5 مورد از عجیب‌ترین و شایع ترین اشتباهات پزشکی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۸۳۲۲۶
۱۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
۵۸۲۸
اشتباهات پزشکی انگشت شمار نیستند و سالانه تعداد این اشتباهات بیشتر می‌شود. ما در این مقاله تنها به 5 مورد از شایع‌ترین اشتباهات پزشکی اشاره می‌کنیم.‌
وبسایت گجت نیوز - جمشید اللهویردی‌پور: ‌پزشکان سال‌های زیادی را صرف درس خواندن و علم‌آموزی می‌کنند تا بتوانند در رشته‌ای متخصص شده و مشغول به کار شوند. این اشخاص برای گرفتن تخصص باید آزمون‌های بسیار سخت و باورنکردنی را بگذرانند چرا که در آینده جان انسان‌های دیگر دست آنها خواهد بود. با همه سخت‌گیری‌ها بازهم دنیای پزشکی گاهی دچار شوک‌های بزرگی میشود و آن ناشی از اشتباهات باورنکردنی است که گاهی باعث مرگ دیگر انسان‌ها نیز می‌شود. با گجت نیوز همراه باشید تا با 5 مورد از عجیب‌ ترین اشتباهات پزشکی آشنا شویم.

اشتباهات پزشکی انگشت شمار نیستند و سالانه تعداد این اشتباهات بیشتر می‌شود. ما در این مقاله تنها به  5 مورد از شایع‌ترین اشتباهات پزشکی اشاره می‌کنیم.‌ عمل جراحی بر روی بیماری دیگر، ورود هوا به رگ‌های بیمار، تزریق گروه خونی اشتباه، تزریق داروی اشتباه و یا با دوز نامناسب، آلوده بودن ابزار پزشکی و درنتیجه عفونت بیمار، تشخیص اشتباه بیماری، به تأخیر انداختن درمان و جراحی بر روی قسمت اشتباه بدن بیمار، تنها اندک مواردی از این اشتباهات هستند.

عمل جراحی مجدد

بیماری ۶۷ ساله به نام ژوان موریس به علت گرفتگی عروق قلب به پزشک مراجعه کرده بود. مشکل او با یک آنژیوگرافی حل شد. به جای اینکه بیمار را به اتاق خود منتقل کنند به اشتباه به اتاق دیگری منتقل شده بود. او در این بیمارستان پس از آنژیوگرافی به اشتباه به طبقه‌ای که مخصوص بیماران قلبی بود برده شد. نکته جالب این است که حتی پزشکان نیز به این موضوع دقت نکردند و بیمار را برای عمل قلب باز به اتاق عمل بردند. آن‌ها خیلی سریع بدن را شکافته و به قلب بیمار رسیدند ولی با دیدن قلب سالم او تازه متوجه اشتباه خود شدند.

5 مورد از عجیب‌ترین و شایع ترین اشتباهات پزشکی

این عمل ممکن بود باعث سکته یا حتی مرگ این خانم شود. در این عمل جراحی بیمار به‌طور کامل بی‌هوش و یک رگ برای پیوند از ران پای آن گرفته شد. پزشک جراح، قلب بیمار را نیز باز کرده بود که تلفنی از سوی متخصص آنژیوگرافی مبنی بر این اشتباه بزرگ صورت گرفت. جراحی به‌سرعت متوقف‌ شده و بیمار در کمال سلامت به اتاق خود بازگردانده شد.

پیوند اشتباه قلب و ریه

یکی از قربانیان اشتباهات پزشکی دختری ۱۷ ساله به نام جسیکا است، که در آمریکا رخ داده. او که به صورت مادرزادی دچار عارضه قلبی بود برای ادامه حیات به یک قلب و ریه نیاز داشت. بعد از سه سال تلاش خانواده‌ی او و کمک‌های مردمی، سرانجام این دختر در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت. بعد از اینکه جراحی با موفقیت به پایان رسید، پزشکان تلفنی را از آزمایشگاه دریافت کردند.

5 مورد از عجیب‌ترین و شایع ترین اشتباهات پزشکی

گفته شد که قلب و ریه پیوندی دارای گروه خونی A مثبت بود، در حالی که گروه خونی جسیکا O منفی بود. چند دقیقه بعد پیوند اهدایی پس‌زده شد و حال جسیکا رو‌به وخامت رفت. بعد از آن دوباره پزشکان قلب و ریه‌ای با گروه خونی O منفی به جسیکا پیوند زدند، ولی جسیکا به علت آسیب‌دیدگی مغزی دوهفته بعد از عمل قلب، جانش را از دست داد. گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که خانواده او پس از شکایت‌های مختلف بالاخره با بیمارستان کنار آمدند.

بیهوشی ناقص

استفاده کردن مواد بیهوشی در صورتی که مقدار آن کمتر یا بیشتر از حدمعمول باشد، به بیمار آسیب جدی می‌رساند. این فرد به علت دردی که در شکم خود داشت، سرانجام به زیر تیغ جراحی می‌رود. در این میان متخصصان بیهوشی به علت اشتباه در استفاده از موادی که برای جلوگیری از حرکت عضله‌ها به کار می‌رود، شرمن سیزمور وارد حالتی نادر به نام هشیاری در بیهوشی شد. او تمام دردها را در این جراحی احساس می‌کرد. بعد از اتمام عمل جراحی حسی که  به او دست داده بود باعث عذاب وجدان او شده و بعد از 2 هفته خودکشی می‌کند. او دائما در خواب می‌دید که مردم قصد کشتن او را دارد.

5 مورد از عجیب‌ترین و شایع ترین اشتباهات پزشکی

پای این بیمار به اشتباه قطع شد

در یکی از عجیب‌ترین حوادث پزشکی یک دکتر، پای بیمارش را اشتباهی از تن او جدا کرد. در سال 1995 «ویلی کینگ» به خاطر یک مشکل در پای چپش مجبور شد آن را قطع کند و به زیر تیغ جراحان رفت اما تیم اتاق عمل در انتهای کار متوجه شد که پای اشتباه را قطع کرده است. پس از این حادثه و در پی شکایت "کینگ” از بیمارستان، بیمارستانی که آقای کینگ در آن جراحی شد غرامتی ۹۰۰ هزار دلاری را به آقای کینگ پرداخت کرد و شخص جراح و دیگر عواملی که در این حادثه دخیل بودند نیز ۲۵۰ هزار دلار دیگر را به وی پرداخت کردند.

5 مورد از عجیب‌ترین و شایع ترین اشتباهات پزشکی

شیئی به اندازه 33 سانتی متر در شکم این فرد پیدا شد

یکی از عجیب‌ترین اشتباهات پزشکی در سراسر دنیا، جا گذاشتن ابزار جراحی در داخل بدن بیمار است. در سال 2000 «دونالد چرچ» برای برداشتن یک تومور سرطانی از داخل شکمش به بیمارستان واشنگتن رفت و پزشکان خیلی سریع و دقیق آن را خارج کردند اما یادشان رفت وسایل کارشان را از شکم دونالد خارج کنند. اما دونالد چرچ پس از مرخص شدن از بیمارستان دردی شدیدی را در معده خود احساس می‌کرد که پزشک معالج، آن را طبیعی می‌دانست.

5 مورد از عجیب‌ترین و شایع ترین اشتباهات پزشکی

باگذشت زمان درد چرچ نیز به مراتب بیشتر شده و طعمی فلز مانند را در دهان خود احساس می‌کرد. با عکسبرداری از معده‌ی او مشخص می‌شود، شی فلزی حدود نیم‌متر در معده او وجود دارد. پزشکان در حین عمل جراحی و به هنگام خارج کردن تومور، وسیله 33 سانتی‌متری را  را در شکم او جا گذاشتند. به دلیل این اشتباه بزرگ بیمارستان دانشگاه واشنگتن غرامتی معادل ۱۰۰ هزار دلار را به دونالد چرچ پرداخت کرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2