پردازنده‌های فقط مخصوص ویندوز 10
۳۸۲۰۳۸
۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
۱۲۳۱ 
دیروز خبری شنیدیم که می‌گفت سری جدید پردازنده‌های اینتل و AMD یعنی پردازنده‌هایی که بر پایه‌ی معماری «کیبی لیک» (Kaby Lake) و ZEN ساخته شده‌اند، فقط از ویندوز پشتیبانی می‌کنند.
مجله دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: دیروز خبری شنیدیم که می‌گفت سری جدید پردازنده‌های اینتل و AMD یعنی پردازنده‌هایی که بر پایه‌ی معماری «کیبی لیک» (Kaby Lake) و ZEN ساخته شده‌اند، فقط از ویندوز  پشتیبانی می‌کنند؛ طوری که این خبر برای بسیاری از کسانی که ویندوز ۷ یا ۸ دارند و نمی‌خواهند به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند، خوب به نظر نمی‌رسد.

 پردازنده‌های جدید اینتل و AMD فقط از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کنند

مایکروسافت رسما این خبر را تایید کرده و گفته است که از پردازنده‌های جدید اینتل و AMD روی سیستم‌های عامل قدیمی‌تر از ویندوز ۱۰ پشتیبانی نخواهد کرد. مایکروسافت قبلا در پستی رو وب‌سایت‌اش نوشته بود: "ویندوز ۱۰ تنها سیستم عاملی خواهد بود که روی پردازنده‌های سری Kaby Lake اینتل، پردازنده‌های ۸۹۹۶ شرکت کوالکام و سری Bristol Ridge شرکت AMD پشتیبانی خواهد شد.”

در حال حاضر این سوال برای بسیاری از افراد پیش آمده است که اگر بخواهید روی ویندوز ۷، که از نظر بیشتر افراد هنوز هم بهترین سیستم عامل مایکروسافت است، از پردازنده‌های سری هفت اینتل استفاده کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد. به غیر از مایکروسافت و اینتل کسی جواب این سوال را نمی‌داند، اما منبعی به وب‌سایت PC World گفته است کسانی که از ویندوزهای قدیمی‌تر از ۱۰ استفاده کنند، از پشتیبانی و بروزرسانی‌های امنیتی برخوردار نخواهند بود. حتی پیش‌بینی می‌شود برخی از قابلیت‌های جدید پردازنده‌های جدید روی سیستم‌های عامل قبلی کار نکنند و به مشکل برخورد کنند.

اینتل رسما تایید کرده است که راه‌اندازها یا همان Driverهای سری Kaby Lake را برای ویندوزهای ۷ و ۸ عرضه نخواهد کرد، چون مایکروسافت این جازه را به آن‌ها نداده است.

تصور می‌کنیم که باز هم بتوان به راحتی از پردازنده‌های جدید اینتل و AMD روی ویندوز ۷ هم استفاده کرد، اما خبری از پشتیبانی نخواهد بود و اگر به مشکلی برخورد کنید، نمی‌توانید سراغ اینتل یا مایکروسافت را بگیرید و از آن‌ها پاسخ بخواهید.

کاملا واضح است که این حرکت، به اصرار مایکروسافت و به دلیل افزایش فروش ویندوز ۱۰ صورت گرفته است. ویندوز ۷ هنوز هم برای بازی کردن، بهترین سیستم عامل مایکروسافت است و بسیاری از بازی‌ها (البته منظورمان بازی‌هایی نیست که جدید عرضه می‌شوند)، هنوز هم با ویندوز ۱۰ مشکل دارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج