گول ظاهر این خودروهای بی کیفیت را نخورید
۳۷۹۱۲۶
۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۳
۱۷۷۷۴ 
تولیدکنندگان اتومبیل هر چقدر هم تلاش کنند، بالاخره قادر به تحویل کالای مرغوب نیستند. حتی اگر اتومبیل شیک و تمیز هم به نظر برسد، همیشه به معنای خوش ساخت و قوی بودن آن نیست.
برترین ها: تولیدکنندگان اتومبیل هر چقدر هم تلاش کنند، بالاخره قادر به تحویل کالای مرغوب نیستند. حتی اگر اتومبیل شیک و تمیز هم به نظر برسد، همیشه به معنای خوش ساخت و قوی بودن آن نیست. این اواخر انبوهی از اطلاعات بدست آمده از گزارش‌های مشتریان، این تصور رایج اشتباه را که تمامی ماشین های مدرن خوب هستند را از بین برد. گرچه وسایل و امکانات خودروهای امروزی در مقایسه با وسایلی که رانندگان مجبور بودند در سال 1980 و حتی 1990 بخرند بسیار بهتر هستند، اما همچنان خودروهای نامرغوبی در بازار وجود دارد.
 
با بی توجهی تولیدکنندگان به جمع آوری و بازگردانده شدن اتومبیل ها، فقدان استانداردهای لازم آنها در بخش ایمنی، یا بی کیفیت ساخته شدن آنها، اتومبیل های ارزان مانند مین زمینی خنثی نشده ای می مانند که مشتریان هنگام یورش بردن به نمایندگی‌های فروش برای خرید اتومبیل‌ باید مراقب آن باشند.
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 
طی این سال ها، نمونه‌های متعددی از اتومبیل‌های زیر حد استاندارد ساخته شده که وارد بزرگراه‌ها شده‌اند و گرچه تودوزی و تزیینات داخلی آن‌ها گاهی اوقات تا حدی بهتر از دیگر وسایل کار می کند، اما هنگامیکه ماشینی "کم ارزش و نامرغوب" خطاب می‌شود، معمولا چنین امکاناتی ارزش و اعتبار خود را از دست می دهند. در ادامه، لیستی خلاصه از چند اتومبیل آمده است که به طور دلفریبی شیک هستند اما کیفیت لازم را برای تبلیغات جنجالی ندارند. بعضی از این اتومبیل‌ها به احتمال شما را به شگفتی می‌آورد، در حالیکه بعضی دیگر شما را متعجب نمی‌کند. پس، خودتان را برای خواندن لیستی از "خودروهای نامرغوب" آماده کنید.
 
1) دوج دارت / Dodge Dart

از تمامی ماشین‌هایی که "دوج" ممکن بوده است دستور جمع آوری شان را بدهد، ماشین "دارت" انتخاب شده است ولی چرا این ماشین؟ قطعاً، پرتگاه اصلی این ماشین نقلی، به این خاطر نبوده که به عنوان بدترین ماشین از این برند تولید شده است (آیا شخصی ماشین دیگر" آسپن" را به یاد دارد؟) و اما اینکه هیچ گونه ضمانتی وجود ندارد که این ماشین ها دوباره احیا شوند. به خاطر شکایات موجود از تمامی این ماشین که برگرفته از مشکلات ناشی اجزای داخلی ضعیف ساخته شده تا سیستم دنده معمولی و ویژگی‌های کنترل پذیری ضعیف ماشین است، تعجبی ندارد که این ماشین در این لیست قرار گرفته و تا کنون برای فرستادنش به گورستان ماشین‌ها برنامه ریزی شده است.
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 


2)مرسدس بنز سی ال ای / Mercedes Benz CLA

هنگامی که نام مرسدس بنز را می‌شنوید، سریع این موضوع به ذهن می رسید که نه تنها این ماشین ارزان نیست، بلکه گران نیز هست. با این همه، بنز برندی بسیار مجلل و معتبر است.

با وجود رانندگی سخت و نامیزان، طراحی داخلی شرم آور، صفحه نمایش برنامه تفریحی-آموزشی تلویزیون بسیار بد جاسازی شده و با کیفیت ضعیف پیکسل و نیز گواهی تولید از مجارستان، نمی‌توان واقعاً آن ماشین را در رده مرسدس بنز جا داد. مطمئناً می‌توان بسیاری امکانات دیگری به این ماشین اضافه کرد و آن را زیبا جلوه داد، اما آیا می‌توان بر وسوسه خرید مرسدس با قیمت معمولی و با تمام ویژگی هایش فائق آمد؟
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 


3)شورلت ترکس / Chevrolet Trax

این ماشین می‌تواند نظرات مثبتی از منتقدانش بگیرد، ولی یک دلیل وجود دارد که چرا شرکت شورلت تنها 13 ماه پس از اولین تست رانندگی، خط تولید "ترکس" را به منظور تعمیرات اساسی متوقف کرد. گرچه این ماشین به عنوان یک "نیم شاسی" جمع و جور و کوچک، خوب عمل کرده، اما اطلاع چندانی وجود ندارد که اجزای داخلی اش تا چه حد نامرغوب و ترمزها، قدرت، کنترل پذیری و ظاهرش تا چه حد معمولی است و حتی کمترین تعجبی هم نکردیم هنگامی که شنیدیم این ماشین نسل اول به این سرعت از دور خارج می‌شود.
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 

 
4)کریسلر 200 / Chrysler 200

به نظر می‌آید که مدل آخر کریسلر 200 متعلق به باشگاه قایق تفریحی است، و اگر آرم این ماشین را برداریم و به مردم بگوییم که این ماشین "آئودی" است، به احتمال قوی عده زیادی باور می کنند. این ماشین، در مقایسه با برادر بزرگترش کریسلر 300، از جهات زیادی ناموفق از آب در آمده، به طوری که ارزیابی‌های ضعیف مشتریان از آن و شکایات به خاطر کیفیت بدش همچنان ادامه دارد و یک سری دستور جدید برای بازگشت این ماشین به خاطر کیسه‌های هوا و صندلی هایش به اجرا در می‌آید. کریسلر 200 در کنار "دوج دارت" از رقابت خارج می شوند.
 
مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 

 
5)میتسوبیشی اوولوشن / Mitsubishi Evolution

واقعاً ممکن است طرفداران فیلم "سریع و خشن" از ماشین‌هایی که می‌خواهند بخرند بدشان آید، اما میتسوبیشی اوولوشن دو دیفرانسیل به دلایلی در این لیست قرار گرفته است. مردم باید درک کنند که چون میتسوبیشی بسیار کوچک است (و به خاطر سقوط آزاد اوضاع مالی آن)، باید میان قدرت، کنترل پذیری و هماهنگی کار مهندسی بر روی ماشین "اوو"، که البته لیاقتش را دارد، و یا نادیده گرفتن طراحی اجزای داخلی در سطح کیفی "اوت لندر" یکی را انتخاب کند.
 
بنابراین، از بعضی لحاظ، بله، ماشین "اوو" هنوز کاملاً فوق العاده است. اما اگر که می‌خواهید سوار یکی از آن‌ها شوید ابتدا مطمئن باشید که چطور همۀ اجزای ماشین سرهم بندی شده اند، و کیفیت مواد استفاده شده چطور است، زیرا احتمالش وجود دارد اولین کلمه ای که به ذهن بیاید "به دردنخور" باشد.
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 

 
6) مزدا سی ایکس 9 / Mazda CX-9 

خدا را شکر، مزدا CX-9 جدید فوق العاده به نظر می‌رسد. اما متاًسفانه برای شما اینطور نیست. مدل عامه پسند CX-9 در اینجا قطعاً نکات مثبت خود را دارد، اما حتی ویژگی ذاتی این ماشین که ریشه اش برگرفته از ماشین "فرد مزدا" قدیمی است، باعث موفقیت آن نبوده. این ماشینی است که حتی اگر در رده ماشین‌های ارزان قیمت قرار بگیرد، نامرغوب محسوب نمی‌شود و مقایسه کردن این مدل قدیمی با مدل 2017 این حقیقت را تایید می کند، زیرا چیزهایی مانند اجزای داخلی زیباتر و فناوری توربین این ماشین از کیفیت بالایی برخوردار است و به ارزش ماشین می‌افزایند.
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 


7) تویوتا یاریس / Toyota Yaris

آدم‌ها همیشه می‌گویند "هرچه قدر پول بدهی، آش می خوری" و تا حد زیادی این حرف درست است. اما دنیای اتومبیل سازی تا حدی استثنا است، زیرا خودروسازان همیشه تلاش می‌کنند که از یکدیگر پیشی گیرند و اغلب به طور مکرر قیمت بالاتری را برای چیزی کمتر از آن قیمت ارائه می‌دهند. اما متاًسفانه در خصوص تویوتا و "یاریس" با صندلی مانند صندلی سفت استادیوم، ماشینی که در اینجا می‌بینید قرار است توسط ماشین‌های "سیون آی ای و آی ام" (هر دو مورد به زودی قرار هستند که به عنوان تویوتا برند سازی شوند) از رقابت حذف شود. این ماشین کوچک مقرون به صرفه تقریباً از هر لحاظ رو به سقوط آزاد است.
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 


8) جیپ کامپس / Jeep Compass

برای انتخاب بین "پتریت" و "جیپ کامپس"، شانس هر یک پنجاه پنجاه بوده و در نهایت براساس تجربیات پیشین از این ماشین ها، جیپ کامپس انتخاب شد. در حال حاضر هر دو خودرو شاسی بلند (SUV)  منتظر کنار رفتن از رقابت هستند و با توجه به ارزیابی‌های ناشی از گزارش‌های مشتریان در خصوص پایین بودن سطح آن‌ها از لحاظ کیفیت و رضایت مشتریان، دلیل آن مشخص می‌شود. گر چه "کامپس" بسیار شبیه به برادر بزرگتر قوی اش "گراند چروکی" است، ولی هیچ چیز تاًثیرگذاری در مورد آن وجود ندارد. به نقل از یکی از همکاران پیشین که هر روز با "کامپس" رانندگی می‌کرد، "هر دفعه که این ماشین را می‌رانم واقعاً احساس می‌کنم قطعاتش دارد از هم جدا می‌شود".
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 


9)فیات 500 ال / Fiat 500L

جمع بندی گزارش مشتریان نتوانسته است تنها یک مدل از برند "فیات" را برای داشتن عنوان بدترین خودرو سال از لحاظ اعتمادپذیری مشخص کند، با این حال ماشین 500L به عنوان یکی از بدترین ماشین‌ها در آمریکا در صدر جدول قرار دارد. در حالیکه در مقایسه با 500L، فیات 500X بسیار بهتر عمل کرده، اما امتیاز آزمون جاده این فیات تنها 52 امتیاز بوده که 38 امتیاز از خودرو رده بعد پایین تر است و این برند فیات را در پایین لیست قرار داده.
 
 مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند.
 


10) فرد اسکیپ / Ford Escape

گرچه این ماشین در مقایسه با همتایان قبلی اش فوق العاده به نظر می‌رسد، اما یک ناکامی مفتضحانه از لحاظ کنترل کیفی برای خودروسازان "دترویت" بوده است، مثلا مدل 2013 این ماشین مورد فراخوان بسیار زیادی برای جمع آوری قرار گرفته است و مدل 2014-2015 آن تنها نه امتیاز به دست آورده است. مشکلات اسکیپ از مشکلات کیسه هوا و اتصالات الکتریکی گرفته تا داغ شدن بیش از حد موتور و درهای بازشونده روبه بالا اما بی هشدار، "اسکیپ" را مانند کودک مسئله داری برای خودروساز کرده است که در فهرست به عنوان آخرین مورد در "لیست ماشین ها نامرغوب" امروز قرار داده ایم.
 
مراقب باشید! این ده ماشین زیبا به نظر می‌رسند، ولی نامرغوب ساخته شده‌اند. 
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1395/07/04
شما همین به قول خودتون آشغالای آمریکایی و اروپایی رو بیار ایران ملت رو چشمشون میذارن
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1395/07/04
مطلب طنز جالبی بود، تو ایران حرف از کیفیت خودرو زدن واقعا طنز قرنه...
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1395/07/04
فورد؟ مرسدس بنز؟... نه..! فقط پراید! :دی
البته حرجی به شما نیست، چون اخبار رسانه های خارجی رو ترجمه کردین. ولی اینایی که برای اونا مشکل محسوب میشه اینجا خاطره است
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1395/07/04
واقعا جای شگفتی و البته افسوس داره - در کشور ما اگر این خودرو ها در دست مردم قرار بگیره - هزاران بار خدا را شکر میکنند - چون ما پراید داریم - اگه اونها پراید دارو ببینند چی میگن ؟ چی دارند که بگن ؟
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1395/07/04
پس پرايد و پژو و پيكان و ... ماشين هاي ساخت داخل خودمون چي همش بايد در سطل آشغال بريزيم ولي داريم 20 ميليون براي پرايد پول مي دهيم و 30 ميليون براي پژو و 40 ميليون براي ال 90
پس بگو لعنت بر خودروساز داخلي...
خدا لعنت كند كساني كه خودرو و اجناس نامرغوب مي سازنند و جان مردم را به بازي مي گيرند.
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1395/07/04
ممنون که کمکم کردین -میخواستم برم یه شورلت بخرم خوب شد نرفتم کلاه بره سرم...به جاش میرم پراید132 میگیرم
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1395/07/04
خدایا اینا شرم آورن ماشین های ایرانی چی هستن؟ به نظرم این مطالب رو نشر ندید من سکته میکنم حداقل کسی که تو این مملکت یکم فکر داشته باشه از نظر قلبی مشکل پیدا میکنه * خدایا پناه بر توووووووووووووووووووووووووووووو
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1395/07/04
بابا اینها رویای مردم ایران هستند سرما منت بزارید بدون عوارض این ماشینهای به قول شما سراسر ایراد رو وارد کنید تا میزان مرگ میر حوادث رانندگی بشدت کاهش پیدا کنه و حسرت به دل این مردم بدبخت نمونه
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1395/07/04
درسته ایراد دارند و تولید کننده هاش این رو میپذیرند. نه مثل بعضی مثلا خودرو سازها !!! با همه این حرفها کاش از این اشغالهایی که گفتید به هر ایرانی یکی میرسید البته به قیمت واقعیش که لا اقل ما هم این ایرادات رو حس میکردیم !!!! واقعا حس عجیبی خواهد بود
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1395/07/04
شما این بی کیفیتها رو بده به من ، رو چشم میزارم
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1395/07/05
اه اه چه بی کیفیتن اینا
بیاین از خودروسازهای غیور و مردم دار ایران یاد بگیرید
فقط پرایدمون همه این آشغالا رو حریفه
من رفتم سوار پرایدم بشم ( انا لله و انا علیه راجعون )
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1395/07/05
مجله جان خیلی متن مزخرفی گذاشتی لطفا به شعور خواننده توهین نکن
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1395/07/05
پراید بخرید،پراید.
پراید خوبه، مو پراید مخام
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1395/07/05
پراید خوبه پرااااااااااااید.
خخخخخخخ.....
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1395/07/05
برادر کوچیکم چند ماه پیش یه تویوتا کارینا مدل1978 به مبلغ هشت میلیون خرید به خدا این ماشین حرف نداره
حیف پول نیست بدی به ماشین ایرانی
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1395/07/05
اقا پراید بخر کیفیت عالی عالی
این اقا ملت رو سمند فرض کرده
چون خوب سواری میدن
بخر ماشین ایرانی با کیفیت بخر
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1395/07/06
تو رو به خدا این متنهای خارجی رو ترجمه نکنید.
گزینه های بهتری واسه مسخره کردن هست!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1395/07/06
خدایی چطور دلت میاد به اینا بگی بی کیفیت؟
والا بخدا ما تو رویامون سوارشونیم
اگ اینا بی کیفتن پس ما چی سواریم؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1395/07/06
همه می دانند که کیفیت جهانی فقط در خو.دروهای،،،ایران خودرو،سایپا،کیاموتور ایرانکرمان خودرو.و....ایران هست وبس
Iran, Islamic Republic of
06:38 - 1395/07/07
سلام مفاله شما جالب نبود چون بدون ازمایش و تحقیق نمیتوان از تولیدات خودمان که از بی کیفیتی تولیدات و لوازم یدکی از کشته ها پشته درست شده گذشت فیلم تهران 11 در مورد پراید سبز یشمی را کی تبلیغ کرد حالا هم تبلیغ میکنند اتوموبیل شناسنامه هر فرد است تا کی ما باید با شناسنامه های جعلی زندگی کنیم من وقتی یک خودرو شناسنامه ام مبشه که بدون کمک خارجی ها خودمان در کشور خودرویی را طراحی و موتوری را اختراع کنیم که در دنیا نظیرش نباشد انوقت سوار شدن بر این خودرو میشود شناسنامه اصلی من حتی سوارشم که نشوم وجودش در کشور موجب افتخار است فرض کنید بهترین بنز را سوار شوم مگه میشه با تولید دیگر کشورها من افتخار کنم المانیها به داشتن بنز و بی ام و افتخار میکنند ما به کدام تولید واقعی خودمان افتخار کنیم حتی پیکان و پرایدشم که بعضی ها مسخره میکنند هنور تماما نتوانستیم همه چیزش را تولید کنیم اگر همه کشورها بما جنس ندهند همین پرایدم تولید نمیشه مگه یادتان رفته خودرو های زیادی در زمان تحریم تولید کردیم که همه ناقص بودند و بیشتر از قطعات استوکی سرهم کردیم و انداختیم به خلق ا... هر وقت خودکفا شدیم انوقت چنین مقالاتی با ارزش است
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1395/07/07
نه بابا ما که پراید و پژوی ایران ول نمیکنیم بچسبیم به این ماشینهای بی کیفیت خدا مسئولین ایرانو حفظ کنه
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
آخ گل گفتی
Denmark
11:57 - 1398/06/29
یکی از اینا رو یده به من قول میدم گول نخورم
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1398/06/30
به نظر اغلب خوانندگان احترام بگذارید و این نوع مطالب رو برای «ایرانیان» ترجمه نکنید. با ایرانیانی که با پراید و ۴۰۵ سر و کار دارند، حرف از کیفیت خودرو نزنید، لطفا.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج