اسرائیل: ایران 2.5 ماه با خط قرمز فاصله دارد
۳۷۹۲۰
۲۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۷
۶۱۴۰
نخست وزیر اسرائیل گفت ایران به کسب توانایی برای ساخت بمب اتمی نزدیک می شود و باید در سال 2013 با این مسئله مقابله کرد.
عصر ایران: نخست وزیر اسرائیل گفت ایران به کسب توانایی برای ساخت بمب اتمی نزدیک می شود و باید در سال 2013 با این مسئله مقابله کرد.

بنیامین نتانیاهو که در جمع خبرنگاران خارجی در مقر نخست وزیری در شهر قدس سخن می گفت افزود: اسرائیل به خطر قرمزی که من در سپتامبر گذشته در سازمان ملل متحد ترسیم کردم، متعهد است. ایران نباید حجم کافی از اورانیوم غنی شده را برای ساخت حتی یک کلاهک هسته ای در اختیار داشته باشد.

نتانیاهو افزود: من توضیح دادم که ایران هر زمان از مرحله غنی سازی اورانیوم عبور کند، فرصت ما برای توقف تاثیر گذار برنامه هسته ای نظامی ایران از بین می رود. ایران نزدیک به دو ماه و نیم با خط قرمز ترسیم شده اسرائیل برای برنامه هسته ای تهران فاصله دارد و بدون شک این موضوع چالش بزرگی را برای ما ایجاد می کند که باید به مقابله با آن پرداخت.

نتانیاهو ادامه داد: تحریم ها علیه ایران به اقتصاد این کشور، آسیب می زند. هیچ شکی در این زمینه وجود ندارد اما هیچ نشانه ای نمی بینیم که تحریم ها، برنامه هسته ای ایران را تعطیل می کند. اسرائیل هم اکنون نسبت به چهار سال پیش که قدرت را در دست گرفتم، برای مقابله با چالش مسئله هسته ای ایران، توانمندتر است.کارشناسان اسرائیلی گفته اند ایران در بهار یا تابستان 2013 اورانیوم غنی شده را به میزان کافی برای ساخت یک بمب اتمی تولید خواهد کرد. مقامات اسرائیلی برنامه هسته ای ایران را خطری علیه موجودیت خود می دانند.

مقامات آمریکایی و در راس آنها رئیس جمهور باراک اوباما بارها به مسؤولان تل آویو اطمینان داده اند که مانع از دست یابی ایران به بمب اتمی می شوند.

ایران در مقاطع مختلف ضمن تاکید بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش و کاربرد غیرنظامی آن، بر آمادگی برای مذاکره و همکاری با آژانس بین المللی انرژِی اتمی تاکید کرده است.

رویترز می نویسد: اعتقاد بر این است که اسرائیل تنها دارنده بمب اتمی در خاورمیانه است. تاسیسات هسته ای ایران از حفاظت قوی برخوردارند. این تاسیسات همچنین در مناطق مختلف ایران پراکنده اند به همین دلیل حمله نظامی احتمالی اسرائیل به آنها، با چالش روبه رو است.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:34 - 1391/09/21
بدم میاد از اسرائیل واقعا دیوونه اس این یارو....
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:44 - 1391/09/21
بازم اين ناقص العقل اومد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:33 - 1391/09/21
دو ماه و نیم دیگه ات رو هم میبینم کله پوک
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:30 - 1391/09/22
خدا به صراحت می فرماید قوم یهود عاشق زندگی دنیاییش هست.پس غلط اضافی نکن
وقتی ما میدانیم شما اسیر نفس کشیدنید چرا حرف از مرگ میزنید.میام له و لوردتون میکنما
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:22 - 1391/09/22
شکر اضاه خورده. ازاین شرو ور ها زیاد گفته. بیاد اگر جرات داره بد ببینه چی میشه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج