاوه بر اینها برای پیشگیری از پف چشم، از بالش مناسب برای خواب استفاده كنید. موقع خواب مایعات در بدن پخش می‌شوند كه ممكن است مقداری از این مایعات در اطراف چشم جمع شده و موجب پف كردن چشم‌ها شوند. با قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن، مایعات از اطراف چشم دور می‌شوند و مشكل پف چشم حل می‌شود.

قدم چهارم

بیشتر بخوابید. ممکن است که سیاهی زیرچشم به دلیل کمبود خواب نباشد، اما کم‌‌خوابی می‌تواند این سیاهی‌ها را تشدید کند.

قدم پنجم


در بازار کرم‌هایی وجود دارد که می‌تواند تا حدی سیاهی زیر چشم را کم‌رنگ کند. چنین کرم‌هایی باید حاوی ویتامین kو E  وC و رتینول باشند. البته نباید انتظار زیادی از چنین محصولاتی داشت چرا که تنها کمی تغییر ایجاد می‌کنند.

قدم ششم


در نهایت اگر به‌راستی این حلقه‌های سیاه آزارتان می‌دهد، می‌توانید سراغ لیزردرمانی بروید تا آن را از زیر پوست‌تان پاک کند. یک متخصص پوست یا جراح زیبایی می‌تواند لیزر درمانی را زیر چشم‌ها انجام دهد و با این کار ملانین این قسمت پوست را کاهش داده و در نتیجه سیاهی‌ها را کم کند.اولین و بهترین راه‌حل برای درمان سیاهی‌ها

هیچ چیزی بهتر از خیار نمی‌تواند به کمک چشم‌ها بیاید. کافی است هفته‌ای سه تا چهار بار از دو حلقه خیار با پوست یا از پوست خیار به شکل نواری پهن استفاده کرده و در آرامش و به حالت خوابیده روی چشمانتان بگذارید. پس از 10 دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.البته اگر می‌خواهید برای چشم‌ها سنگ تمام بگذارید، از ماسک خیار و گلاب استفاده کنید. برای تهیه این ماسک کافی است یک خیار را با پوست یا بدون پوست رنده کرده و آن را درون ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری گلاب خالص خیس کنید. سپس این ترکیب را روی پلک‌ها، اطراف چشم و گودی چشم بگذارید و اجازه دهید به‌مدت ۱۵دقیقه به همین صورت بماند. نکته مهم آن است که خیار را به‌خوبی بشویید مراقب باشید پلک‌هایتان به‌خوبی بسته باشد تا آب این ماسک وارد چشم‌هایتان نشود. سپس این ماسک را با دستمال مرطوب از روی چشم‌ها برداشته و صورتتان را با آب نسبتا خنک بشویید.

راه های کم‌رنگ‌کردن سیاهی‌های زیر چشم
تاثیر چای کیسه‌ای را دست‌کم نگیرید

تانین ماده‌ای است که در چای‌های کیسه‌ای وجود دارد و می‌تواند به کمک کبودی‌های زیر چشم بیاید. زیرا می‌تواند التهابات و ورم‌ها و تغییر رنگ زیر چشم را تاحد زیادی کاهش دهد. برای این کار باید 2 چای کیسه‌ای را برای تمام شب در یخچال بگذارید تا کامل خنک شود، صبح، دو چای کیسه‌ای را مرطوب کنید ، دراز بکشید و دو چای کیسه‌ای را روی چشم‌ها بگذارید. این کیسه‌ها باید حدود 10 تا 20 دقیقه روی چشم‌های بسته شما بماند. هر روز این کار را تکرار کنید.  چای بابونه به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد می‌تواند اثربخشی فراوانی داشته ‌باشد. این چای گیاهی در کاهش کبودی‌های زیر چشم و پف‌های اطراف آن تاثیر بسزایی خواهد داشت.

راه های کم‌رنگ‌کردن سیاهی‌های زیر چشم
نعناع هم می‌تواند مفید باشد

استفاده از کمپرس عصاره برگ‌های نعناع تاثیر زیادی در بهبود تیرگی اطراف چشم دارد. به اعتقاد بسیاری از متخصصان طب سنتی  شیوه‌های طبیعی درمانی تهیه عصاره برگ‌های نعناع که از جوشاندن برگ‌های این گیاه دارویی به‌دست می‌آید موجب بهبود این تیرگی می‌شود. بهترین روش برای تهیه این عصاره آن است که ۲تا ۳ قاشق از برگ‌های نعناع را درون ۲‌ لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا بجوشد. سپس عصاره به‌دست آمده را صاف کرده و اجازه دهید سرد شود. در این مرحله دستمالی تمیز و نخی را به عصاره نعناع آغشته کرده و آن را روی چشم‌ها بیندازید. اگر برایتان امکان دارد، بگذارید تمام شب روی صورت‌تان بماند.

راه های کم‌رنگ‌کردن سیاهی‌های زیر چشم
سیب‌زمینی سیاهی‌ها را بیرون می‌کشد

سیب‌زمینی  یکی از موادی است که می‌تواند ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها را از بدن ما بیرون بکشد یعنی تمام ناپاکی‌ها و چیزهای اضافه را به درون خود می‌کشد. به همین دلیل ما می‌توانیم از آن برای کم‌رنگ کردن حلقه‌های کبودی زیر‌چشم استفاده کنیم. برای این کار ابتدا یک سیب‌زمینی را خوب بشویید و برش نازکی از آن را روی سیاهی‌ها و کبودی‌های زیر چشم‌هایتان بگذارید. سیب‌زمینی باید حداقل 20 دقیقه روی صورت بماند. بعد از این مدت می‌بینید که کم‌کم خود سیب‌زمینی هم تغییر رنگ می‌دهد.این کار کبودی‌های زیر چشم را کمی روشن می‌کند و حس خنکی و تازگی خاصی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
 
راه های کم‌رنگ‌کردن سیاهی‌های زیر چشم

چه کرم‌هایی مفید است؟


کرم‌های چشم که حاوی کافئین هستند به کم شدن سیاهی‌ها کمک می‌کنند. برخی کرم‌ها هم حاوی مواد و ترکیبات ضدالتهابی بوده و این تیرگی‌ها را کاهش می‌دهند. کرم‌های دور چشم که حاوی چای سبز و روغن دانه انگور هستند نیز به تقویت دیواره مویرگ‌ها کمک می‌کنند. اگر پوست زیر چشم‌تان بسیار نازک است و باعث می‌شود این نواحی تیره‌تر به نظر برسند، از کرم کلاژن‌ساز استفاده کنید. یکی از ترکیبات اصلی این کرم‌ها رتینول است. رتینول کمک زیادی به کلاژن‌سازی می‌کند. ویتامین C نیز تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و به روشنی و درخشندگی پوست کمک می‌کند.
انتشار یافته: 64
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1391/10/04
چه عکسهای زشت و چه مطلب اموزنده ای با تشکر
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1391/10/04
من جندين سال است كه با اين مشكل روبرو هستم اميدوارم با اين راه كارها مشكلم حل شود
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1391/10/04
ممنون خیلی بجا و مفید بود****
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1391/10/05
من تازه سیاهی زیر چشمام شروع شده .مطلب خیلی مفید و اموزنده ای بود خیلی استفاده کردم .مرسی مجله جان
United Kingdom
18:06 - 1391/10/06
مطلب بسیار اموزنده ایست خیلی ممنون
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1391/10/10
از عوامل دیگه ی سیاهی چشم بیماری هم هست:مثل بیماری کلیه و کبد.
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1392/04/11
بابا دمتون گرم. این کارایی ک گوفتینو انجام خاهم داد.ایشالا سیاهی دور چشام بهتر شه.قربون شما
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1392/06/08
من زیر چشمانم کمی قهوی است یک سالی که شروع شده من میگم شاید برای کم خونی هم باشه درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1392/06/20
ممنون از اطلاعاتتون به امید روزی که دیگه سیاهی نباشه و فقط اعتماد به نفس باشه.
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1392/09/20
سلام واقا اطلاعاتی خوبی بود . ممنون
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1392/12/02
مرسی.ان ساالله برطرف بشه اخه خیلی اعصابم خورده واسه سیاهی دورچشمم
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1392/12/18
ممنون خوب بود انشاالله از كبدم نباشه برام دعا كنيد دوستان من سندرم ژيلبرت دارم وفيبروكيست هم هستم
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1392/12/18
اتفاقأ عكساشم خيلي جالب بود وباعث ميشه بيشتر راه حلها تو ذهن بمونه
United Arab Emirates
11:21 - 1393/07/05
اميدوارم كمكم كنه جون دور جشم من واقعا نسبت به سنم شديد سياه شده
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1393/10/08
خداوندیرتان بدهد خیاروگلاب جواب داد
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1393/12/09
با سلام...به نظر من یک علت دیگه هم باعث کبودی دور چشم میشه و آن کم خونی میباشد.که نیاز به آزمایش وتشخیص پزشک نیاز هست..
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1394/01/10
واقا عالی بود با تشکر از همه دوستان عزیز
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1394/02/01
عالی بود ممنونم فکر میکردم جواب ندهد ولی عالی بوذ
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1395/02/06
اگر سیاهی زیر چشم شما ژنتیکی باشد بغییر از لیزر هیچ کدوم از این راه جواب گو نیست عزیزان شاید برای مدت بسیار کوتاه از سیاهی زیر چشم شما تا حد خیلی کمی کم کنه ولی به محض عدم استفاده از روش های بالا به حالت اولیه خودش برمیگرده.بازم ممنونم مطالبتون عالی بود.
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1395/02/07
ممنون از راهنمایتان استفاده از سیب زمینی اثر بخش بود
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1395/05/12
سلام .........زیر چشمام سیاه شده کمک کنین ه کار میکنم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1395/06/25
لطفا کرم مخصوص گودی و سیاهی دور چشم خوب معرفی کنین من خیلی تحقیق کردم ولی به نتیجه نرسیدم
دوستان این روشهایه خونگی جوابگو نیست . کرم ایرانی مثه مای و سینره و ... رو استفاده کردم بیخودن
کرمی که لیفتینگ کنه و گودی رو رفع کنه دوس تا ان اگه استفاده کردین به مام بگین قیمتشم بگین ممنون
Iran, Islamic Republic of
02:42 - 1395/08/07
مرجان خانم نا امیدمان کردی ها
بازم تشکر مجله
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1395/08/14
اصلانم خوب نبود این چیه
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1395/08/26
ممنونم خیلی مطالب اموزنده ای بود
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1395/11/05
تشکرازراهنماییتون عالی بود
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1395/11/11
استفاده از اب سیب زمینیه رنده شده،سیب زمینی و رنده کنید،ابشو بگیرید،و از تفالش جدا کنید،اب سیب زمینی زو بزاری پنج الی ده دقیقه ی جا بی حرکت بگیره،بعدش نیبینید که اب از نشاستش حدا شده،قسمت زیرش نشاسته ته نشین میشه،و ابش قسمت بالا سیاه نیمونه که باید اونو اروم بریزید دور،اون نشاسته ای ک تهش مینوته رنگ نباتی و خیلی غلیظ هست ک اونو بزنید ب پوستتون هم لک پوستو میبره هن سیاهی زیر چشم کم میکنه هر روز ب مدت ۴۹روز این کارو کنید بی وقفه مطمئن باشید نتیجه میگیرید
بدرود
موفق باشید
Turkey
15:51 - 1395/11/20
سلام من از وقت که میفهمم زیز چشمهایم کبودی زیاد دارد وقت که نارام خواب کنم بیحد زیاد میشود امیدوارم یک راه خوبی را بریم توسعه کنید متشکرم
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1395/12/03
مرسی از مطالب مفیدتون..
سلام
گله ای که از شما داشتم اینه که چرا اول مطلب نوشتین تصویر زنی خسته...??!!
مطلبی که میذارین باید همگانی باشه. به جنس خاصی اشاره نکنه. درسته عکسی که گذاشتین عکس یک اقا هس ولی وقتی با شروع مطلب از بد بودن این ویژگی در خانم ها یاد میشه حساسیت رو نسبت به اون بیشتر می کنه . و هر کسی سعی می کنه اونوبا استفاده از مواد ارایشی بیشتر بپوشونه در صورتیکه این ویژگی ممکنه یه ویژگی کاملا طبیعی باشه. قرار نیس که همه مانکن و مدل باشن که...
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1395/12/16
اینطور که مطرح کردید،برای حل این مشکل باید به درمانهای طبیعی روی آورد و بیخیال لیزر درمانی شد.مقاله بسیار مفیدی بود ممنو از زحمات شما .امیدوارم از طریق درمان طبیعی نتیجه بگیرم.
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1395/12/17
تشکر ازلطف تون عالی بود
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1396/01/25
بهترین راه آب خوردن زیاده،تا حدی میتونه گودی زیر چشم رو از بین ببره.
Norway
18:30 - 1396/01/29
خودارضايي هم باعث سياهي دور چشم ميشه؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1396/02/17
سلام.چن ساله زیر چششمم سیاهه خوب هم نمیشه هرکاری میکنم .
اگه روش درمانش رو فهمیدین به منم بگین مرسی
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1396/02/22
سلام من ۱۹سالمه دورچشمم انقدسیاهه سنموخیلی زیادنشون میده قیافموخیلی بدکرده خواهش میکنم بیشترراهنمایی کنیدمن نتیجه نگرفتم
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1396/04/05
سلام من فکر روغن ارگان که از یک دانه ی گیاه در مراکش است جوابگو باشه البته قیمتش بالاست
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1396/05/05
هنوز امتحان نکردم امیدوارم جواب بده چون من نمیتونم لیزر کنم بدلیل حساس بودن پوستم
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1396/05/06
من فکر کنم همش مسخره بازیه
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/05/07
سلام بچه ها منم همین مشکل سیاهی دور چشم را داشتم.قبل اینکه این مطلبو بخونم.خودم قبلا با روغن های گیاهی مثل روغن بادم.روغن نارگیل.روغن زیتون.روغن هسته انگور.به نتیجه رسیدم و واقعا راضیم سعی کنید یا روغن خود درمانی کنید چون واقعا میدونی طبیعیه.ولی کرم های امروزی همه از شیمیایی درست میشن.خیار هم بهترین گزینه میتونه باشه.من خودم با روغن بادم نتیجه گرفتم.شما هم هر شب قبل خواب چند قطره روغن به دست بریزید و اروم ب دور چشم و پیشانی بمالید و ماساژ بدید.این روشو یک یا دو ما استفاده کنید نتیجه میگیرید.برای راهنمایی شما مم ب این ایدی من پیام بدید تلگرا5 موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1396/05/10
من از بچگی چشمام همینطوری بوده و هنوزم هست نمیدونم خوب میشه یا نه۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1396/05/19
سلام من مشکل تیرویید داشتم و نمیدونستم دور چشم هام به شدت سیاه شده بود بعدش که فهمیدم و دارو خوردم خیلی بهتر شد.درضمن سیب زمینی هم جواب میده.باتشکر
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1396/12/27
میشه پنبه آغشته به اب سیب زمینی رنده شده رو ، با پنبه ش تمام شب (تا صبح) بذاریم روی گودی زیر چشم بمونه؟
یا بعد ۱۰مین باید بشوریمش حتما؟
لطفا پاسخ بدین
ممنونم
Iran, Islamic Republic of
04:50 - 1397/03/05
هفته ای یه دونه فولیک اسید بخورید. هر روز ۸ لیوان آب مصرف کنید واسه گودی چشم روغن خراطین هم خوبه حجم دهندس.
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/03/28
لیزر کسی تجربه داره؟؟ دورچشمام از بچگی سیاهه کمی هم بهم سخت میگذره شدید تر میشه
Germany
01:43 - 1397/03/29
چه کامنتای سفارشی ای
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1397/05/10
سلام سیب زمینی راه کار خوبیه من استفاده کردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج