کیهان: خروجی FATF ورود داعش است
۳۸۴۴۵۱
۱۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
۲۲۲۵
مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: خروجی FATF، ورودی داعش است برای این که شما خودتان را از اقتدار تهی می‌کنید، وقتی کشور از اقتدار خالی شد، تبدیل به لقمه‌ای می‌شویم که برای بلعیده شدن توسط دشمن آماده است.
خبرگزاری فارس: حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در دومین جلسه از مجموعه نشست های «محاکمه مردم در اعتراض به حقوق‌های نجومی»، با بیان این که باید تفسیری از شرایط امروز داشته باشیم تا تابلو و مختصات کنونی خود را ترسیم کنیم، اظهار کرد: برای گمراه نشدن از مسیر اصلی باید سه ویژگی را در خود تقویت کنیم، شناخت نقشه راه، شناخت نقشه راه حریف و مقایسه مواضع و عملکرد دو طرف.

وی با اشاره به وضعیت رسیدگی و برخورد با موضوع حقوق‌های نجومی، عنوان کرد: آقای روحانی که گفت هیچ‌کدام از این ها را به دستگاه قضایی نمی‌فرستند و آقای نوبخت نیز گفتند حضرت آقا تأکید کردند دنبال حاشیه‌ها نروید!

طفره رفتن دولت از برخورد با حقوق‌های نجومی

شریعتمداری اضافه کرد: حضرت آقا فرمودند دنبال حاشیه‌ها نروید یعنی یک باره کنسرت را مطرح نکنید تا ذهن‌ها منحرف شود اما در مورد حقوق‌های نجومی ‌گفتند خیانت است، هجمه به ارزش هاست و این افراد لیاقت حضور در این پست ها را ندارند اما دولتی ها خواستند این‌گونه برداشت کنند.

وی با تأکید بر لزوم برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی، گفت: این ها باید به دستگاه قضایی معرفی بشوند، آقای اژه‌ای نیز گفتند چند پرونده را بررسی می‌کنیم اما تاکنون هیچ نتیجه ملموس و محسوسی به دست نیامده است.

راه تشخیص خودی از غیر خودی

مدیر مسؤول روزنامه کیهان بابیان این که با بررسی و شناخت نقشه‌های راه، می‌توان سره را از ناسره شناخت، خاطرنشان کرد: امروز جریانی در میدان است که غرب از این جریان به عنوان غریبی که برای نجات یافتن به هر خس و خاشاکی ممکن است متوسل شود، استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: فضای غرق مصنوعی را در نظر بگیرید، فرض کنید کسی را در حالتی از غرق‌شدگی نگه می دارند، وقتی این فرد احساس می‌کند در حال غرق شدن است، دلش می‌خواهد به هر چیزی چنگ بزند تا زنده بماند، اگر این جریان را نیز در چنین حالتی قرار دهیم، می‌خواهد به هر چیزی چنگ بزند و وقتی حریف این فضا را به وجود می‌آورد، وسیله متوسل شدن آن جریان را نیز در اختیارش قرار می‌دهد.

شریعتمداری بابیان این که طرف مقابل، ایران را در شرایط عرق مصنوعی قرار داد، گفت: آنان ما را به سمت برجام می برند و دولت محترم نیز همه نظام و دولت را به وزارت خارجه‌ای تبدیل می‌کند که تنها یک دستورالعمل تک ماده ای را دنبال می‌کند و آن دستور کار، مذاکره است.

امتیاز نقد دادیم و نسیه تحویل گرفتیم

وی با تأکید بر این که با مذاکره و توافق مخالف نیستیم، یادآور شد: ما را به سمت برجام می برند، قرار است این برجام فتح الفتوح، آفتاب تابان و بزرگ‌ترین دستاورد قرن باشد و همه تحریم‌ها را حل کند اما چندین ماه گذشته و چنین اتفاقی نیفتاده، یعنی ما امتیازات نقد را داده ایم و وعده‌های نسیه گرفتیم.

شریعتمداری بابیان این که رفع تحریم‌ها در یک روز و سایر دستاوردهایی که مدعی آن بودند، محقق نشد، خاطرنشان کرد: همان وعده‌های نسیه را هم یکی‌یکی دبه درمی‌آورند.

خروجی FATF، ورودی داعش است

نماینده ولی فقیه در مؤسسه کیهان به جریانات به وجود آمده پیرامون کارگروه FATF اشاره و عنوان کرد: FATF کارگروه عملیاتی پول‌شویی است که ما هم مبارزه با پول‌شویی را قبول داریم اما نکته مهم برای ما، تعریف آنان از تروریسم است؛ آنان حزب الله، سپاه قدس و انصار الله را تروریست می دانند، مسؤولان ما می‌گویند سندی را امضا کرده اند که مطابق قانون اساسی است، این سؤال پیش می‌آید که اگر مطابق با قانون اساسی است، چرا لیست عملیاتی آن را امضا کرده اید؟

وی افزود: خروجی FATF، ورودی داعش است برای این که شما خودتان را از اقتدار تهی می‌کنید، وقتی کشور از اقتدار خالی شد، تبدیل به لقمه‌ای می‌شویم که برای بلعیده شدن توسط دشمن آماده است.

وی به انگیزه ایجاد گروه های تروریستی در منطقه به خصوص داعش اشاره و عنوان کرد: خانم کلینتون با صراحت گفته من به 112 کشور مسافرت کردم تا به مجرد این که این گروه اعلام موجودیت کرد، آن را به رسمیت بشناسند، رهبری هم گفتند که آنان این گروه را برای ما ساخته بودند آن وقت آقایان می‌گویند به نیروی نظامی نیاز نداریم.

آقایی که می‌گویی قدرت نظامی نیاز نیست، قدری از تیم حفاظت خود کم کنید!

شریعتمداری خاطرنشان کرد: آقایان دیگر ژاپن و آلمان را مثال نزنند، این دو کشور در لیست 10 کشور برتر هزینه‌های نظامی در رده هشتم و نهم قرار دارند، آنان تحت

قیمومیت آمریکا هستند اما آمریکا از روز اول بعد از پیروزی انقلاب در حال درندگی شما هستند.

وی افزود: آقایی که می‌فرمایید «ما باید دست از توان نظامی خود بکشیم»، اولین گام این است که تیم گسترده حفاظتت خود را قدری تخفیف دهید! چطور شما برای سفر به

یک نقطه این همه تیم حفاظت بسیج می‌کنید، آنوقت برای یک کشور با مردم مظلوم نباید حفاظتی وجود داشته باشد؟

هدف امروز دشمن، نفوذ به ساختار نظام است

مدیر مسؤول مؤسسه کیهان بابیان این که دوران نفوذ کشمیری‌ها و کلاهی ها تمام‌شده، خاطرنشان کرد: یک نوع عوامل نفوذ برای تخریب، ترور و جاسوسی می‌آیند، وقتی

این افراد لو می‌روند به آنان می‌گویند «عامل سوخته» اما یک نوع نفوذی دیگر داریم که به آنان «فسیل زنده» می‌گویند، این افراد همان کسی هستند که برای نفوذ به ساختار در نظام گسیل‌شده‌اند.

وی ادامه داد: تفاوت این دو دسته نفوذی این است که پس از سوختن لو رفتن فرد نفوذی به ساختار، مجبورند باز هم از او حمایت کنند تا دیگر نفوذی‌های خود را حفظ کند همانطور که وقتی شاه از ایران گریخت، بازهم از او حمایت کردند.

ویژگی نفوذی‌های به ساختار نظام

شریعتمداری به بیان ویژگی‌های افراد نفوذی به ساختار پرداخت و گفت: کسی که برای ورود به ساختار یک نظام انتخاب می‌شود، باید دو ویژگی داشته باشد؛ این افراد

ابتدا باید سابقه حضور در مسؤولیتی شناخته‌شده داشته باشند که مردم نیز او را به این سابقه بشناسند و دومین ویژگی این است که به هر علتی با نظام زاویه داشته باشد.

وی افزود: این دو ویژگی به این معناست که کسانی که سابقه مسؤولیت در نظام داشته باشند و به هر دلیلی با نظام زاویه پیداکرده باشند، آماده شکار شدن هستند، وقتی شکار شد، تابلو او خودی است اما شناسنامه‌اش خودی نیست.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان به لزوم توجه به موضع‌گیری‌ها و تابلوهای معرف افراد اشاره و تصریح کرد: وقتی ابن زیاد، هانی را زیر شکنجه گرفته بود، قوم او دارالخلافه را محاصره کرده بودند که اگر به محاصره خود ادامه می‌دادند، تاریخ عوض می‌شد اما «شریح قاضی» پشت بام دارالاماره رفت و گفت بزرگ قوم شما تکریم می‌شود و محترم است در حالی که زیر شکنجه بود.

آقای نخست‌وزیر امام! در مثلث آمریکا، اسرائیل، انگلیس چه می‌کنی؟

وی اضافه کرد: مردم حرف شریح قاضی را باور کردند چون او را به عنوان قاضی دوران امیرالمؤمنین می‌شناختند و نمی‌دانستند این فرد، دیگر آن قاضی گذشته نیست؛ می‌گفتند

نخست‌وزیر دوران امام و هشت سال رییس جمهور کشور بوده، خب بوده، امام فرمودند میزان حال امروز افراد است؛ اگر قوم هانی به نکته‌ای که مردم ما در فتنه 88 توجه کردند، توجه می‌کردند تاریخ عوض می‌شد.

شریعتمداری با طرح سؤال «آقایی که نخست‌وزیر دوران امام بودی، امروز در مثلث آمریکا، اسرائیل انگلیس چه می‌کنی؟»، خاطرنشان کرد: نفوذی که برای نفوذ در ساختار می‌آید، به تدریج از خود مواضعی بروز می دهد که می‌توان او را شناخت، مواضع افراد را با خط حرکت و نقشه نظام مقایسه کنید، هرگاه دیدید زاویه دارد، به او شک کنید.

هدف جریان ها را از مواضع آنان تشخیص دهید

وی با تأکید بر این که چنین افرادی در موقعیت‌هایی به هم پیوند می‌خورند، گفت: هرگاه دیدید جریان هایی که به ظاهر باهم اختلاف دارند، در موضعی باهم ائتلاف کردند، به تابلوی ائتلاف توجه نکنید؛ در جریان فتنه دیدید که طرف منافق است و کسی می‌گوید، «من افتخار می‌کنم که با آنان دوست هستم»، «بهاییان را هم در زندان دیدم، آدم‌های خوبی هستند»؛ در جریان فتنه هم منافق، بهایی، مدعی اصلاحات و حتی عبدالمالک ریگی هم آمد، تابلوی این ائتلاف انتخابات بود اما کاملاً مشخص بود این تابلو دروغ است.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان بابیان این که این ائتلاف دروغین به دنبال براندازی نظام بود، خاطرنشان کرد: ریچارد هاس که از برنامه ریزان برجام بود گفت «دوستان ما در ایران خیلی زود به‌طرف هدف اصلی حرکت کردند».

وی افزود: کسی که 234 میلیون تومان درأمد نجومی دارد را باید ترد کنید و این را می‌دانید لذا در تلویزیون از مردم پوزش می خواهید، چرا بعد از آن می‌گویید این فرد ذخیره نظام است؟ چرا تعلل می‌کنید؟ هرگاه دیدید چنین تعللی وجود دارد، احساس کنید پیوندی در میان است.

آمریکا به دنبال جنگ نیابتی است

شریعتمداری افزود: چه کسی می‌گوید ایران هراسی بد است؟ ایران هراسی برای توده‌های مردم بد است که باید برای آنان توضیح داد ولی قدرت و استکبار باید از ایران بترسند؛ آمریکایی‌ها مدت هاست می‌گویند به دنبال جنگ نیابتی هستیم و این به دلیل وحشت آنان از ایران است.

وی بابیان این که امروز در شرایط خطیری حضور داریم نه شرایط خطرناک، تصریح کرد: دشمن اصرار دارد بگوید شما در شرایط خطرناک هستید، کسانی که بحران ندیده اند می‌گویند شرایط خطرناک است اما بحران زمانی است که شما با دست خالی انقلاب می‌کنید و هنوز از انقلاب خارج نشده، وارد جنگ می شوید.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان بابیان این که جریان رسانه دنیا به دنبال خفه کردن سخنان مخالف خود هستند، گفت: آنان صدای مخالف خود را در سیستم مارپیچ سکوت خفه می‌کنند تا کسانی که اظهار نظر می‌کنند، احساس کنند در اقلیت هستند، نتیجه احساس حضور در اقلیت جامعه، ورود دشمنان منفعل به میدان است و دومین نتیجه آن این است که نسل جدید با دیدن تابلوها، احساس می‌کند دیدگاه شما در اقلیت است.

برجام زمینه جنگ را بیش از قبل ایجاد کرد

نماینده ولی فقیه در مؤسسه کیهان با اشاره به فضاسازی‌های صورت گرفته در مورد نتایج برجام، تصریح کرد: در برجام، کلید به‌جای این که در بسته را باز کند، درهای باز را بست، وقتی می‌بینید نتایج هیچ است، بگویید اشتباه کردید و ادامه ندهید اما ادامه می‌دهند، این برجام برای ما عزت آورده؟ کدام عزت؟ تحریم ویزا را بعد از برجام وضع کردند، دو روز گذشته نیز کنگره دو مصوبه ضد ایرانی را در دستور کار خود قرار داد؛ می‌گویند ما سایه شوم جنگ را از کشور برداشتیم، شما چه سایه جنگ را از سر کشور برداشتید؟ شما این زمینه را بیشتر ایجاد کردید.

برای اثبات انقلابی گری خود منتظر 9 دی دیگری نباشید

وی با تأکید بر این که مردم باید در صحنه باقی بمانند و میدان مبارزه را خالی نکنند، گفت: آقا و خواهر انقلابی، پرچمت را بالا نگه دار و صبر نکن تا 9 دی دیگری به وجود بیاید و خود را نشان دهید، اجازه ندهید فضا در اختیار حریف باشد، نظرات خود را با صراحت و شجاعت مطرح کنید و یقین کنید برد با شماست زیرا دشمن از شما می‌ترسد.

در ابتدای این نشست، حاج حیدر رحیم پور ازغدی بابیان این که رهبری در تمام اصول و ابعاد مدام امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کنند تا جامعه‌ای عادلانه بسازند،

اظهار کرد: تا این رجال مسؤول و دادگستری دروغین داشته باشیم تا مسؤولین را مجبور نکنیم مجرمان را مجازات کنند، هر روز بیشتر به سقوط نزدیک می‌شویم.

مقابله نکردن با فاسدان، کشور را به سقوط می‌کشاند

وی با تأکید بر این که باید نسبت به فساد اطراف خود حساس باشیم، گفت: در سراشیبی قرارگرفته‌ایم که اگر نسبت به آن واکنشی نشان ندهیم و با این فاسدان برخورد

نکنیم، یقین بدانید خدا شما را به حال خود واگذار می‌کند و اگر واگذاشت، به 2500 سال نظام شاهنشاهی مبتلا می‌شویم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1395/06/18
شریعتمداری این قدر منفی باف نباش ..
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1395/06/18
ما به صداقت شما شک داریم چون فقط گیر دادی به یه طرف ...
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1395/06/18
آقای شريعتمداران شیر مادرت حلالت کاش شیر مردای امثال شما زیاد داشتیم افسوس که مسئولین ما خود را به خواب زده اند
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1395/06/18
کاربران محترم ازاین پس بهترین راه مقابله بااین این است که هر مطلبی که تیتر انراکیهان زده نه بخوانید
که اعصابتان خوردشود نه نظری بدهیدچونتنها ره رهایی بی توجهی است شاید ازروبروند
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1395/06/18
اقای شریعتمداری محض خدا و روز قیامت حداقل از یک طرح و پرزه اقای روحانی دفاع کنید
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1395/06/18
ایکاش این آقای مدعی یه ذره عدالت را رعایت میکرد و یکطرفه به قاضی نمیرفت و ادر حضور نماینده اونایی که از طرفشون حرف زده حرف میزد ....
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1395/06/18
والله عجب آدمی هست این آقای شریعتمداری،همش میخاد دولت رو بکوبونه،همش هم سیاسی هست حرفاش،فکر من و شما نیست.
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1395/06/18
باز تو حرف زدی مخالف به وجود آمدن جهان
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1395/06/18
تورابخدا یکبار دیدین این شخص مخالفت نکنه فکرمیکنه همه چیزو میدانه ومیفهمه.ولی بخدا هیچی حالیش نیست ..............
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1395/06/19
علت این است که الحق والانصاف اطلاعات ایشان دقیق وطبق اسنادومدارک است وگرنه چرا دولت موضع گیری نمی کند مگر پریشب مشاورآقای نوبخت ومعاون وزیر علنا همه رالوندادندآن هم درمقابل یکمنتقد جوان
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1395/06/19
معلوم نیست این آقای شریعتمداری که اینهمه از حقوقهای نجومی و فقر و مظلومیت مردم دم میزنه خودش چقدر پول و چقدر مال و ثروت داره؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج